מצלמות במעגל סגור
נכתב על ידי: LoadSEO - קידום אתרים
תאריך: 27/04/10

מערכת מצלמות במעגל סגור המבוססת על מכשיר הקלטה DVR Digital Video Recorder היא מערכת עצמאית עם מערכת הפעלה LINUX ללא צורך במחשב מהוה פתרון זול ויעיל להקלטת אירועים ומעקב. הקלטות של מערכת מצלמות במעגל סגור זו נשמרות בדיסק קשיח של המערכת למשך חודש או יותר תלוי בנפח הדיסק.

כאשר בוחרים להרכיב מערכת מצלמות במעגל סגור בבית או בעסק חשוב לשים לב על כמה פרטים חשוב עיקריים.
כאשר קונים מערכת הקלטה מומלץ להקציב לכל מצלמה אשר מתחברת למערכת 25 פריים. זאת אומרת אם נרצה לחבר 4 מצלמות במעגל סגור למערכת הקלטה נבחר במכשיר הקלטה או כרטיס DVR שפרמטר של הקצב הקלטה יהיה 100FPS או יותר.קיימים היום בשוק הרבה כרטיסים ומכשירי הקלטה שמגיעים עם 16 כניסות וידאו אך הקצב הקלטה שלהם סה"כ 25 FPS לכל המצלמות.
לכן אם נחבר 4 מצלמות לכרטיס שהוא 25 FPS כל מצלמה תקבל 7FPS שזה מעט מאוד ויפגע ברציפות הקלטה.חשוב לבדוק בעט קניה מכשיר הקלטה או כרטיס DVR את קצב הקלטה וקצב צפיה שהם לפעמים שונים זה מזה .לדוגמה כרטיס GV-1120 הוא כרטיס שקצב צפיה שלו 400 FPS אך קצב הקלטה רק 100 FPS.


בחירת מצלמות במעגל סגור

בבחירת מצלמות במעגל סגור יש כמה פרמטרים שיש לקחת אותם בחשבון. היום מצלמות אבטחה מגיעות ברוב המקרים עם עדשה קבועה שרוחב הפתיחה שלהן נעה בין 3.6 MM עד 16 MM ויותר. חשוב לזכור ככל שהמספר העדשה קטן יותר כך הזווית פתיחה של המצלמה גודלת.
קיימות דעות שונות לגבי איזה עדשות לבחור אבל ברוב המקרים לקוחות מעדיפים את המצלמות עם זווית רחבה MM 3.6 למרות הקושי לזהות את דמות או פנים של בן אדם ברגע האמת. כמובן ניתן לרכוש מצלמות עם עדשה משתנה "ווריפוקל" וכך נחסוך בחישובים מיותרים אבל נשלם מחיר כפול אם לא יותר.

עוד פרמטר חשוב לא פחות לבחירת מצלמות במעגל סגור הוא רזולוציה של תמונה שמצלמה משדרת. היום רוב המצלמות שנמכרות בחנויות הן מצלמות 420 קווי מסך TVL והן אמורות לענות צרכים של לקוח ממוצע. חשוב לציין שמאוד קשה להבדיל בין מצלמה שהיא 420 קו לאחת שהיא 480. כך שאם אפשר לקנות 2 מצלמות 420 קו במחיר של מצלמה אחת שהיא 480 קו אז העדיפות תהיה לצד מצלמות 420 קווי מסך.
מומלץ לחבר את המערכת מצלמות במעגל סגור למכשיר UPS אל פסק על מנת לאפשר לה להמשיך להקליט גם בזמן הפסקת חשמל.


 
אודות המחבר

LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט.לפרטים התקשרו למספר:  08-6466820 או פנו אלינו בכתובת המייל: Info@LoadSEO.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article8541.aspx