F5 מגדילה את המחויבות שלה לקוד פתוח
נכתב על ידי: איריס וינשטיין
תאריך: 19/10/21

פרויקטים חדשים של החברה מאפשרים לצוותי הפיתוח להשתמש בטכנולוגיית F5 NGINX כדי לספק יישומים מודרניים מהר יותר ובקנה מידה רחב יותר

F5 (NASDAQ: FFIV) מכריזה על הרחבת תמיכתה בלקוחות המנהלים תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית ומאמצים טכנולוגיית קוד פתוח כדי להניע לחוויות דיגיטליות מודרניות.

"במהלך השנה האחרונה סיפקנו יכולות שלקוחות סומכים עליהן כאשר הם מספקים את הדור הבא של חוויות דיגיטליות, החל מהקוד שהמפתחים כותבים ועד ללקוחות שצורכים את החוויות האלה," אמר רוב ווייטלי, סגן נשיא ומנכ"ל NGINX Product Group ב-F5 בכנס הווירטואלי NGINX Sprint 2.0. "אנו מגבירים את קצב החדשנות ואת המחויבות שלנו ללקוחות ולקהילת הקוד הפתוח כדי לסייע להם לנהל ארכיטקטורות יישומים מודרניות בקנה מידה גדול באופן יעיל יותר."

סורין בויאנגיו, מהנדס פתרונות ב-F5 מוסיף כי: "כדי לאפשר למפתחים ולמקצועני DevOps להאיץ את אספקת היישומים שלהם, F5 תוציא גרסאות קוד פתוח חדשות של פתרונות ניהול מובילים, יחד עם ארכיטקטורת ניהול תעבורת יישומים מודרנית חדשה בקוד פתוח. בנוסף, ניקח תפקיד פעיל בפרויקט Kubernetes Ingress ונצטרף לקהילת ה-API Gateway."

כדי להמחיש את העוצמה של פלטפורמת הקוד הפתוח שלה, חשפה F5 גם את Now Arriving, חוויה קהילתית אינטראקטיבית הכוללת שבע סביבות דיגיטליות שונות שתוכננו על ידי אמנים ומפתחים.

שלוש התחייבויות של NGINX לקוד פתוח

F5 הודיעה כי תגדיל את פיתוח הקוד הפתוח ואת המעורבות שלה עם קהילת NGINX הרחבה לעידוד תרומות נוספות. ההתחייבויות שהוכרזו ב-Sprint 2.0 נפרשות על פני שלושה תחומים:

• יותר הצעות קוד פתוח ותרומה לקהילה. F5 מתכננת לעבוד עם הקהילה ב-GitHub ולבנות פרויקטים חדשים של קוד פתוח בצורה שקופה, עם מעקב אחר בעיות, הערות על מהדורות ותיעוד, על מנת להאיץ חדשנות.

• חדשנות רבה יותר בהיבטי נתונים, ניהול ובקרה. מבחינה היסטורית, NGINX מיקדה את מאמצי הקוד הפתוח בהיבט הנתונים. F5 תציע כעת טכנולוגיות בקרה ושליטה פתוחות של NGINX ללא עלות, כמו גם יכולות ניהול חדשות ויכולות workflow נפרדות מהתשתית.

• גרסאות מסחריות של כל פתרונות הקוד הפתוח של NGINX. כדי לתמוך ביישומים בקנה מידה גדול, גרסאות מסחריות של NGINX יהיו זמינות עם יכולות אבטחה, פיקוח וניהול נוספות. F5 תגדיר בבירור מה נכנס לקוד פתוח ומה נכנס להיצע המסחרי שלה, כך שהלקוחות יוכלו לבחור מה מתאים להם.

שותפות פעילה למען העתיד של Kubernetes

אף ש-F5 תומכת ב-Kubernetes מזה זמן רב, כעת הודיעה החברה כי היא מצטרפת באופן רשמי לקהילת Kubernetes, ומשתתפת באופן פעיל בפרויקט Kubernetes Ingress שהקים אלחנדרו דה בריטו פונטס. החברה תשקיע משאבים ייעודיים ותאמץ רשמית את הפרויקט בארגון שלה.

"אנו תומכים בפרויקט Ingress כדי להבטיח שהוא ימשיך לשגשג," אמר ווייטלי. "אנו שואפים להיות התורם מספר אחד לפרויקט מכיוון שאנו רוצים להבטיח למשתמשים שגרסאות עתידיות של Kubernetes יוכלו להמשיך להסתמך על NGINX."

F5 הודיעה גם כי היא מצטרפת לקהילת ה-API Gateway וכי היא תעניק מהניסיון ומההיסטוריה שלה כדי לסייע בהתפתחות הסטנדרט.

כדי לסייע בהאצת חדשנות, החברה הודיעה על יוזמה לפיתוח יישום מבוסס מיקרו-שירותים, אותו צוותי פיתוח יכולים להפעיל בתוך דקות. המסגרת החדשה נוקטת בגישה מודולרית הכוללת מאגר קודים, כלי CI/CD, אוטומציה, רשת, התחברות, אבטחה, ניטור ועוד – הכל משולב מראש כך שמפתחים יוכלו להתחיל לעבוד במהירות. F5 תמשיך לשפר את הפרויקט הזה עם יותר אפשרויות בחירה במודולים שונים והיא מבקשת מקהילת הקוד הפתוח להצטרף כדי להפיח בארכיטקטורה זו חיים. הפרויקט החדש נגיש כעת ב-GitHub.

חווית ה-Now Arriving של NGINX

Now Arriving היא חוויה דיגיטלית-פיזית סוחפת שנוצרה בתוך מכולת שילוח מותאמת ב-NGINX Hangar, במיקום סודי בשכונת באלארד שבסיאטל.

"אחרי שנה כל כך מאתגרת, רצינו לתרום משהו שעוזר להחזיר אור לקהילה," אמר ווייטלי. "חווית NGINX Now Arriving נועדה לעורר השראה ולהמריץ על ידי הובלת משתתפים דרך עולמות שונים תוך הצגת האפשרויות השונות של טכנולוגיית קוד פתוח."

החוויה עושה שימוש במקרנים, מדיה דיגיטלית, אפליקציה אינטראקטיבית ו-NGINX Open Source. החברה מבקשת שחברי קהילה אחרים יצטרפו לפרויקט על ידי צפייה בו בסיאטל או בסיור פופ-אפ ועל ידי הגשת רעיונותיהם כיצד הם יחזירו אור לעירם או לקהילה הווירטואלית שלהם. חווית Now Arriving תבחר רעיונות ותעזור להפיח בהם חיים. NGINX מחויבת להעלות מודעות לרעיונות חדשים, והמכולה עתידה להגיע למיקומים לערים ומדינות נוספות. מידע נוסף על חוויית Now Arriving זמין כאן.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article60304.aspx