פנסיונרים מקבלים החזר מס
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 17/02/18

הרבה אנשים לא מודעים לכל מה שמגיע להם לקבל. חלק מן העניין הוא בשל חוסר הנגישות והחשיפה של מידע אשר קשור בעניין וחלק אחר נובע מהתעסקות כה גדולה בהרבה מאוד דברים שקשורים אל החיים בו זמנית עד כי לא מצליחים להגיע אל כל דבר בסופו של יום, ובסופה של כל שנה שחולפת לה.

אל מה בכל זאת ראוי לשים לב בצורה קבועה מידי שנה ושנה? אל העובדה המוגמרת כי אנשים רבים זכאים להחזר של מס מרשות מס ההכנסה, כאשר החזרי מס לשכירים הוא זכות חשובה שאותה צריכים לממש בצורה עצמאית, ולא מקבלים הודעה לגביה בדואר כפי שקורה כאשר ישנו חוב אל אותה רשות מס הכנסה.


מתי צריכים לקבל החזרים

אולי באמת כל ההתעסקות הזו עם הילדים כאשר הם קטנים ולאחר מכן כאשר הם גדלים ובצבא לא ממש משאירה יותר מידי זמן עבור בדיקה של החזר מס הכנסה, אבל לאחר שכבר נראה כי מאוחר מידי ונמצאים בשלב של הפנסיה זה עדיין בהחלט אפשרי לבדוק האם מגיע לקבל החזרי מס לשכירים אשר נמצאים רגע לפני סיום העבודה או כבר בזמן של הפנסיה, ולראות האם ישנם כספים אשר הצטברו להם לזכותם עם בדיקה שיכולה להיות רטרואקטיבית עד שש שנים אחורנית.

רבים מגלים כי מדובר בסכומים לא קטנים של כמה אלפי שקלים, סכום שיכול לסייע לצאת אל עבר חופשה רומנטית בשניים או לקדם כל סוג אחר של אג'נדה שעבורה צריכים סכום דומה של כסף. כך הכניסה אל זמן הפנסיה לא יכולה להיות יותר נעימה, רק צריכים לזכור ולבדוק זכויות נוספות שיכולות לנבוע מההגעה אל הגיל הזה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article53446.aspx