מוסכים בירושלים
נכתב על ידי: הגר
תאריך: 17/09/17

אנו חיים בעידן בו כמעט לכל משפחה בארץ יש לפחות רכב אחד. כמעט שום משפחה כבר לא רואה את עצמה ללא רכב, ולכן ניתן למצוא ברחבי הארץ מיליוני רכבים שנוסעים אלפי קילומטרים ביום יום. ברור לכולנו שגם לרכב הכי איכותי יש תקלות, וגם אם אין תקלות יש צורך בטיפול תקופתי. במקרים כאלה בדרך כלל הולכים למוסך שנמצא כמה שיותר קרוב לבית שלכם ומעבירים שם טיפול כזה או אחר. עולה השאלה מה ההבדל בין אותם המוסכים והיכן ניתן למצוא את השירות הטוב ביותר עבורכם. במאמר זה ננסה להיכנס אל עומק הנושא.

לכל בעל רכב מגיע יום בו הוא זקוק לשירותי מוסך. בין אם זה טיפול תקופתי או תקלה שאלה הראשונה שעולה לנהג באיזה מוסך לבחור. בעלי רכב רבים בירושלים, כמו ברחבי הארץ, שואלים את עצמם איפה כדאי לטפל ברכב במוסך כללי או מוסך יבואן.

דבר ראשון יש להבהיר- על פי חוק ההגבלים בישראל, בעלי רכב בארץ רשאים לטפל ברכבם במוסך כללי, ללא איבוד אחריות היבואן, כל עוד מדובר במוסך כללי אשר מורשה מטעם משרד התחבורה. מה שזה אומר במילים פשוטות יותר – כל נהג רשאי לבחור בעצמו היכן לטפל ברכב שלו בלי להיות כפוף למוסך מסוים. מה שאנשים רבים לא יודעים זה שאף טיפולי רכב תקופתיים בשוטף ניתן לערוך במוסך כללי כבר החל מן הטיפול הראשון, מבלי לאבד את אחריות היבואן.

ברב המקרים השיקול הכי משמעותי בבחירת מוסך בירושלים או בכל עיר אחרת היא כמובן המחיר של אותו טיפול. רבים מהנהגים מעדיפים להכניס את הרכב לטיפול במוסך מורשה מכיוון שהפרשי העלויות בין טיפול רכב במוסך כללי לעומת מוסך יבואן יכולים להיות גדולים מאוד. עלות חלקי חילוף כמו עלות שעות עבודה במוסך יבואן יהיו גבוהים יותר באופן משמעותי מהעלויות במוסך כללי, עד כדי עשרות אחוזים. כאשר מוסך יבואן מציע ללקוח חלקי חילוף מקוריים, יש להבין שהעלות של אותם החלקים הרבה יותר גבוה מאשר מחלקי חילוף שאינם מקוריים לאותו הרכב.

חשוב להבין  במקרה ויש לך למשל רכב מסוג פורד, יש לך אופציה לבצע לו טיפול מוסך לרכבי פורד או ללכת למוסך כללי. בסופו של דבר על כל נהג להחליט מה חשוב לו ורק לאחר שביקרתם מוסכים רבים ובצעתם סקר שוק, תבחרו את המוסך אשר הכי מתאים לכם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52448.aspx