משאבות ביוב
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 08/01/17

יש להבדיל בין משאבות ביוב אשר מיועדות לבתים, לבין משאבות ביוב שמיועדות למקומות יותר גדולים, למשל מוסדות או צרכים עירוניים. בכול מקרה טוב לדעת שניתן למצוא מגוון משאבות ביוב אשר מתאימות לצרכים שונים. עם זאת, כאשר עומדים לקבל החלטה ולרכוש משאבה כזו או אחרת, הרי שמוטב לפנות למקום שיודע להציע היצע גדול, מבין בתחום וחי את התחום, וזאת על מנת לקבל המלצה מקצועית, הכוונה איכותית ועל מנת לזכות במשאבה שעושה עבודה נאמנה ולא מגלה בעיות  לא רצויות ובעלי ניחוחות.

רגע לקראת רכישה מה יש לבדוק?

ראשית יש לבחון מהי האיכות של אותה משאבה והאם היא מתאימה לממדי הבית או לממדי בית העסק. בנוסף יש לבחון מהו המיקום האידאלי עבור התקנה, תוך מחשבה שרצוי להסתיר אותה ככולה הניתן ועל מנת לטשטש את רעש הפעילות באופן מקסימלי. עוד יש לבחון האם המשאבה מגיעה עם אחריות, האם המקום ממנו רוכשים יודע להציע שירותים משלימים, (התקנה, שירותי תיקון וייעוץ כללי בתחום), עוד יש לבחון מהי צריכת האנרגיה, מהו הספק השאיבה, (ככול שמשאבה יותר חזקה, כך ניתן להימנע מרכישה של יותר משאבות), וכדומה.

יעדים להתקנה

באופן כללי ראוי לציין שניתן למצוא משאבות ביוב לא רק בבתים פרטיים ובמרתפים, אלא גם במקלטים ואף בחניונים. מכאן שניתן להסיק שבכל מקום שנמצא מתחת לפני השטח ראוי להתקין מערכת שכזו, ולו על מנת להבטיח מראש הימנעות מבעיות שאינן נעימות.

טוב לדעת

טוב לדעת שאין צורך לחשוש מגודלם של משאבות ביוב, ולו כי לרוב הן כמה שיותר קומפקטיות, ולו כי אף אחד אינו רוצה משאבה שתבלוט מעל פני השטח ותזכיר את מה שקורה מתחת לפני השטח. עוד נוסיף ונציין שלרוב כל עוד משכילים לבחור במשאבה איכותית, הרי שלא ניתן לשמוע את רחשי הפעילות, גם אם היא משאבה מהסוג שטוחן אשפה, ולבסוף נציין שלא עליכם מוטלת אחריות הבחירה, ולו כי כל עוד פונים לגוף מקצועי, הרי שניתן להשאיר לו לייעץ לכם עבור הסוג האידאלי ביותר לצד המיקום האידאלי ביותר עבור התקנה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50559.aspx