אודות משאבות ביוב
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 08/01/17

אומנם ביוב אינו נושא כ"כ מלבב, אך החלקים שסביבו אשר מצילים את שגרת יומנו מאוד חיוניים וחשובים, ועל כן נרחיב במאמר זה אודות משאבות ביוב. ראשית נציין שמי שמכיר את המונח "משאבות טבולות" צריך לדעת שמדובר באותן משאבות ביוב, כאשר מקור השם מושפע מאופי התרחיש -  המשאבה עצמה נמצאת טבולה בתוך המים. כאן יש לציין שיש משאבות ביתיות יחסית קטנות ויש משאבות עבור צרכים עירוניים, והן כבר הרבה יותר גדולות. סה"כ מדובר בסוג של קופסה אשר כוללת משאבה ולרוב גם מצוף, כאשר עיקרון הפעולה  פשוט - ברגע שמפלס המים עובר את המצוף, המשאבה נכנסת לפעולה, ובאופן שכזה מונעת משגרת יומכם להיות מוצפת בדברים שאינם נעימים.

ישירות לביוב העירוני

מה קורה כאשר רף המים עובר את המצוף? ובכן המשאבה נכנסת לפעולה ומתחילה לשאוב את המים ולהעבירם ישירות אל הביוב העירוני. כך למשל אם מבקשים לגור בדירת מרתף, אך מבקשים להימנע מבעיות בביוב, הרי שמומלץ ביותר לרכוש משאבות ביוב ביתיות. אלו יחוברו לכלל הכלים הסניטריים ויקשרו את הנוזלים ישירות אל צנרת הביוב העירונית.

סוגים ותפקידים

כאמור יש משאבות ביוב שמעבירות את כלל הנוזלים ישירות אל הביוב הראשי, אך יש כאלו שגם יודעות לטחון את הפסולת ורק לאחר מכן להעבירה לביוב. אופציה זו אידאלית עבור מגוון מקרים, ולו כי לא פעם אנשים נוטים להשליך אל השירותים מגבונים, אל הכיור חתיכות אוכל גדולות וכדומה. על כן במקום להיות בקשר קבוע עם האינסטלטור, ניתן לבחור בסוג של זה משאבת ביוב.

דגשים חשובים

לבסוף נציין שאם מבקשים ליהנות ממשאבה אפקטיבית, הרי שיש לרכוש אותה ממקום איכותי, יש לוודא שהיא עומדת בתקנים השונים, יש להעדיף רכישה מחברה שגם יודעת להציע שירותי התקנה ותיקון, יש להעדיף משאבה שמגיעה עם אחריות ארוכת טווח, יש לבחון האם המשאבה עובדת באופן שקט, יש לבחון האם המשאבה אכן איכותית (ניתן לשאול לקוחות קודמים), יש להעדיף משאבות כמה שיותר קטנות (אך לא על חשבון אפקטיביות), יש לבחון מהי צריכת האנרגיה וכדומה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50558.aspx