שתי פעולות חשובות במשאית ביובית אחת
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 05/01/17

מה כ"כ מיוחד במשאית הביובית? ובכן ביכולתה לטפל בחסימות שנוצרות במערכת של הצנרת, בכוחה למנוע נזקים, בכוחה לשאוב כמות גדולה של נוזלים ובאופן כללי מדובר בכלי הצלה חשוב עבור מגוון תרחישים שנוגעים להצפות. עוד נציין של ביובית יש שתי יכולות מנוגדות אך משלימות. מצד אחד וכפי שכבר אזכרנו הביובית יכולה לשאוב כמות גדולה של מים בתוך זמן קצר, אך מצד שני היא גם יכולה להעניק לחץ מים גבוה במיוחד, ולו עבור פתיחת סתימות, ניקוי קווי ביוב, ניקוי שוחות, הוצאת שורשים מבטן הביוב וכדומה.

כל שצריך לעשות

מכאן שאין זה משנה אם עולה צורך לשאוב הצפות או לנקות שוחות, ולו כי עבור כל אחד מהצרכים השונים משאית ביוב יכולה לתרום רבות, ועל כן טוב לדעת שכל שצריך לעשות זה להכיר חברה שמתמחת בתחום ובעלת ניסיון ורזומה חיובי, כך שניתן השירות המתאים ביותר לצד שיקול מקצועי.

יחידת לחץ המים

מהי אותה ביובית? ובכן מדובר במשאית ביוב אשר עליה ניתן למצוא מיכל גדול בעל דופן פנימית אשר מחלקת לשתי יחידות. מכאן שניתן למצוא שיחידה אחת מיועדת עבור שאיבה ואילו יחידה שנייה מיועדת עבור יצירת לחץ מים. ביחידה של לחץ המים ניתן למצוא שימוש בבוכנה אשר מחוברת ישירות למנוע, כך שיכולת דחיפת המים מגיעה לעוצמות מאוד גבוהות ואפקטיביות. על מנת לעשות שימוש בצינור (עבור יצירת לחץ מים), יש צורך בצינור ארוך, ועל כן ניתן למצוא צינור שמגיע ל160 מ'. כמו כן גם טוב לדעת שניתן להתאים את הקוטר של הצינור למפתח הצינור, כאשר לרוב המידות נעות בין חצי צול ועד שש עשרה צול.

יחידת השאיבה

לצד יחידת לחץ המים שוכנת יחידת השאיבה. פה ניתן למצוא וואקום אשר מאפשר לשאוב באופן מאסיבי ומרשים כמות גדולה של נוזלים בזמן קצר. כמו כן מעניין לציין שלא פעם שתי המערכות מופעלות בו זמנית, ולו על מנת לפתור בעיות של הצפות  מורכבות. לבסוף נציין שיש צורך בגוף מקצועי שמתמחה בתחום, וזאת על מנת להשיג מענה מקצועי, יעיל ומהיר. 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50528.aspx