טיולי ג'יפים בצפון
נכתב על ידי: רונן
תאריך: 14/04/16

טיולי ג'יפים בצפון

עונת הטיולים מגיעה ומשפחות רבים נוהרות לכרמל, לגליל התחתון, לגליל העליון, ולרמת הגולן. בדקנו מה מיוחד כל כך באזור הצפוני של הארץ. ומה הופך אותו למתאים כל כך לטיולי ג'יפאים.

מידע כללי על צפון הארץ

אזור הצפון מאופיין בצמחייה ים תיכונית עשירה, כמות משקעים גבוהה ואקלים ים תיכוני. חברות הצמחים המובילות הן אלון מצוי וחרוב מבין הגליל העצים, אלה אטלנטית ולוטם מבין השיחים וסוגים רבים של עשבוניים. אזור הצפון מושך אליו חיות רבות והוא עשיר במגוון של יונקים זוחלים וגם ציפורים. הנחלים האיתנים, חופו של הים התיכון, הגבעות הירוקות, ומרבדי הפריחה העונתיים, מספקים אטרקציות רבות למטיילים הרכובים על ג'יפ.

חלקיו השונים של הצפון ומסלולים מומלצים:

הכרמל, שלוחת הרים שמתנשאת מעל הים התיכון, העיר המרכזית שלה היא חיפה. הכרמל נקרא גם "ההר הירוק" ומכוסה בחורשים טבעיים ובחורשות נטועות שנטעו הקרן הקיימת לישראל. אחד הסיפורים המקראיים המוכרים המתרחשים בכרמל הוא סיפור המאבק בין אליהו הנביא לנביאי הבעל.

מסלול מומלץ – ה-"מוחרקה " – נעלה לאחת מנקודת התצפית הגבוהות של הכרמל, ביקור במנזר ה-"מוחרקה" במקום שמיוחס לו סיפור המאבק של אליהו בנביא בנביאי הבעל.

הגליל התחתון – חלקו הדרומי והנמוך יותר של אזור הגליל, מורכב מרצף של רכסים ובקעות. מיושב מזה תקופות רבות. אחד הבולטים בסיפוריו המקראיים הוא סיפור הכפר העתיק "יודפת" כפר שעמד במצור של רומאים בתקופת המרד הגדול ונפל בקרב, הכפר מפורסם בשל סיפורו של ההיסטוריון הגדול "יוספוס פלביוס" שלחם בקרב הזה.

מסלול מומלץ – טיולי ג'יפים בצפון בנחל תבור – נחל תבור מנקז את אזור הר תבור, זהו נחל זורמים בו מים לאורך כל השנה ובעונת האביב פורחים בו פרחים בשלל צבעים ביניהם עשרות תורמוסים.

הגליל העליון – חלקו הצפוני והגבוהה של אזור הגליל. מאופיין בפסגות גבוהות ובחורשים צפופים. הגבוהות והמפורסמות שפסגותיו הן: פסגת המירון, פסגת הר חירם ופסגת הר אדיר. הגליל העליון עשיר בנחלים מצוקים שבחלקם יש מין לאורך כל השנה.

מסלול מומלץ- טיול ג'יפים בירדן ההררי – הירדן ההררי הוא חלק גועש באופן יחסי של נהר הירדן. מסלול לצידו חושף את המטיילים לנופים מרהיבים של מים צמחיה ובעלי חיים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article48587.aspx