מתי עלינו לפנות אל עורך דין נזיקין ?
נכתב על ידי: dadon
תאריך: 15/12/15

הסוג הנפוץ ביותר כיום בתחום התביעות הוא תביעות נזיקין. תביעה על פי פקודת דיני נזיקין הינה תביעה אזרחית, וקבלת התביעה מזכה את התובע בפיצויים כספיים כאלה או אחרים. בתביעות מסוג זה, כדי להשיג את הצדק הראוי, מומלץ להיעזר בעורך דין מתחום הנזיקין שיסייע למי שנפגע כתוצאה ממעשיו של אחר לתבוע אותו לדין. עורך הדין יסייע לך להשיג את הראיות, המסמכים, העדויות והחוקים הנדרשים כדי להשיג את מלוא הזכויות המגיעות לך על פי חוק. בבואנו לבחור עורך דין נזיקין חשוב לבדוק מהו הוותק שלו בתחום, מהי הבנתו בתחום, מהו הניסיון שלרשותו ומהי רמת המקצועיות שלו. כל אלו יסייעו לנו בהמשך לקבל את ההגנה המשפטית הטובה והמקצועית ביותר אל מול חברות גדולות וגופים ממשלתיים (כמו ביטוח לאומי).

החלק החשוב ביותר בתביעת נזיקין היא להוכיח את הקשר בין מעשיו של הנאשם לבין הנזק שנגרם לתובע. לעיתים הוכחת הקשר קלה יחסית (כמו בתאונות דרכים) , אך לעיתים הוכחת הקשר קשה יותר (כמו במקרי רשלנות רפואית על כל סוגיה), וכאן עזרתו של עורך דין המתמחה בנזיקין באה לידי ביטוי. עורך הדין יקדיש את מאמציו להוכיח את הקשר שבין מעשי הנתבע לבין הנזק של התובע. במידה והנזק הוכח, עוברת התביעה לשלב הבא בו מתנהל משא ומתן או מאבק על גובה ואופי הפיצויים. זהו השלב הקשה ביותר בעבודתו של עורך הדין המומחה לנזיקין.

בשלב הפיצויים בוחנים מספר קריטריונים לקביעת גובה הפיצוי, בהם:

  • גובה ההכנסה של התובע

  • אובדן ההכנסה של התובע כתוצאה מהפגיעה

  • הוצאות של התובע כתוצאה מהפגיעה, כגון: תרופות, מכשירים מיוחדים וכדומה

עורך דין נזיקין צריך לדאוג להשיג ללקוחותיו את התוצאות הטובות ביותר, בין אם הם התובעים ובין אם הם הנתבעים. במידה ושני הצדדים מגיעים להסדר בניהם, ההסדר נחתם על ידי בית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין. מאחר ותביעת נזיקין היא תהליך מורכב, כדאי לוודא שהתהליך יעשה במקצועיות המרבית, ולכן הבחירה בעורך דין לענייני נזיקין שייצג באופן משפטי ומקצועי היא חשובה ביותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47596.aspx