לוגו הוא המצפן הגרפי של העסק
נכתב על ידי: totach kidum
תאריך: 14/12/15

מאת: משה שמש

 

יועץ אסטרטגי ומלווה שיווקי צמיחה פיתוח עסקי

 

איזה מטען צריך לוגו להציג?

עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה, עסק או נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו.

לוגו הוא אייקון רב השפעה, המסייע בזיהוי מוצר או שירות על פני המתחרים.

הלוגו הוא כרטיס הביקור המידי של כל פירמה, הוא הזרקור המאיר על כל ערוצי המסרים של החברה בזירת המכירה הפיזית, בזירת המכירה הדיגיטאלית ביחסי ציבור, בסרטי הפרסום, בפרסום בעיתונות באינטרנט ובדיגטל .

לוגו הוא כלי אסטרטגי, לכן גיבוש הזהות של העסק/ חברה מתבצע מומחה אסטרטגי לשיווק ומיתוג עסקי שפועל מול המעצב הגרפי בייצוג הלקוח , כשמעצבים לוגו מעצבים זהות ודמות לחברה, אירגון ועסק על כן יש לקחת בחשבון את המרכיבים הבאים:

- הגדרת הפירמה/המוצר.

- קהל היעד.

- היתרונות.

- החולשות.

- החסמים.

- ההזדמנויות.

- צבעוניות החברה.

- ערכיה.

- אישיותה.

- חזונה.

- האבולוציה של הפירמה

קהל היעד הוא המעצב את הלוגו

בחיוך ניתן לומר שקהל היעד הוא המעצב את הלוגו ולא רק המעצב הגרפי שעושה זאת באופן פיזי הלוא צריך לקחת בחשבון מי יצרוך את השירות או המוצר, האם זה אנשי עסקים? או נוער? האם זה פנסיונרים? אמהות? מה הם מחפשים? איזה חוויה הם רוצים לעצמם?

בלוגו יש מגוון רחב של מרכיבים:

- סולדיות, שמרנות או הרפתקנות ונועזות.

- דינמי, קצבי הרפתקני.

- ממוקד ומפוקס

- לפי פרמטרים אלה יקבעו הצבעים, הקומפוזיציה, המטען האמוציונלי של הלוגו.

עיצוב לוגו הוא המצפן הגרפי של כל חברה/עסק/נותן שירות. קיימים 4 אבות טיפוס ללוגו:

- לוגו ללא פרשנות – לוגואים אלה של ענפים מושרשים וותיקים, לוגו ללא פרשנות הוא לוגו מוחשי בו מציגים בציור את מהות הפירמה לדוגמא: משתלה – יהיה איור של עציץ, חנות פרחים – ציור של פרח, חנות תאורה – תמונה של נברשת. מפעל לייצור מטבחים – איור של מטבח. מתווך – איור של בית עם גג אדום. לוגו ללא פרשנות הוא מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל ללא פרשנות או יכולת להתרחב.

- לוגו השראה – לוגו השראה אבסטרקטי מאוד מתאים לחברות גדולות וכן חברות בעסקי ידע וייעוץ כגון לוגו של בית השקעות, לוגו של חברות ייעוץ בתחומים שונים כגון: פרסום, הנדסה, לוגיסטיקה, תאגידים גדולים כגון: אפל, פומה וכו'.

- לוגו טקסטואלי – הסוג השלישי הוא לוגו טקסטואלי טיפוגרפי בלי הרבה הסברים לדוגמא מקדונלס, קוקה קולה, גוגל, סנו, FOX, הוניגמן, רנואר, קסטרו וכו'.

- לוגו משולב – לוגו המשלב תמונה/איור + טקסט לדוגמא: סלקום עם הכוכב הסגול, פלפון עם אייקון, בנק הפועלים עם המלבן האדום, עלית, שטראוס עם פרח ונוצות, יטבתה עם סמל הדקלים, פמפרס עם הלב וכו'.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47587.aspx