על הדברת תיקנים
נכתב על ידי: magniv
תאריך: 30/06/15

 

אחד היצורים הפחות אהובים בעולמנו הוא תיקנים. תיקנים הוא בעצם השם הרשמי לג'וקים שמלבד המראה הלא מלבב שלהם הם גם נחשבים מזיקים למדי לסביבה. ניתן לראות אותם חיים בקרבת אשפה ופחי זבל, מקורות ביוב ובעוד מקומות שבהן לכלוך וזוהמה. עיקר הנזק שלהם טמון בכך שהם נמצאים בסביבות מעין אלו ומעבירים לכלוך וזוהמה, טפילים ומחלות. הם עלולים לגרום למחלות כמו אלרגיה ואסטמה, וחדירתם לציוד חשמלי עלולה להביא לקצר ולהרוס את המכשיר החשמלי.

מה הבעיה עם תיקנים?

אם לא די בכך הרי שמקקים מתרבים במהירת רבה ולכן מרגע שזיהיתם תיקן אחד יש לטפל בהם בהקדם. נורה אדומה צריכה להידלק אם במקרה זיהיתם תיקן באור יום, מה שאומר שהם התרבו באופן בלתי מבוקר ונמצאים בכמויות גדולות ולכן מרשים לעצמם לשוטט באופן חופשי לא רק בלילה, אלא גם ביום. התיקנים ניזונים משאריות מזון, אשפה, כותנה, בדי צמר, קרטון ודבק טפטים. עוד ניתן למצוא אותם ליד מקורות מים בשל חיבתם הרבה למים.

הדברת תיקנים - מקצועית או לא מקצועית?

ריסוס ביתי נגד תיקנים הוא יעיל במידה חלקית מפני שהוא אינו ממגר את התופעה מיסודה אלא רק משמיד את התיקן המסוים. הטיפול בתיקנים חייב לכלול אם כן הדברת ג'וקים מקצועית ויסודית שתוכל לתת מענה הולם לבעיה באופן מקצועי וכוללני. אם מדובר על כמות גדולה של תיקנים שנמצאת בסביבת המגורים בשלב הראשון של הדברת תיקנים ילכדו את התיקן כדי לזהות על איזה סוג מדובר ובהתאם יתאימו חומר הדברה היעיל ביותר.

מה לדעת על ההדברה?

לאחר זיהוי סוג התיקון ירוססו כל חלקי הבית כאשר ההמלצה היא להשתמש בחומרי הדברה ירוקים שאינם דורשים טיפול מיוחד בסביבת הבית. הדברת תיקנים בסביבת הבית מומלץ לבצע אחת לשנה לקראת עונת הקיץ, כאשר מומלץ לרסס לא רק את הבית אלא לבצע הדברת תיקנים בשביל מקום המגורים ובקרבת פתחי הביוב. לאחר ביצוע הדברות שנעשות על ידי חומרים ירוקים יש להמתין כארבע שעות על ההגעה לבית, לא לשטוף את הרצפה שלושה ימים ולהקפיד על אוורור הבית.

הדברות תיקנים מקצועיות מוצעות כיום במגוון אפשרויות וההמלצה היא תמיד לבחור הדברה על בסיס חומרים ירוקים שאינן גורמים נזק לסביבה. הדברות ירוקות מסייעות לתת פתרון אמתי לבעיה מבלי לגרום נזק לסביבה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46408.aspx