מהי מזותרפיה?
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 03/03/15

במחצית השנייה של המאה הקודמת פותחה שיטת הטיפול שנקראת כיום מזותרפיה. שיטה זו מתבססת על הזרקה תת עורית או שטחית של מנות זעירות של חומרים הומיאופתיים ועוד חומרים שונים אל האזור הדרוש או בסביבתו. ד"ר מישל פיסטור, רופא מצרפת ערך טיפול בדלקת האוזן התיכונית לאחד ממטופליו בשיטת מיקרו הזרקות ובמהלכו גילה ממצא מפתיע במיוחד. הקמטים שנמצאו באזור אפרכסת האוזן, היכן שהתבצעו ההזרקות נעלמו לגמרי.

היכן מיושמת השיטה?

לאחר שהשלים סדרת טיפולים ניסויים נוספים בהצלחה יתרה גיבש ד"ר פיסטור את השיטה לשימוש קליני. מזותרפיה היא שיטה המיושמת לא רק בתחום הרפואה האסתטית אלא גם בשלל טיפולים נוספים ממגוון תחומי רפואה כדוגמת רפואת שיניים, ריאומטולוגיה, פסיכיאטריה ואף אוזן גרון. מלבד זאת, שיטת הטיפול נחשבת ליעילה מאד גם בשורה ארוכה של בעיות רפואיות נוספת לרבות סוגים שונים של פגיעות, דלקות, כאבים שונים ובכללם כאבי ראש, אי סדרים במערכת העיכול, מחלות בעור הפנים: אקזמה, אקנה וסבוריאה.

הזדקנות העור

כיום שיטת מזותרפיה מיושמת בארבעים מדינות שונות בעולם בהצלחה. השיטה עצמה באה להתמודד במישור האסתטי עם תהליכים טבעיים שפוקדים את הגוף לקראת גילאי העשרים המאוחרים. תהליכים אלו מכונים לרוב תהליכי הזדקנות כרונולוגיים. במרוצת השנים כידוע מאבד העור את מראהו הצעיר בנוסף לתכונות נוספות במסגרת תהליך ההזדקנות הטבעית. סימני תהליך זה מופיעים בערך בסביבות גיל ה- 25 ומעלה עם האטה של תהליכים שיקומיים בגוף. בעקבות זאת, מואט קצב חידוש התאים בשכבת העור העליונה ביותר- אפידרמיס. העור הופך לדק יותר, מתחילים להיווצר קמטוטים, תאים אטיפיים, פיזור מלנין נעשה לא שווה ותהליך ריפוי הפצעים מואט.

תוצאות חיוביות במסגרת מגוון טיפולים

שיטת מזותרפיה משמשת כיום לטיפול בשורה ארוכה של בעיות הנוצרות בעקבות תהליך ההזדקנות הכרונולוגית כפי שצוין לעיל ו "פוטואייג'ינג". הטיפול מיושם עבור לא מעט בעיות אסתטיות שונות ובכללן ניתן למנות את הבאות: צלוליטיס, תיקון סימני הזדקנות באזור הפנים, הצוואר, הידיים והמחשוף, מתיחות עור, מזוליפטינג- הרמה של עור נפול באזורי הגוף השונים, טיפול בפצעי אקנה וצלקות כתוצאה מכך, צמצום נפח הגוף על ידי שאיבת שומן, הסרת סנטר כפול ועוד. תוצאות טיפולים אלו הן ברוב המקרים מאד חיוביות ומשביעות רצון ובאות לידי ביטוי בין השאר בהאצת תהליך חידוש תאי העור, שיקום רמת הנוזלים בעור, שחזור מרקם ומראה העור, יצירת כלי דם חדשים, שיקום סיבי הקולגן ואלסטין ועוד..


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45518.aspx