עיצוב דירות מחדש: איך לעבור את התהליך בשלום
נכתב על ידי: עמית רוזן
תאריך: 30/01/15

עיצוב דירות מחדש צריך להיעשות בצורה מתוכננת ומסודרת. חשוב להיערך מבחינת זמנים ותקציבים – וכך תוכלו לדעת במה זה כרוך, מה האפשרויות שלכם מבחינה כספית ולא להיכנס להוצאות ולכאבי ראש מסוכנים ובעייתיים. זה נכון לגבי עיצוב חדרי רחצה בלבד – עבודה שאמורה לקחת שבועיים, או עיצוב הדירה מחדש – תהליך שיכול להימשך חצי שנה ואף יותר. תלוי בגודל, היקף וכמות העבודה שאתם מעוניינים להזמין.

חשוב שכל צד בעסקה ידע את האחריות שלו בעבודה – עיצוב דירות אחראי חוסך כאב ראש

במסגרת העבודה הזו יהיו לנו אינטראקציות עם מס' בעלי מקצוע, בין היתר מעצבי פנים, שיפוצניקים וקבלנים. חשוב לעבוד עם כולם בצורה מסודרת, ברורה והגיונית – כפי שמקובל בשוק, וברור שהכל צריך להיות בכתב אחרת אתם לרוע המזל כמעט תמיד תהיו בבעיה בשלב מאוחר יותר של העבודה. חשוב שכל צד ידע את אחריותו – הן בהיקף ובתחומי הגזרה, הן בשלבי התשלום וכמובן התקציב.

משמעויות תקציביות בעיצוב דירות

חשוב מאוד לקבוע בכתב ומראש את התקציב שלכם. מבחינת הגיונים המעצב רוצה לספק את העבודה הכי יפה והכי יקרה, אבל הוא לא משלם על זה, אז מה אכפת לו? אתם, בתור ה"בוסים" הזמניים צריכים להיות עם הרגל על הדוושה. הרבה שיפוצניקים ומעצבים נוטים לחרוג ללא התחייבות חוזית ולכן חשוב מאד שתהיה כזו מראש. התקציב מחייב, אך לא הרמטי, ויש מקום לגמישות. אבל לפחות לא תהיה חריגה שתקרע אתכם בכיס.

לצורך המחשה: ניתן למצוא דירות מעוצבות הכוללות ברזי רחצה שעולים 100 שקל ואף יש ברזי רחצה שעולים 2000 שקל, וזה הבדל. אפשר להגשים את הרצונות והחזונות של המעצב גם בלי להיות מיליונרים. קביעה של תקציב מראש תכניס את המעצב ואת השיפוצניקים למסגרת וזה ייעל את העבודה ואף יוסיף ליצירתיות של בעלי המקצוע שאתם עובדים איתם.

מה כוללת הצעת המחיר? את רכיבי העיצוב מחדש והעיצוב. היא צריכה להיות כתובה כך שתכלול חומרים, את כל בעלי המקצוע כולל קבלני משנה וכמה כסף יש עבור כל אחד מהם. חשוב ללכת לקניות עם המעצב – כך תדעו מה הוא מתכנן לכם.

כדאי ללכת כדי לראות שאכן לא חורגים מהתקציב, אבל גם כדי לעמוד על התהליך מקרוב, ללמוד ולראות שהדברים שקונים לכם לטעמכם. זה כולל הכל: שטיחים, תאורה, פרקט, כלים סניטריים, ארונות, מקלעות קש – ועד טפטים, עיטורים, צבע, מראות לחדר הרחצה, תמונות ומה לא?

משמעויות הקצאת לוח זמנים מדויק

חשוב להגדיר את לוח הזמנים כדי שלא תגררו את הסיפור הזה שנים. הצעת המחיר כוללת גם את הזמנים ואין סיבה שבעלי המקצוע השונים יגררו את זה כי "נכנסות להם עוד עבודות באמצע".

זו בעיה שלהם ולא שלכם, הזמן שלכם שווה כסף – ולכן כל איחור צריך לעלות למעצב והשיפוצניק כסף. התחייבות לזמן ארוך מדי אינה טובה, אך גם התחייבות לזמן קצר מדי היא מוזרה – ועליכם לשים לב לכך. קצר מדי = חאפר, רשלני וחפיפניקי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article45281.aspx