סוגים ושימושים של פנסים
נכתב על ידי: רונן
תאריך: 23/12/14

מגוון סוגים ודגמים של פנסים

יש מגוון סוגים של פנסים. אילו סוגים אתם מכירים?

פנסי יד – כולנו, כמובן, מכירים אותם. ובכול זאת, הידעתם ש-'יש פנסי יד ויש פנסי יד'? פנסי יד איכותיים אלו פנסים שעומדים במספר קריטריונים. ראשית, זמן הארה מספק. מספק – הכוונה מתאים לצרכים שלכם: אם אתם נוהגים לשוטט בשמורות טבע בשעות החשיכה בתדירות גבוהה אתם בטח ובטח צריכים למצוא פנס יד שיאיר היטב ולא תיגמר לו הסוללה בעיתוי הכי לא מתאים. שנית, צריך שפנסי יד יהיו נוחים לנשיאה ואחיזה. קומפקטיות של פנס איננה בהכרח מעידה על משך זמן הארה נמוך – היום יש פנסי לד עם זמן הארה ממושך, קומפקטיים ונוחים לאחיזה. בחירה מושלמת עבורכם אם חיפשתם פנס יד.

פנסי ראש – דגמים אלו של פנסים תוכננו במיוחד לנשיאה על הראש. פנסים אלו צוידו ברצועות אלסטיות ונוחות במיוחד לצורך הרכבה על הראש. כמו במקרה של פנסי היד, חשוב שפנס הראש יצויד בתאורת לד איכותית. דגמים מתקדמים של פנסי ראש אובזרו במספר תכניות הארה עם עוצמות הארה משתנות, הבהובים וחלקם אף משולבי פנס אדום (נוח, למשל, לפעילות מבצעית).

פנסי צלילה – כפי שבטח ניחשתם, פנסי צלילה אינם מאפשרים חדירה של מים לתוך המנגנון. אפשר להחשיב פנסי צלילה כאיכותיים אם אכן המים לא חודרים פנימה ובמידה והפנסים מאירים בצורה מספקת, כך שתוכלו לראות היטב את המתרחש מתחת למים.

פנסים לאופניים – פנס לאופניים הוא בגדר חובה לכל רוכב. כדאי מאוד להתקין פנס כזה על הכידון שלכם ולהדליק אותו גם בשביל לראות טוב יותר לאן מועדות פניכם במהלך רכיבה בחושך וגם כדי שהרכבים החולפים יוכלו להבחין בכם מרחוק.

פנסים לרכבים – פנס לרכב מותקן על גג המכונית ומאיר את אזור מהאהל שלכם כאשר אתם מבלים עם המשפחה או החברים בטיול בשטח.

כפי שראיתם יש סוגים רבים של פנסים – כל אחד עם שימושים משלו. תמיד מומלץ שיהיה פנס בהישג יד וככל שהפנס יתאים לשימוש שבשבילו נועד כך תוכלו לבצע את הפעילות הרצויה בדרך הטובה ביותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44984.aspx