החזרי מס לשכירים
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 30/11/14

תשלומי המס בישראל יכולים להיות נטל לא פשוט על רבים מאתנו, ובעיקר אלו מאתנו השכירים שבכל חודש מתאמצים בכדי לסגור אותו ללא מינוס. תשלומי המס יכולים להיות מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות ועוד ואנו רואים את ההורדות שלהם בכל חודש וחודש בתלוש המשכורת. אך מה אם היו אומרים לנו שניתן לקבל החזרים לפחות על חלק מאותם תשלומים? האם היינו מבקשים אותם? ברור שכן! הבעיה היא שהרשויות לא מנדבות לנו את המידע הזה ועלינו לבקש את ההחזרים הללו בעצמנו.

על מה אפשר לקבל החזר?

ישנם סעיפים רבים שניתן לקבל עליהם החזרי מס לשכירים, כמו גם לעצמאים. גם אם לא מנדבים לנו את המידע הזה עלינו להגיע אליו לבדינו וישנן מספר דוגמאות לכך. דוגמא אחת היא מספר ילדים מתחת לגיל 18, על כל ילד ישנן נקודות זכות במס ואם אנו לא נעדכן את המצב המשפחתי שלנו אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו. דוגמא נוספת היא אזור מגורים, ישנם אזורים בארץ אשר מוגדרים כאזורים בהם ישנה הטבת מס, הטבה שמגיעה לאלפי שקלים בשנה ואם לא נבקש את כספינו בחזרה לא נקבל אותו. ישנן כמובן עוד דוגמאות נוספות וכל אחד חייב לעשות את הבירורים הללו.

להגיש לבד או על ידי איש מקצוע?

ניתן להגיש בקשת החזרי מס לשכירים כמו גם לעצמאיים באופן עצמאי, וכל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר מס הכנסה באינטרנט, להוריד את הטפסים ולהגיש את הבקשה בהתאם לדרישות. אך כשמגיעים לבד יש סיכון בכך שנחנו נהיה אלו שחייבים כסף למס הכנסה, ולכן עדיף לעשות את זה על ידי רואה חשבון או יועץ מס, שאומנם מקבל אחוזים מההחזר כעמלה אך מבטיח לנו שלא נצטרך אנו לשלם במקום לקבל


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44778.aspx