פרגולות מעץ או אלומיניום
נכתב על ידי: רפי
תאריך: 20/10/14

החלטתם שאתם רוצים פרגולה למרפסת ועומדת בפניכם דילמה - פרגולות מעץ או פרגולות מאלומיניום?

פרגולה היא התשובה לשהות בחוץ בקרב הבית או בגן אירועים. השאלה היא באיזה חומר לבחור, כאשר עץ ואלומיניום מתחרים על שני המקומות הפופולאריים ביותר. יש להקדים ולומר שלא ניתן להכריע באופן גורף עבור כל הסיטואציות, ועל כן יש לקחת בחשבון שיקולים שונים כגון עלות, אופי התחזוקה, מיקום, נראות ואף סגנון, וכל זאת לצד העדפה אישית. רוב הפרגולות בהן נתקלים בבתים הפרטים יהיו מעץ. השאלה אם זה עניין של טרנד הינה שאלה חשובה, כיוון שכשבוחרים פרגולות, יש לבחור מה שנכון לכם ולא מה שנכון לאחרים.

יתרונות העץ

אז כך, ייתכן שפרגולות מעץ היא אכן טרנד, אך יחד עם זאת הן עונות על לא מעט פרמטרים פרקטיים. כך למשל חומר העץ לרוב יתאים לסובב אותו, (במיוחד כשהוא נמצא בחוץ בסמיכות לצמחייה והוא עומד הרבה פעמים על רצפת דשא או עץ), הוא יחסית זול, (תלוי באיזו אופציה של פרגולות עץ בוחרים), והוא עמיד ויציב. עם זאת אופציה זו מצריכה תחזוקה כגון צביעה, אך סה"כ יש צורך בצביעה אחת לחמש שנים, כך שסה"כ התחזוקה לא אמורה להוות שיקול.

יתרונות האלומיניום

בחירה באלומיניום מהווה בחירה מעט פחות שכיחה, אך אין להמעיט ביתרונות שלה. פרגולות מאלומיניום ראשית כל מבטיחה עמידות לאורך זמן כיוון שהחומר אלומיניום אינו רגיש לתנאי מזג האוויר המשתנים ובטח שאינו מחליד. שנית כל אופציה זו מאפשרת התקנה של סוכך חשמלי, כך שניתן ליהנות מנפלאות הקידמה גם בטריטוריה זו- עובדה שמאפשרת  ליהנות באופן אידאלי מכמות החשיפה או ההסתרה מהשמש, הרוח והגשם, דבר שמוביל למסקנה שמדובר על פתרון הרמטי ונוח.

שילוב

למי שמבקש להבטיח עמידות ארוכת טווח, למי שמבקש להבטיח לעצמו מוצר שלא מצריך לתפעל ולשמר, יכול לבחור באופציית האלומיניום, אך יש לבחור את האלומיניום בצבע שמדמה עץ, כך שניתן לשלב בין המראה הרצוי לבין תחזוקה אידאלית. עם זאת יש לדעת שאופציה זו אינה מאפשרת את ההרגשה הטבעית וההרמונית שפרגולת עץ מציעה, ועל כן יש לדעת שלא ניתן להשיג את הכול, כך שעל כל אחד לענות לעצמו מה עדיף לו, מה עומד בתקציב שלו ומה מייצר את המראה המבוקש.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44316.aspx