נסיונו של מנעולן מקצועי בקרית אונו ככלי למניעת פריצות לבתים
נכתב על ידי: נדב מנור
תאריך: 30/09/14

עבודתו של מנעולן

מתוקף עבודתו, מגיע מנעולן בקרית אונו לבתים רבים אשר נפרצו. הוא רואה מהיכן נכנסו ומה מנע את הפריצה. כתוצאה מכך לומד המנעולן את נקודות התורפה והחוזקה של הבתים והדירות בהן ביקר ולומד להשליך מהם על שאר המקומות. מנעולן המגיע לפרוץ מנעולים בדלתות לומד על בשרו איזה מנעול טוב יותר מאחרים ועמיד יותר בפני פריצות. מידע זה הוא בעל ערך רב.

למה קרית אונו קורצת לגנבים?

קרית אונו, לכל הדעות, עיר איכותית. העיר מונה כיום כ 34000 איש והיד עוד נטוייה בבנייה חדשה המושכת אל העיר תושבים רבים. תושביה נמצאים במקומות הגבוהים במדד הסוציו אקונומי 9 מ 10. הבנייה בקרית אונו מגוונת, בנייה פרטית באזורים רבים ובנייה חדשה לרב. מיקומה הגאוגרפי מצויין. מחלף חדש בצפונה של העיר מחבר אותה לצירי התנועה המרכזיים ולערים המרכזיות בארץ, ומקנה ליוצאים ממנה אפשרויות רבות ליציאה מהעיר. כל אלה הם נתונים המושכים פורצים וגנבים רבים אל העיר.

אלה חומדים את הרכוש הנמצא בבתי התושבים. הבנייה הפרטית הרבה ואפשרויות המילוט הנוחות והרבות. אלה הנתונים שמחפשים הפורצים. האם נברח מהעיר כי היא קוראת לגנב? האם ניתן לגנבים לנצח במלחמה? לא ולא!!! מנעולן מקצועי בקרית אונו ידע להעניק לכם מענה למניעת פריצות ולצמצם את הסיכון אף בבחירת הגנב בביתכם. כי מנעולן מקצוען שווה זהב.

מנעולן בקרית אונו ידע מנסיונו להעניק לי ייעוץ בעל ערך רב

על שני היבטים חשובים מאוד יעמוד המנעולן המקצועי:

1. כיצד להרתיע את הפורץ ולמנוע את הפריצה

2. כיצד לעקב או לסכל פריצה המתבצעת בפועל

דע/י לך כי כל בית ניתן לפריצה. המשימה שלנו היא לגרום לגנב לוותר או להקשות עליו ככל הניתן. ככל שנערים קשיים על הפורץ, כך סיכוייו לסיים את הפריצה בהצלחה יפחתו. כל שניה וכל דקה חשובות במקרים אלה. הזמן שבו יגיע צוות הסיור, המשטרה, אחד מבני הבית או אולי עובר אורח או אחד השכנים.

הרתעת הגנב ומניעת הפריצה מלכתחילה – פעולת המניעה חשובה עד מאוד, מכיוון שאם עשינו את עבודתנו נאמנה, יוותר הגנב על הנסיון לפרוץ לביתנו עוד בטרם החל את פעולת הפריצה. אני מדמה מניעה לתפאורה בהצגה. ככל שהתפאורה תהיה איכותית יותר, כך ההצגה תהיה משכנעת הרבה יותר, ובמקרה שלנו, כך נמנע את כניסתו של הגנב לשיטחנו. זה למעשה הרקע לבית העלול להיפרץ ובודאי אלו הם הדברים הראשונים אותם רואה הפורץ. אז מה עושים? להלן מספר דוגמאות : שלטי אזהרה על כלבים וחברות שמירה על חלקה החיצוני של הגדר.

כ"כ פשוט, זול ויעיל. מצלמות אבטחה בחזית הבית. ניתן אפילו לקנות היום מצלמות דמה הזהות לחלוטין למצלמות אבטחה ולתלות אותם בחזית הבית. צופר של מערכת אזעקה התלוי במקום גבוה בחזית הבית. כל אלה הם מנורות אדומות לגנבים. הם תמיד יעדיפו בית ללא אזעקה וללא מצלמות, ללא כלב וללא חברת שמירה.

הערמת קשיים בפריצה וסיכולה – פה נכנס השלב המעשי. כאן אנו משלבים מכשולים, מערכות התראה ומערכות נעילה בכדי לסכל את הפריצה עצמה. נתחיל עם המכשולים. גדר גבוהה המקיפה את הבית לא מאפשרת לראות מה יש בפנים ויוצרת חשש מפני הלא נודע. סורגים על החלונות מונעים כניסה קלה. מערכת אזעקה אשר תחל לפעול ברגע שחדר אדם לשטחנו תסכל את הפריצה.

מערכות נעילה הם למעשה הכלי איתו מתמודד הגנב בצורה פיזית. מערכות נעילה טובות יעכבו את הגנב המקצוען כיאות ואף יגרמו לו לוותר על הפריצה. בדלת הכניסה הקדמית או בדלת האחורית, במידה ויש, התקינו דלת איכותית, עם מנגנון רב בריחי. בעזרת מנעולן התקינו במנגנון צילינדר איכותי הקשה  לפריצה ושכפול המפתח. מטרתנו היא לעכב.

מיגון נעילה נוסף

בקשו מהמנעולן להתקין לכם מנעול כספת נוסף לדלת. מנעול זה מרתיע את הגנבים ולרב גורם להם לוותר על הפריצה. מגנו את החלונות ודלתות ההזזה מהגינה או מהשטח החיצוני במנעולים נוספים, בכדי למנוע פתיחה קלה של החלונות והדלתות. חשוב מאוד לבקש מהמנעולן להתקין לכם מנעול טוב על שער הכניסה לבית. כל מכשול לגנב הוא הגברת האפשרות לויתור מצידו על הפריצה.

ומכיוון שאמרתי שאין "בית הרמטי", עשו ביטוח לבית שיכסה אתכם במקרה הגרוע בו הוא נפרץ.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44193.aspx