אדריכלות ועיצוב בישראל
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 14/09/14

הבית שבו אנחנו גרים משפיע על איכות החיים שלנו, הלא הרבה יותר נעים וכיף להגיע בסוף כל יום לבית בעל עיצוב אסתטי שמוצא חן בעינינו. מכיוון שכך, אדריכלות ועיצוב בישראל הפכו להיות שני תחומים מאוד חשובים, ולא רק בגלל ההשפעה שיש להם על נכסי הנדלן.

לימודים בתחום האדריכלות והעיצוב

בשל העובדה שתחומי אדריכלות ועיצוב בישראל הם היום מבוקשים יותר, ניתן למצוא באזורים שונים בארץ מכללות ומוסדות לימוד אחרים שמציעים לימודים בתחומים האלו. מדי שנה, כמות גדולה של סטודנטים מסיימים את הלימודים בהצלחה ומתחילים לעבוד בתחום, חלקם באופן עצמאי (למשל, מעצבי פנים בירושלים ) ואחרים בחברות או גופים ממשלתיים (אדריכלים).

מתי צריך אדריכלים ומעצבי פנים?

תפקידם של אדריכלים ומעצבי פנים והשירות שהם מציעים למגזר הפרטי מתחילים בשתי נקודות זמן עיקריות- לפני שמוכרים דירה או מציעים אותה להשכרה, וגם אם קונים דירה ישנה ולא משופצת.

בעזרת הידע והמיומנויות השונות של האדריכלים ומעצבי הפנים אנחנו יכולים לשדרג במידה משמעותית את בתי המגורים שלנו, דירות ובתי קרקע כאחד. האדריכלים יכולים לספק לנו תוכנית מפורטת למגוון עבודות כגון הרחבות, הריסת קירות, הוספת יחידה נפרדת ועוד, ומעצבי הפנים יכולים לסייע לנו בתהליך של שדרוג העיצוב של הבית כדי שנוכל לקבל בתוך הבית את הסגנון והאווירה שאנחנו רוצים.

התפתחות התחומים לאורך זמן

תחום האדריכלות ותחום עיצוב פנים, שניהם מתפתחים ו/או משתנים בכל עת. בתחום האדריכלות השינויים העיקריים קשורים לאופן שבו עבודות מסוימות מתבצעות ומעת לעת נכנסות שיטות חדשות ומכשירים חדשים שיכולים לחסוך זמן ועבודה רבה ומורכבת. בתחום עיצוב פנים נראה שיש שינויים תכופים יותר וכל עונה כמעט יש טרנדים חדשים לעיצוב הבית.

לסיכום, נראה שהיום יש מודעות הרבה יותר גבוהה לשני התחומים האלו ולדרך שבה הם יכולים לשפר את איכות החיים שלנו. אחת הסיבות העיקריות לכך היא מחירי הנדלן הגבוהים שמאלצים רבים מאתנו לקנות דירות ישנות ולשפץ אותן משום שזה משתלם יותר, או לנקוט בצעדים דרסטיים לשינוי הנכס שברשותנו אם אנחנו רוצים למכור או להשכיר אותו. בכל אחד מהמקרים האלו, אדריכלים ומעצבי פנים יכולים להיות שם בשבילנו.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44052.aspx