שיעורי עזר במתמטיקה להצלחה בבחינות
נכתב על ידי: שאול תמרקין
תאריך: 09/09/14

מתמטיקה היא המקצוע שבו מרבית הצעירים הישראלים מתקשים בו. בהשוואה למדינות רבות ברחבי העולם, ישראל ממוקמת במקום נמוך מאוד. הגיע הזמן לשנות את זה, והכל מתחיל בכם, ההורים.

שיעורי עזר עם מורים פרטיים

לכם ההורים יש השפעה על מידת ההצלחה של הילדים שלכם בלימודים בכלל ובשיעורי מתמטיקה בפרט. כמובן שגם למידת המוטיבציה של הילדים יש השפעה ניכרת, ולכן התפקיד שלכם הוא למצוא להם מורים פרטיים שיעניקו להם שיעורי עזר במתמטיקה ויעלו להם את המוטיבציה.

בעזרת מורה פרטי למתמטיקה הילדים יכולים להשלים את הפער לעומת חבריהם לכיתה ולקבל הסברים ממוקדים לכל מה שלא הצליחו להבין במהלך השיעור והמורים לא הספיקו להסביר להם היטב.

בחירת המורים הפרטיים

לכל ילד יש את התחומים שהוא מתקשה בהם יותר ופחות, ולכל ילד גם יש את האופי שלו. אתם צריכים לבחור מורים פרטיים גם לפי הרמה של הילדים במתמטיקה וגם לפי האופי שלהם.

לפני הכל, צריך לבדוק את הרמה של המורים הפרטיים ולהתאים את הידע שלהם לרמת הלימוד של הילדים. שיעורי עזר במתמטיקה לילד שנמצא בכיתה של 5 יחידות מתמטיקה למשל, צריכים להיות מטעם מורה פרטי שעבר בהצלחה 5 יחידות מתמטיקה. במקרה של 4 יחידות, המורה יכול להיות עם בגרות של 4 או 5 יחידות. ואם הילד שלכם בכיתה של 3 יחידות, כל המורים הפרטיים יוכלו לעזור לו.

הגישה משנה הכל

אבל משום שאלו ילדים, לא רק הרמה והידע של המורים חשובה אלא גם האופי של המורה שמלמד אותו. כאמור, לכל ילד יש אופי משלו, וכדי שתהיה לו מוטיבציה ללמוד ויוכל להפנים את החומר, הוא צריך מורה שיודע כיצד לגשת אליו.

חשוב לומר שהמורה הפרטי לא צריך להיות כמו חבר של הילד, אך בהחלט צריכה להיות דינמיקה ביניהם שונה מזו שיש לילד עם המורים שלו בבית הספר. מצד אחד, המורה צריך לדבר אל הילד בגובה העיניים ומצד שני לתת לו מסגרת ולהדריך אותו בדרך הנכונה. זה שילוב שלא קל למצוא, אך אם תחפשו היטב תוכלו למצוא מורה פרטי שעונה לתיאור הזה.

מעבר לתפקידו העיקרי של המורה הפרטי, יש מספר מורים למתמטיקה שמכירים היטב שיטות מחקר כמותיות שיכולות לעזור לסטודנטים הלומדים בתחומי הכלכלה והמדעים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44023.aspx