שיחות ועידה – הכנות טכניות
נכתב על ידי: איציק דר
תאריך: 30/05/14

שיחות ועידה היו ויהיו דרך מצוינת לחבר בין מספר אנשים הן באופן פרטי והן באופן עסקי. אם בעבר שיחות כאלו היו מתבצעות אך ורק דרך הטלפון הרי שהיום שיחות ועידה יכולות להתקיים גם דרך האינטרנט ואף רצוי שכך הן יתבצעו. האינטרנט מאפשר מספר פונקציות שהטלפון לא מאפשר כמו שיחת וידאו, שמיעה טובה יותר ואף שיתוף קבצים אך ישנן מספר הכנות טכניות שצריך לעשות לפני שמתחילים שיחה כזו בעיקר אם מדובר על שיחה חשובה שלא רוצים שיהיו במהלכה בעיות.

שמע ודיבור

שירות שיחות ועידה מאפשר לכל הצדדים המשתתפים בשיחה לשמוע האחד את השני ולראות האחד את השני [כמובן אם מדובר על שיחה המתבצעת דרך האינטרנט] אך בשביל שהשיחה תזרום יש צורך להשתמש במספר עזרים טכניים, עזרים אשר יאפשרו לשמוע האחד את השני בצורה חלקה ואיכותית. לפני ביצוע שיחות ועידה צריך לוודא שהמיקרופון תקין ולוודא שהוא מחובר טוב וכן המצלמה, היא חייבת להיות איכותית ורצוי לבדוק אותה מספר דקות לפני השיחה. אם זו שיחת ועידה חשובה במיוחד כדאי מאוד אפילו להכין תוכנית ב', שאלו מיקרופון ומצלמה נוספים לכל צרה שלא תבוא.

מהירות אינטרנט

שיחות ועידה יעברו בצורה חלקה אך ורק אם מהירות האינטרנט של כל הצדדים תהיה גבוהה מספיק, בעיקר אם משתמשים במצלמה, מיקרופון ועזרים נוספים. ולכן, חשוב לבדוק את מהירות האינטרנט אצל כל אחד ואחד ואת זה ניתן לבדוק על ידי מספר אתרים חינמיים המספקים את השירות הזה. במידה וגילינו שאנו מחוברים במהירות איטית מידי ניתן בשיחת טלפון אחת קצרה עם ספקית האינטרנט להגדיל את מהירות האינטרנט וכך השיחה תעבור באופן חלק וללא בעיות כלשהן, כמובן אם העזרים הטכניים תקינים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article43052.aspx