חשיבות התקנת מתקן טיפול בשפכים
נכתב על ידי: אוהד זמלר
תאריך: 20/04/14

מפריד שומנים הינו מתקן אשר מונע משומנים הנוצרים אצל עסקים בהם מתבצעים בישולים, כמו מסעדות, מלונות, וחברות קייטרינג להגיע אל צנרת הביוב המוניציפלית. מפריד שמנים הינו מתקן טיפול בשפכים שדומה למפריד שומנים, ובתי העסק המחויבים בהתקנתו הם מוסכים וחלק ממפעלי התעשייה, והמטרה שלו היא להפריד את השמנים מהשפכים האחרים, באמצעות לכידתם. במאמר הבא נסביר מהי החשיבות של התקנת מתקן טיפול בשפכים על ידי בתי העסק המחויבים בכך, ובנוסף נסביר גם על תהליך ריקונו של מכל מפריד השומנים והטמנת השומנים באתר הטמנה מיוחד.

חשיבות התקנת מתקן טיפול בשפכים

התקנת מתקן טיפול בשפכים חשובה היות ואי התקנתו בעסקים המחויבים בכך, מביאה לסתימה במערכת הביוב העירונית אשר נסתמת כתוצאה מהידבקות השומנים אל דפנותיה. סתימות של מערכת הביוב העירונית מביאות למטרד רב לתושבים הגרים ברשות המוניציפלית בה נגרמת הסתימה, ועולה לה בהוצאות כספיות רבות. הסיבה החשובה ביותר להתקנת מפריד השומנים היא שהתקנתו מונעת פגיעה בבריאות הציבור. כיצד התקנת מפריד שומנים מונעת פגיעה בבריאות הציבור? שומנים ושמנים הם חומרים שהינם קשים לפירוק על ידי מכוני הטיהור, כך שללא הפעלתו של מתקן טיפול בשפכים בבית העסק המחויב בכך, שמנים ושומנים מזוהמים זורמים למכון טיהור השפכים ומזהמים את מי הקולחין שהוא מייצר מהשפכים. מי קולחין מזוהמים מביאים לפגיעה בבריאות הציבור, משום שהציבור הוא זה שאוכל פירות וירקות שהושקו במים מזוהמים על ידי שומנים.

ריקון המכל של מפריד השומנים באתר הטמנה

כשהמכל של מפריד השומנים מתמלא, צריך לרוקן אותו באתר הטמנת שומנים. הדבר נעשה באמצעות ביובית ששואבת את השומנים ממפריד השומנים, ונוסעת מבית העסק ממנו היא שאבה את השומנים לאתר הטמנה מיוחד בו היא מרוקנת אותם.

התקנת מפריד השומנים אצל בעלי העסקים המחויבים בכך הינה חובה על פי חוק

לפי החוק הנוגע לטיהור שפכים של עסקים, מתקן טיפול בשפכים המותקן בבית עסק צריך להתאים לו בסוגו ובגודלו. משרד הבריאות הוא זה שמפקח על כך ופקחים מטעמו מגיעים אל בית העסק ובודקים שמפריד השומנים נמצא ופועל כראוי, ובנוסף מתאים לו בסוגו ובגודלו.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר בקוד פתוח ו מערכת ניהול תוכן ג'ומלה


 
אודות המחבר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article42608.aspx