מסלול טיול בבנגקוק
נכתב על ידי: דוד שוקר
תאריך: 02/02/14

מה לא נאמר על בנגקוק ? ענקית, מדהימה, יפיפייה, מכוערת, מסריחה, עמוסה, טעימה, דוחה ומושכת. או שאוהבים אותה (כמוני), או שלא סובלים אותה, אין באמצע. בהתחלה זה יכול להיות קשה, בעיקר אם מגיעים מהצפון או מהדרום, אבל מהר מאוד מתרגלים ולמי שאוהב תרבות אחרת, אוכל מדהים והרבה הרבה קניות ושווקים – זה המקום. זה מספק חוויה בין תרבותית הנעה בין מקדשים בני מאות שנים ועד גורדי שחקים בני מאות מטרים. העיר עמוסה בשלל אטרקציות החל ממקדשים, שווקים ומוזיאונים ועד פארקים לילדים.

זה גם המקום, בגלל הגודל והצפיפות, לצייד כל ילד בקצת כסף לחירום, כרטיס ביקור של המלון ומספר הנייד שלכם.

מומלץ להתנייד בעיר כמשפחה במוניות. זה ייקח קצת יותר זמן מהרכבת, אבל בסופו של דבר יותר נוח. המונה מתחיל ב-35 באט (להתעקש על הפעלתו, אלא אם כן אתם יודעים בוודאות כמה צריכה לעלות הנסיעה), אבל אז מפסיק לזוז....., הנסיעה זולה והנהגים אדיבים ונחמדים לרוב. פרט לכך, כמובן שאסור לפספס לפחות נסיעה אחת בטוקטוק. הנהגים, להבדיל מנהגי המוניות, תחמנים, יקרים יותר וידועים בתרמיות רבות. הם מציעים נסיעות מוזלות ולוקחים אותך לאן שהם רוצים תמורת עמלה מהחנויות או משקרים ואומרים כי המקום אליו אתה רוצה סגור לשיפוצים ומציעים חלופות. היזהרו.

בית חב"ד הפך כבר מזמן למקום עליה לרגל של ישראלים רבים. הוא ממוקם ברחוב צמוד לקאוסן (רחוב רמבוטרי) ומציע מסעדה כשרה, פינת מטיילים, ספרי מטיילים ומפות, חנות למוצרים כשרים וצוות שתמיד ישמח לעזור. המקום גם מפורסם בזכות ארוחות ליל שישי שלו עם קבלת שבת וארוחת חינם.

 

ההגעה משדה התעופה שבעבר יכלה להתבצע רק באוטובוס או במונית (450 באט למונית רגילה, 650 באט למונית גדולה כולל אגרות), ניתנת לביצוע בימים אלו גם ברכבת קלה וחדישה, בצורה קלה ומהירה ובמחיר זול. לרכבת שני קווים: האחד, קו אקספרס ללא תחנות נוסע ישירות לתחנת Makkasan במשך 15 דקות. תחנה זו משרתת מצויין את מי שלן בפרטונם ויש בה חיבור לרכבת התחתית. מחיר הנסיעה בה עומד על 150 באט. הקו השני, קו הסיטי עוצר בשבע תחנות, כאשר באחרונה (Phaya Thai) יש חיבור לרכבת העילית. משך הנסיעה עד לתחנה האחרונה 30 דקות. מחיר הנסיעה ברכבת זו עומד על 15-45 באט בלבד, בהתאם למרחק. התחנה המתאימה לרוב בתי המלון בפרטונם היא תחנת Ratchaprarop.

בתכנון טיול לתאילנד יש להביא בחשבון את גודלה העצום של מדינה אקזוטית זו. הנסיעה באוטובוס או רכבת מיעד ליעד אפשרית בהחלט אך אורכת שעות ורבות וגוזלת נתח נכבד מזמן הטיול.

על מנת לקצר את זמן המעבר בין היעדים בתאילנד מומלץ לקחת טיסות פנים עם חברות התעופה המקומיות אשר מציעות זמינות גבוהה של טיסות ישירות ולא ישירות מיעד ליעד.בנגקוק מהווה ציר מרכזי במעבר בין היעדים ומומלץ בהחלט לנצל זאת במסגרת תכנית הטיול בתאילנד.
 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41816.aspx