כך תאתרו יחד עם אבחון קשב וריכוז ADHD
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 15/01/14

בעיות קשב וריכוז ידועות אצל ילדים ומבוגרים ומצויינות לא מעט בספרות האקדמית. היות ותופעה זאת כמעט ואינה מדלגת על רוב שכבות האוכלוסייה או על רוב העדות, נעשים לא מעט מחקרים בנושא. אבחון קשב וריכוז הינו פתרון אשר יכול להשפיע באופן חיובי מאד על מגוון אספקטים בחיי היום יום היות ונושא בעיות קשב וריכוז מפריע לא רק להשגת ציונים טובים אצל ילדים אלא גם להפרעות אצל אנשים מבוגרים במשימות היומיות שלהם.

במידה ותעשו את האבחון בזמן הנכון, אבחון קשב וריכוז תוכלו למנוע הפרעות קשות וסבל רב. כיום, בעיות קשב וריכוז ניתנות לטיפול מוצלח מאד באמצעות תרופות. ישנם לא מעט תרופות והן משתכללות מיום ליום והופכות נטולות תופעות לוואי. תרופות אלה מאפשרות גם למי שאובחן בתסמונת ADHD לנהל חיים באופן נורמלי ולהגיע להישגים גבוהים בלימודים ובמסגרות מקצועיות.

היכן תוכלו לבצע אבחון קשב וריכוז

אבחון קשב וריכוז לרוב מבוצע במסגרות מרכזי האבחונים הפרטיים אך ישנה גם אפשרות למסגרות אשר פועלות יחד עם קופות החולים השונות. כדאי שתדעו שחשוב להבין - אך ורק לאחר ביצוע האבחונים אפשר להתחיל לטפל בבעיות מסוג זה היות ולפני האבחונים אין שום אפשרות לקבלת מרשם לטיפול תרופתי. נהוג לבצע את האבחון בשלושה דרכים או שילוב בין שלושת הדרכים. הראשונה הינה בדיקה אצל פסיכולוג, השניה אצל נוירולוג ילדים או פסיכיאטר, השלישית הינה בשיטה ממוחשבת שמבוצעת על ידי משימות ממוחשבות עם תוכנה מיוחדת אשר פותחה באופן ספציפי לשם כך.

מה מחירו של האבחון

אבחון קשב וריכוז המבוצע בהסדר עם קופת החולים יעלה לרוב פחות מאשר אבחון בעיות קשב וריכוז במוסד פרטי. יחד עם זאת, בעת הפניה למוסד אבחון כזה או אחר כדאי גם לבדוק האם עלות האבחון כוללת גם מתן המלצות לטיפול רפואי וקבלת מרשם לתרופות או שמא מדובר על הליך הכרוך בתשלום נוסף.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41593.aspx