טיול קולינרי בחו"ל
נכתב על ידי: דוד שוקר
תאריך: 28/12/13

עבור רבים מאיתנו האוכל מהווה אחד הגורמים החשובים ביותר בהנאה בעת טיול בחו”ל. ברוב המקרים אנו נזכור סעודה טובה שאכלנו במסעדה מצוינת לא פחות מאשר ביקור באתר תיירות מפורסם בעל שם עולמי. לחוש הטעם יש זכרון ארוך מאד והרושם של טעם טוב שאכלנו בעבר אפילו הרחוק מלווה אותנו לאורך שנים רבות. בני אדם הם יצורים אוראליים מטבעם ואוכל מעולם כבר מזמן לא משמש לקיום אלא גם להנאה. טיול קולינרי לחו”ל הוא חוויה תיירותית ייחודית שמשלבת בין הביקור באתרי תיירות מהמדרגה הראשונה יחד עם הפינוק של האוכל המקומי ברמתו הגבוהה ביותר. מי לא היה רוצה לטייל בחו”ל ולאכול כמו מלך?

עבודת ההכנה של הטיול הקולינרי

מאז ומתמיד חיפשנו את הדרך הטובה לשלב בין רכיבי המזון היומיומיים לאופן הכנה שיוציא את המיטב ממה שיש ברשותנו. תהליך הכנת ארוחת גורמה שם דגש על שימוש בחומרים האיכותיים ביותר תוך מתן דגש לכל שלבי הבישול מן השגת המצרכים ועד אופן הגשת המזון. מארגני טיולי גורמה לחו”ל חייבים לדאוג לכל הלוגיסטיקה המסובכת שתאפשר לכם ליהנות מארוחות הגורמה הטובות ביותר, לינה וטיולים וכל זאת מבלי שכל עבודות ההכנה הדרושות לכך תורגש על ידכם.

בחירת השף המתאים

ברגע שהחלטתם על טיול קולינרי לחו”ל, ההחלטה החשובה ביותר שעומדת בפניכם היא בחירת השף המתאים. מספר השפים הפועלים בישראל הוא גדול אך רק מתי מעט מארגנים טיולים קולינריים לחו”ל באופן עצמאי. כאשר עומדים בפני בחירת שף, חשוב מאד לבחור בשף “עם קבלות”, אדם בעל ניסיון מוכח בארגון מוצלח של טיולי אוכל לחו”ל, קהל מטיילים מרוצה (ושבע) וכמובן אחד ששמו הולך לפניו.

מחיר הטיול

טיול קולינרי לחו”ל הוא לא זול. גם בארץ מחיר ארוחות גורמה הוא יקר מהממוצע, קל וחומר בטיול לחו”ל שם המצרכים הם לרוב יקרים יותר והלוגיסטיקה של ניוד המזון, הכנתו, קניית הכלים והשכרת המקום מייקרים את הטיול עוד יותר. טיול קולינרי לחו”ל לא מיועד לכל אחד וכל אחד לעצמו יודע אם הוא קהל היעד המתאים לחוויה גסטרונומית מהסוג הזה. רק אנשים שבאמת יודעים להעריך וליהנות מאוכל לא סתם כעוד ארוחה אלא כיצירת אומנות מהמדרגה הראשונה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41376.aspx