קורס טיפול זוגי - העשרה מקצועית יוצאת דופן
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 23/12/13

בעידן שבו המודעות לצורך בטיפול מקצועי על מנת להתמודד עם שגרת החיים עלתה, קורס טיפול זוגי מאפשר לבעלי תואר בפסיכולוגיה או סוציולוגיה להפוך לעצמאיים, כיצד? מכיוון שלאחר סיום לימודי טיפול זוגי, הבוגרים יהיו בעלי הכלים המתאימים ותעודת מטפל, שעימה ניתן לפתוח קליניקה פרטית ולהעניק את הטיפולים המבוקשים לזוגות. זוגות רבים נתקלים בקשיים שונים לאורך חיי הזוגיות שלהם וזה הופך את הטיפול הזוגי לשירות מאוד מבוקש ונדרש ואת הקורס למאוד פופולארי.

אילו כלים רוכשים במהלך לימודים אלו וכיצד זה יסייע לכם להפוך למטפלים

במידה וכבר עברתם הכשרה בתחום הפסיכולוגיה והנכם בעלי תואר אקדמי בתחום זה או בתחום סוציאולוגיה, על מנת להתחיל לעסוק באחד ממקצועות הטיפול, נדרש מכם רק לסיים בהצלחה קורס מקצועי. במהלך קורס טיפול זוגי נלמדים נושאים הקשורים לפסיכולוגיה ולשיטות הטיפול, כיצד ניתן לסייע לזוגות להגיע בכוחות עצמם להתמודדות עם מצבים מלחיצים. דינאמיקת הטיפול נלמדת גם כן במהלך לימודי טיפול זוגי וכמו כן גם נושא האתיקה המקצועית שמאוד חשוב בהקשר של טיפולים מכל הסוגים. בנוסף לכך, לימודים אלו יכשירו את המטפל לעבודת הנחיה וליכולת הקשבה וניתוח נכון של הסיטואציה שמולו. כל זה הופך את הלימודים הללו לנחוצים ולבעלי חשיבות רבה במסגרת הכשרה מקצועית של מטפל זוגי.

כמה זמן עורך הקורס והאם השתתפות בו מצריכה תואר בפסיכולוגיה

בדומה לכל סוגי לימודי הטיפולים, גם לימודי טיפול זוגי מצריכים הכשרה אקדמית בפסיכולוגיה או בסוציולוגיה וללא הכשרה זו לא ניתן היום להעניק טיפולים. הידע בתחום הפסיכולוגיה גם יקל על הלימודים במסגרת קורס טיפול זוגי מכיוון שהוא מהווה בסיס לכל מה שנלמד בקורס. אורך הקורס המדובר הוא כמה חודשים עד שנה, תלוי במסגרת בה בוחרים ללמוד ובסיום הלימודים מוענקת תעודת מטפל לבוגרים שעברו את ההכשרה בהצלחה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41284.aspx