מהם המחירים של אבחון ליקויי למידה
נכתב על ידי: הדס כהן
תאריך: 23/12/13

רבים הם הילדים אשר נשלחים היום על ידי יועצים פדגוגיים לביצוע אבחון ליקויי למידה. אבחון זה מורכב ממספר בדיקות שכל אחת מתרכזת באספקטים שונים של יכולות הלימוד של הילד. על מנת לקבוע מאילו בדיקות יש להרכיב אבחון לקויות למידה, נדרשת פגישת יעוץ מקדימה שבה המומחה  לאבחונים בוחן את הנתונים האישיים וממליץ על הבדיקות הדרושות בהתאם לממצאים. נושא המחיר  של בדיקות אלו מטריד הורים רבים, במאמר זה ננסה לעשות סדר ולהעניק מידע חיוני על מנת שתוכלו להיות מוכנים לקראת ההוצאה הכספית שהאבחון כרוך בה.

ממה מושפעים מחירים של אבחוני הלמידה

מחירים של אבחון ליקויי למידה נקבע על פי כמה פרמטרים. הפרמטר הראשון והחשוב ביותר הוא מרכז האבחוני שבו תיערך הבדיקה. ההבדלים בין המחירים הנגבים עבור אבחון לקויות למידה במרכזי האבחון הפרטיים לבין אלו העובדים בשיתוף עם קופת החולים, יכולים להיות ניכרים. הפרמטר השני הוא כמות האבחוני שעל הילד לעבור, מכיוון שבעת ביצוע כמה אבחונים במקום אחד, ניתן לקבל הנחה משמעותית. סוגי אבחונים גם כן משפיעים על מחיר החבילה וכמו כן גם מיקומו של מרכז האבחונים, מכיוון שידוע כי מרכזי האבחון במרכז הארץ יקרים יותר מאשר המרכזים שנמצאים בצפון או בדרום המדינה.

מהו גובה ההשתתפות העצמית עבור הבדיקות במרכזי האבחון של קופות החולים

המודעות לצורך בביצוע אבחון ליקויי למידה גרם לקופות החולים ליצור קשרי פעולה עם מרכזי האבחון על מנת להציע לקהל המבוטחים סל שירותים נרחב יותר. גובה ההשתתפות העצמית שתצטרכו לשלם עבור אבחון לקויות למידה יקבע על פי סוג הביטוח המשלים שהילד ואתם מבוטחים בו ועל פי ההסכמים עליהם חתומה קופת החולים מול מכון האבחונים. בכל מקרה מומלץ לבדוק את העלויות הללו לפני שפונים למרכז אבחונים פרטי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41279.aspx