צו ראשון – עצות והבהרות
נכתב על ידי: רוני ארז
תאריך: 31/10/13

אין ספק כי קבלת צו ראשון היא מאורע משמעותי בחיים, ורבים הם המגיעים ללשכות הגיוס נרגשים ולחוצים. לכן, חשוב להבין מראש מה צפוי לכם, ולהתנהל באופן נכון על מנת שהיום יעבור במהירות האפשרית ועל הצד הטוב ביותר.

מה צפוי לכם בצו הראשון

את מהלך הפעילות הצפויה לכם בלשכת הגיוס ניתן לחלק לארבעה פרקים או תחנות מרכזיות. התחנה הראשונה מכונה התחנה הצהובה בה יושבת מאבחנת פסיכוטכנית, אשר תוודא את פרטיכם האישיים כמו שנות ואופי ההשכלה שלכם ומספר בני המשפחה. לאחר מכן תערוך המאבחנת גם מבחן סימול מילים, בו תצטרכו להבין את משמעותם של מילים וביטויים בשפה היומיומית. תחנה נוספת אליה נקראים הבנים מכונה התחנה האדומה, ובה עוברים ראיון עם מאבחנת שמטרתו לאמוד את מידת המוטיבציה, היכולות והמוכנות לשירות. התחנה השלישית והחשובה הינה התחנה הירוקה, בה נערכים מבחנים פסיכוטכניים ממוחשבים הבודקים יכולות וכישורים בתחום המילולי והאנליטי. ציוניהם ישפיעו במידה רבה על שירותכם הצבאי, לכן חשוב מאוד להתייחס אליהם ברצינות. התחנה הרביעית קרויה התחנה הכחולה, ובה תעברו סדרה קצרה של בדיקות על ידי רופא לקביעת הפרופיל הצבאי שלכם.

כמה עצות חשובות

על מנת לעבור את יום הצו הראשון בהצלחה חשוב לתת את הדעת על מספר עניינים מהותיים. ראשית, הקפידו להגיע בזמן וכמה שיותר מוקדם על מנת שלא תצטרכו להמתין זמן רב לתורכם. שנית, הביאו איתכם את כל המסמכים הדרושים, כמו אישור מרופא המשפחה, טופס ההתייצבות, תעודת זהות ואישור על לקויות למידה במידת הצורך. כמו כן, התאזרו בסבלנות והביאו איתכם אמצעים להעברת הזמן כמו ספר, נשנושים או טלפון נייד, כדי שלא תשתעממו יותר מדי ותתעייפו לקראת המבחנים. לבסוף, הירגעו והיזכרו בכל מה שלמדם בקורס הכנה לצו ראשון, והיו בטוחים שתצליחו להשיג את הקב"א והתפקיד שאליו אתם מכוונים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40364.aspx