למה כדאי לגשת ללימודי רפואה באיטליה
נכתב על ידי: רוני ארז
תאריך: 31/10/13

אין ספק כי לימודי רפואה באיטליה מועדפים על סטודנטים זרים מישראל ומכל העולם, וזאת בזכת קשת רחבה של יתרונות. ראשית, מדובר בלימודים במדינה קרובה יחסית לישראל, בעלת תרבות מערבית וים תיכונית תוססת, המציעה חיי תרבות ופנאי משובחים, ומגורים במקומות מהיפים בעולם. מלבד זאת, המוסדות באיטליה מצטיינים ברמה אקדמית גבוהה במיוחד, בשכר לימוד נמוך, בתנאי קבלה נוחים ובמערכת שעות גמישה ומתחשבת.

תנאי קבלה ללימודי רפואה באיטליה

תנאי קבלה לרפואה באיטליה הינם סבירים ביותר בהשוואה לאלו הנהוגים בישראל, וכוללים תעודת בגרות מלאה, ציון במבחן פסיכומטרי, ומבחני ידע כללי ומקצועי בתחומי הביולוגיה, הכימיה והמתמטיקה. כמו כן, על מנת לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים ניתן לגשת לשנת מכינה שנערכים בחלקם בארץ ובחלקם באיטליה.

שכר לימוד ועליות מחיה

חשוב לדעת כי שכר הלימוד באיטליה הינו מהנמוכים בעולם, ונע בין 400 ל- 1500 יורו בשנה באוניברסיטאות הציבוריות. בנוסף, עלויות המחייה באיטליה נעות בין 400 ל- 1000 יורו בחודש ומשתנות בהתאם למיקומה הגיאוגרפי של האוניברסיטה. כך לדוגמא, הוצאות המחייה במילאנו הינן גבוהות בהשוואה לרומא, ואילו עלות המחייה בערי ספר כמו פאדובה או טורינו זולה אף יותר. כמו כן, בניגוד במדינות אחרות, באיטליה מותר לסטודנטים זרים לעבוד במהלך לימודיהם, גם בזכות מערכת השעות הגמישה של תוכנית לימודי הרפואה.

לימודים איכותיים בשפה האנגלית

לימודי הרפואה באטליה מצטיינים כאמור ברמה אקדמית גבוהה, העומדת בכל סטנדרט בינלאומי. בעבר היו לימודים אלו פתוחים רק בפני דוברי איטלקית, אך בשנים האחרונות מתוך רצון למשוך סטודנטים זרים פתחו מספר אוניברסיטאות מובילות תוכנית באנגלית, כמו אלו של פאביה ומילאנו. יש לציין כי הלימודים באנגלית מיועדים גם לסטודנטים איטלקיים המבקשים להשתלב בעבודת רפואה מחוץ לגבולות מדינתם. המעוניינים במידע נוסף אודות לימודים באיטליה יוכלו לקבל שפע של עצות, המלצות ואף מענה לכל שאלה, בעזרת פורום לימודי רפואה ברשת האינטרנט.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40363.aspx