עיר הבירה – עיר הפסטיבלים
נכתב על ידי: שירה דרורי
תאריך: 20/10/13

ירושלים, בירת ישראל שתיירים ישראלים וזרים כאחד, עולים אליה לרגל, ממש כמו בימי קדם, על מנת לשאוב קצת רוחניות, אך גם תרבות, אוכל טוב ואוויר הרים צלול כיין, מארחת מדי שנה לא מעט פסטיבלים, אותם פוקדים המוני תיירים, חלקם מקומיים אך חלקם מגיעים ממרחקים על מנת להצטרף לשמחה הירושלמית. אחד הפסטיבלים הללו הוא פסטיבל האור בעיר העתיקה, המתקיים מדי שנה באביב, בחודשים מאי-יוני. פסטיבל האור כשמו כן הוא – חגיגה של אורות, אשר מאירים את העיר התעיקה הקסומה ממילא, והופכים אותה לחגיגה לעיניהם של גדולים וקטנים כאחד. אומנים מכל העולם מגיעים על מנת להציג את עבודותיהם, אשר מורכבים מאלמנטים של אורות, אותם מגיעים מאות אלפי מבקרים מכל העולם להתפעל מהעיר העתיקה שמוארת לפתע כמו במופע קסמים בהמוני צבעים מדהימים שמקנים מראה שונה ומיוחד לחומות העיר, לסימטאות ולשכונות העיר העתיקה. לפניכם המלצות על פסטיבלים בירושלים.

מוזיקה ואומנות בעיר הבירה

פסטביל ירושלים למוזיקה מקודשת נמצא בדיוק במקום הנכון – העיר המקודשת לשלושת הדתות – יהדות, נצרות ואיסלאם, טובלת ברוחניות תמידית, אשר מקיפות ומציפות את העיר כל השנה. פסטיבל ירושלים למוזיקה מקודשת מכנס את מטב אומני ישראל והעולם שמבצעים שירים מהמקורות, לעיתים עם טוויסט עכשיווי ומודרני, כאשר הפסטיבל מזכיר גם רייב עם נגיעות אותנטיות ששמורה רק לירושלים. הפסטיבל המתקיים בין חומות העיר העתיקה בסמוך למגדל דוד הוא חגיגה לכל מאמין באשר הוא, לא משנה באיזה שפה הוא מתפלל.

עוד פסטיבל תרבותי שאסור לפספס הוא פסטיבל הקולנוע ירושלים, המתקיים ברחבת הסינמטק וכמובן גם בסינמטק עצמו, בו מוקרנים סרטים איכותיים מז'אנרים שונים, בו מככבים שחקנים ויוצרים מכל העולם. במסגרת הפסטיבל מתקיימות בו גם הקרנות בכורה של סרטים חדשים, הקרנת סרטי אינמציה, תחרויות של יוצרים צעירים, וכן הופעות מוזיקליות ברחבת הסינמטק של עיר הבירה. הפסטיבל מתקיים בחודשי הקיץ, וכדאי להתעדכן במועדי ההקרנות ולהזמין מקומות וכרטיסים בהתאם לסרטים המועדפים עליכם.

אחד הפסטיבלים הוותיקים ביותר בעיר הוא פסטיבל ישראל, המתקיים בעיר הבירה, והוא עומד בכל התקנים והסטדנטרים הארופאיים ואף חבר באיגוד הפסטיבלים הארופאי. מלבד הופעות מוזיקה קלאסית, אשר היו ההופעות הראשונות של הפסטיבל, מתקיימות בו גם הופעות ג'אז, הופעות רחוב, הצגות תאטרון ומופעים אומנותיים מכל תחומי הבמה, ומתקיימות בו גם הופעות ג'אז לאורך כל הלילה. הפסטיבל מכנס אליו כאמור אומנים מכל רחבי העולם מה שמאפשר מפגש ייחודי לאומנים מכל רחבי העולם.


 
אודות המחבר

סטודיו קורן דור תוכן שיווקי

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40130.aspx