עצות לתרגול לקראת הפסיכומטרי
נכתב על ידי: רוני ארז
תאריך: 30/07/13

כל מי שעומד בפני בחינת הפסיכומטרי יודע כי המפתח להצלחה טמון בכמות ובאיכות הזמן שמשקיעים בהכנה. יחד עם זאת, על תרגול פסיכומטרי להתבצע באופן נכון ומדויק על מנת שלא לבזבז את הזמן ולהגיע לבחינה מוכנים ככל האפשר. לפניכם מספר עצות שיעזרו לכם במשימה זו.

תרגול עוד לפני הקורס פסיכומטרי

אם לא נגעתם בחומרי לימוד מהתיכון מזה זמן רב, רעננו את התאים החלודים עוד לפני קורס פסיכומטרי. עיברו על ספרי מתמטיקה ישנים והיזכרו במשוואות ועקרונות, כך שתגיעו מוכנים לקורס ותוכלו לרוץ קדימה מבלי להתעכב על עקרונות הבסיס. כמו כן, חשוב לתרגל  אוצר מילים המתאים לפסיכומטרי בעברית ובאנגלית עוד לפני תחילת הקורס, וזאת מכיוון שלצורך הטמעתו בזיכרון לטווח ארוך יש לשנן שוב ושוב. יחד עם זאת, את המילים עדיף ללמוד מתוך מילון הפסיכומטרי ולא מעבר לכך. על מנת לשפר את יכולותיכם בשפה האנגלית מומלץ להיחשף אליה כמה שיותר באמצעות ספרים, סרטים ללא תרגום והקשבה לשירים באנגלית.

תרגול נכון במהלך הקורס הפסיכומטרי

זכרו כי קורס פסיכומטרי לא יעביר אתכם בהצלחה את הבחינה ללא נכונות מצידכם להשקיע וללמוד. לכן, נצלו את כל הכלים שהקורס מציע, הגיעו לשיעורים מרוכזים ורעננים, ואל תתביישו לשאול שאלות. כמו כן, היעזרו בשעות לימודי העזר, ארגנו קבוצות לימוד עם חברי הקורס, הכינו את כל שיעורי הבית, והיכנסו אל פורום פסיכומטרי לגבי נושאים, שאלות או חששות הקשורים לבחינה.

לפני הבחינה

בשבועות האחרונים שלפני הבחינה חשוב להגביר את קצב הלימוד ולהיכנס למרתון אינטנסיבי. בימים אלו עליכם לחזור על החומר הנלמד, לתרגל באופן מוגבר, להתמודד בעיקר עם חלקים בהם אתם מתקשים, וגם לתרגל הרבה בחינות לדוגמא. את התרגול המוגבר מומלץ לבצע  עד יומיים לפני הבחינה, בהם עדיף לעזוב הכול, לנוח ולהירגע,  ולצבור כוחות גוף ונפש לקראת רגע האמת. שיהיה בהצלחה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article39078.aspx