פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
נכתב על ידי: eyeweb - בניית אתרים לעסקים
תאריך: 30/10/12

למרות שגם בשוק הפרסום באינטרנט יש צורך לעיתים להשקיע תקציבים גדולים, הרי שנקודת המוצא היא הרבה יותר נוחה והסכום הנדרש כדי להקים אתר אינטרנט ולהתחיל לפרסם אותו הוא זעום יחסית (החל מכמה מאות שקלים ועד כמה אלפים). גם התחזוקה השוטפת של אתר אינטרנט והרצת קמפיין פרסום הם זולים יחסית.

ניתן לחלק את שוק הפרסום באינטרנט לארבעה ערוצי שיווק עיקריים :

1.שיווק דרך קידום במנועי חיפוש (SEO)

2.שיווק דרך מודעות ממומנות (Adwords)

3.פרסום דרך באנרים ברשת של אתרים

4.פרסום ברשתות חברתיות

בשלושת הערוצים הראשונים יש אמנם יתרון לחברות גדולות בעל תקציבים שמנים, אך גם עסקים קטנים יכולים לתפוס נישות רווחיות מאוד באמצעות מעקב אחרי טרנדים ומגמות חיפוש ברשת. דווקא בתחום זה בולט יתרונם של העסקים הקטנים אשר מסוגלים לעבוד בצורה גמישה ומהירה יותר מבלי הצורך לעבור דרך כל אנשי המפתח בארגון כל אימת שרוצים לבצע שינוי כלשהו בתוכנית השיווק או בדף הבית. אתרים קטנים יותר גם יכולים להרשות לעצמם לקחת סיכונים מבלי החשש שקהל הצרכנים ייפגע. (זו הסיבה שקמפיינים של חברות גדולות שנכשלים בדרך כלל זוכים לפרסום שלילי שמהדהד לאורך חודשים רבים)

פרסום באינטרנט דרך רשתות חברתיות

פרסום באינטרנט באמצעות רשתות חברתיות הוא ללא ספק הערוץ האפקטיבי ביותר לעסקים קטנים. פייסבוק וטוויטר אמנם מנסות כל הזמן לשפר את המודל העסקי שלהן ולגבות עוד כסף מעסקים, אך את מרבית פעולות הקידום הבסיסיות כמו פתיחת עמוד מותג ופרסום מבצעים ניתן לבצע ללא שום עלות. באמצעות שימוש נכון ברשתות חברתיות, אפשר להגיע למעשה לכל קהל הלקוחות הוותיק של העסק וגם לצבור אלפי לקוחות חדשים. נקודת התורפה העיקרית של פרסום ברשתות חברתיות היא שהוא בדרך כלל אינו מתאים לבעלי מקצוע כמו אינסטלאטורים או חשמלאים שמערכת היחסים עם הלקוחות שלהן היא בדרך כלל על בסיס עזרה בשעת צרה.

דוגמאות לעסק קטן שהצליח ברשת

אחד האתרים היותר ידועים ברשת הוא אתר Etsy שמאפשר לתכשיטנים וצורפים להציע את מרכולתם בכל העולם בדומה למודל של ebay  לחפצי יד שנייה.  הנקודה המעניינת היא שאתר Etsy עצמו מופעל על ידי חברה קטנה יחסית של 60 עובדים בלבד הנמצאים באזור ברוקלין שבניו-יורק. האתר הוקם בשנת 2005 ועשה שימוש במגוון של טכניקות שיווק באינטרנט ופרסום באינטרנט , כולל עבודה עם סוכנות SEOmoz המפורסמת בתחום קידום האתרים, וזאת על מנת לצבור קהל נאמן של קונים ומוכרים. כיום מדורג האתר במקום 170 בדירוג העולמי של מדד אלקסה ובמקום 52 בין האתרים בארה"ב. 
אודות המחבר

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33898.aspx