ערב גיבוש בצפון – התחזית לוהט
נכתב על ידי: גרפולוג
תאריך: 02/04/12

למי מיועד ערב גיבוש בצפון

המאמר פונה על מנהלי/ות רווחה ומשאבי אנוש וראשי וועדים וצוותים. צריכים לתכנן ערב גיבוש בצפון? תפרתם כבר את כל הפרטים של יום הכיף, בחרתם מסלול לטיול וכל מה שנשאר זה למצוא פעילות חברתית מהנה ומצחיקה לערב ? לפניכם מגוון הצעות מעולות שיעזרו לכם לבחור ערב גיבוש מיוחד, קליל, ומשעשע. 

האליפות בצפון

קבוצת הפועל איתורן קריית שמונה זכתה באליפות לעונת 2011-2012 בזכות שלושה גורמים. איזי שרצקי הבעלים שרואה בקבוצה מפעל חיים והשקיע בה את כספו ומרצו. המאמן רן בן שמעון שידע להרכיב נכון את פאזל השחקנים, והאוהדים שדחפו את הקבוצה. למרות שתקציב הקבוצה עמד סביב העשרים מיליון ₪  והיה נמוך אל מול הקבוצות הטוענת מידי שנה לכתר האליפות הם הצליחו לעשות זאת. מסקנה כסף לא תמיד בונה קבוצה אלופה. כדאי למנהל/ת לדעת ולספר את סיפור קריית שמונה. מי שאוהב כדורגל מבין את גודל ההישג. ערב גיבוש בצפון יכול לעזור בתלכיד ובחיבור של חברי הצוות כדי להתקדם לתוצאות טובות יותר.

חשיבותם של ערבי גיבוש לעובדים

ערב גיבוש לעובדים נועד לתת את ההרגשה כי ההנהלה מודה להם על פעילותם. זאת ההזדמנות של המנהלים/ות להראות צדדים שהעובדים לא מכירים. יש ערבי גיבוש שנועדו לתת פורקן ללחץ והשחיקה, יש ערב גיבוש שנועדו לציין את סיימו של פרויקט גדול. יש ערבי גיבוש המשלבים בהם פעילות פרידה לעובד/ת. לערב גיבוש יש תפקיד נוסף והוא לחזק את הקשר בין העובדים/ות. השם צ'ארלס יאנג לא אומר הרבה לרוב האנשים בעולם אך הוא אחראי על המצאת "עוגיות המזל" בשנת 1918. צ'ארלס היה בעלים של מסעדה סינית והוא היה צריך למצוא פתרון למצב שבו האורחים במסעדה חיכו עד שתגיע ההזמנה שלהם. הוא החליט לתת עוד לפני המנה העיקרית את עוגית המזל והשאר היסטוריה. אז מי יודע אולי "צ'ארלס סמית" נמצא אצלכם ובערב הגיבוש תכירו אותו..

מקומות לאירועים  מטבריה ועד עפולה

לפניכם מקצת מסעדות הפרוסות מטבריה ועד עפולה.. בישוב אליפלט שליד צפת ישנה מסעדה בשם "מסעדת בית השף" המשרה אווירה ביתית וחמה. בצומת כרוזים תמצאו את מסעדת ורד הגליל. אם תדרימו לכיוון כנרת תמצאו במרכז העיר את מסעדת "סי קפה" מסעדה חלבית שלמעלה יש אולם אירועים שיכול לאכלס עד שבעים איש. אם ברצונכם לראות את נוף הכנרת הזמינו מקום במסעדת "גרילנדה" הבנויה על טהרת הבשר..במידה ואין בעיית כשרות ניתן למצוא מאכלי ים במסעדת "על הנהר" בקיבוץ כנרת. מעט דרומה יותר תמצאו את "קפה ראשונים" המתבסס על אוכל חלבי. אם תגיעו לאשדות יעקב איחוד תחכה לכם מסעדה צל תמר. (כדאי לברר על ערב טעימות יין). אם תמשיכו עוד מספר ק"מ תגיעו לאי השלום בנהרים שם תמצאו את מסעדת רוטנברג המציע אוכל צרפתי. אולי בחרתם לקחת את כביש 65 לעפולה ניתן לעצור במסעדת צ'ופסטיק על טהרת האוכל האסייתי. בירידה על כביש 90 תוכלו לגלות את הגלבוע. מסעדת קימל מציע מקום להקרנה של מצגות לאירועי פרישה ועוד..

בחירת פעילות לערב גיבוש

ערב גיבוש בצפון יכול להפוך לנפילה באם לא נבחרה ההפעלה הנכונה. לכן יש לברר מה הציפיות של העובדים מהאירוע ומהפעילות ומצד שני אתם צריכים להיות מדויקים לגבי המטרות שלכם או אם איזה מטען חוויתי, אינטלקטואלי, גיבושי אתם רוצים שהעובדים/ות יצאו. תפקיד מרכזי יש לאפיון העובדים בהתאם למגזרים השונים המיוצגים במחלקות השונות. חשוב לבדוק מה נעשה כבר בעבר, אילו הרצאות והופעות הוזמנו לעובדים/ות.

 

רעיונות לפעילות מרתקת

לפניכם מספר רעיונות שיכולות להתאים לערבי גיבוש בצפון הן כהרצאות והן כסדנאות....

1.גרפולוגיה - מסתורי כתב היד כפי שמשתקפים בציורים ושרבוטים כתיבת ברכות ואיחולים

2.שפת גוף - אומנות הפיתוי של הגוף, האיבר בפנים מתרחב בזמן משיכה, גברים מול נשים

3.צחוק - הפעילות שתשכיב את העובדים מצחוק. משחקים להוצאת האגו והלחץ מהמשחק

4.אימפרוביזציה - בכל עובד/ת יש שחקן פוטנציאלי. משחקי תפקידים, ג'יבריש, פנטומימה..

5.משחקי ילדות - כל אותם משחקים שאנו כילדים שיחקנו והשתוללנו כשהיינו קטנים,

6.תקשורת בין אישית - הפעלות לעידוד שיתוף הפעולה וחיזוק ההכרות בין חברי הצוות.

7.קלפי פוינט אוף ויו - הקלפים שיספרו את סיפור החיים של העובדים/ות.

8.לחץ ושחיקה - משחקים משחררים, רעיונות מצוינים כיצד לצאת מלחצים בבית ובעבודה.

9.פיתוח מצוינות קבוצתית - תחרות בין קבוצות, כיצד לצאת מאזור הנוחות, דמיון מודרך

10.שלושת הכוכבים - שילוב בין שלושה נושאים על פי בחירתכם.

לקבלת רעיונות נוספים לחצו על ערב גיבוש בצפון..המשך יבוא....


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article27936.aspx