עיצוב מטבחי-חוץ לגינות זה לא עסק יקר
נכתב על ידי: רובי
תאריך: 02/02/12

עיצוב מטבחים: עשה זאת בעצמך

היום, בעזרת כוחה של האינטרנט ומקורות מידע נוספים שקיימים בזמינות נוחה, ניתן בהחלט לבצע עיצוב מטבחים בשיטת עשה זאת בעצמך. הכוונה איננה לגשת לרשת עשה זאת בעצמך שגם מוכרת מטבחים (קונספט שקיים בשוק) אלא ממש לתכנן ולעצב את המטבח באופן עצמאי מבחינת צבעים, ארונות, מגירות, מיקומים, מערכות הבישול והציוד וכן הלאה, בדרך כלל נעזרים בפורטלים של עיצוב מטבחים למינם אשר נותנים מספר עיצובים של מספר סגנונות.. לאחר שרואים תמונות שונות ומגבשים תכנון פרטני או פשטני ניתן לגשת לנגר שרק יבצע את העבודה פיזית.

מטבחים חיצוניים לגינות

טרנד הקמת הגינות המעוצבות הופך לפופולארי יותר ויותר בשנים האחרונות ובתקופה האחרונה במיוחד. כל בית פרטי מעצב לו גינה קטנה ופרטית המשמשת לאירוח אורחים, לארוחות או אפילו סתם להיסתלבטות נמהנוף והשמש בסופי שבוע. אחד הרעיונות המרכזיים והמקוריים כיום הוא לבנות לעצמנו מעין אי-למטבח אשר ישמש אותנו לאחסון המזון שלנו (בעיקר מזון קשה וסגור כמובן שכן זהו איזור חיוני).

הקמת אי - מבחינת מזון זה עסק טוב המאפשר פתיחת אפשרות של מעין מטבחון נוסף פלוס פינת אירוח נחמדה, רבים בונים שם בר אלכוהולי נחמד.

בהקמת גינות במרכז נשתמש בדקים ורצפות עץ ואפשר לשלב פרגולה נחמדה,

לשאוב השראה מתמונות

בניית מטבחים בשיטת עשה זאת בעצמך הוא תחום שרלבנטי במובן זה לאנשים חסרי ניסיון מקצועי בעיצוב מטבח, אנשים שמאמינים שהם יודעים מה הם רוצים ומסוגלים להפיק תכנון אופטימאלי עבור עצמם וביתם. השלב הראשון של עיצוב עצמאי של מטבח הוא לשאוב השראה מתוך מידע קיים, כאשר כיום במקרים רבים יש עודף מידע. בתור מעצבי מטבח חובבנים ומתחילים רצוי להסתכל במגוון תמונות בקטלוגים אינטרנטיים, קטלוגים מודפסים של חברות מטבחים, לשוטט באתרי מטבחים ובאופן כללי אחרי שתראו דוגמאות של מטבחים כוללים ושל מרכיבים ספציפיים תוכלו למקד את הכיוון היצירתי שלכם טוב יותר למה אתם באמת רוצים וצריכים במטבח.

בחנו היטב מהם הצרכים שלכם ממטבח

כמובן שהמטבח מיועד לבישולים, אפייה, הכנת ארוחות קלות וכן הלאה. אך כאשר ניגשים לעצב מטבח יש לבחון את הנושא מנקודת מבט רחבה יותר ומיותר היבטים. עיצוב מטבחים בשיטת עשה זאת בעצמך מחייב אתכם לחשוב היטב מהם הצרכים שלכם מהמטבח, מהם הרגלי העבודה או האכילה שלכם וכן הלאה. מומלץ לחשוב קודם בצורה פרקטית מה אתם באמת צריכים ורוצים ורק אז לגשת ממש למשימת העיצוב מבחינה אסתטית וגרפית.

היעזרו באנשי מקצוע

נכון שאתם רוצים לבצע עיצוב מטבחים בעצמכם לגמרי, כבר ראיתם אינספור תמונות וגיבשתם רעיון ברור למדי של מה אתם רוצים ואיך זה ייראה. אבל בכל זאת תכנון מטבחים מצריך ניסיון ולכן כלל לא יזיק להיעזר באיש מקצוע כמו נגר המטבחים שיבנה את יצירת המופת או במעצב פנים למשל, רק כדי לקבל חוות דעת ואולי לייעל את העיצוב בעזרת נקודות שלא חשבתם עליהן.

בניית המטבח

לאחר שסיימתם עם כל אותן תמונות והחלטתם על תכנון עיצוב מטבחים, יש לגשת לנגר אמין שרק יבנה את הכל על פי התכנית ויהפוך את העיצוב למציאות.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article25710.aspx