ג'ק3די, ג'ק 3 די - תוסף מזון לאנרגיה וכוח
נכתב על ידי: קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
תאריך: 24/01/12

אחד המוצרים המחשבים ביותר לפיתוח הגוף והכוח. תוסף הכוח לפני אימון הנמכר ביותר בעולם כיום ובזמן קצר מאוד דרס את כל מתחריו, זאת בגלל שילוב מנצח של מספר רכיבים חשובים לאימון כוחני ולהלן חלק מהם:

1. Schizandrol
שיזנדרה Schizandrol מופק מצמח ה- Schizadra מסייע בכוח פיזי ובכך לעלייה בכוח באימון אנאירובי (הרמת המשקולות). , הצמח מסוגל לגרום להשפעה ממריצה על גופנו ועל נפשנו.

2. Methylxanthines (קפאין)
שתי תרכובות אלה שייכים למשפחת התרכובות methylxanthine. הם מסוגלים לעורר את מערכת העצבים המרכזית, ולגרות את שרירי השלד באופן ישיר. לקפאין ישנו יתרון למניעת תחושת העייפות ומעורר פוקוס בלתי רגיל באימון, הרכיב מסייע להגברת העירנות ושיפור באמצים האינטלקטואליים יחד עם תחושת "היי".

3. בטא-אלאנין (Beta-Alanine)
הקרנוזין (Carnosine) הינו די-פפטיד (dipeptide) הקיים בדרך כלל בריכוז גבוה בשרירי השלד, למרות שהקרנוזין נמצא גם ברקמת מערכת העצבים ורקמות אחרות. הקרנוזין חשוב כל כך משום שחומצת אמינו זאת משמשת למניעת השפעות שליליות , כגון: מניעת עליית החומציות או הצטברות יוני מימן בשרירי השלד, הדבר חשב למניעת עייפות ותשישות השרירים.
כמו כן יש לציין, כי ע"י העלאת רמות הקרנוזין (carnosine) ניתן להעלות גם את עוצמת השרירים. או במילים אחרות הקרנוזין עשוי לשפר את רמת הכוח, תוך כדי דחיית תחושת העייפות ולתמוך ביכולת השרירים להרים יותר משקלים ולמשך לפרקי זמן ארוכים יותר.

4. קריאטין מונוהידראט (Creatine Monohydrate)
לאחר שהורדנו את רמות המימן יון בשרירי השלד על ידי העלאת רמות carnosine, אנחנו עדיין חייבים להתגבר על מכשול אחד נוסף כדי לאפשר לנו למנוע עייפות בזמן העבודה בחדר כושר. במקרה זה, עלינו להשתמש ברכיב אשר יכול בסופו של דבר להגדיל את רמות אדנוזין טרי-פוספט (ATP) ברקמות השרירים. ה-ATP, כפי שכולנו יודעים, הנה מולקולה עתירת אנרגיה. ע"י הוספת ה- ATP לתוסף Jack3D משלימה פעולת הקריאטין ומעלה את רמת האנרגיה, כך אנו מגבירים את רמות הפוספוקריאטין (phosphocreatine) בשריר. הפוספו-קריאטין הינה מולקולת אנרגיה גבוהה המסוגלת לתרום פוספט לאדנוזין די-פוספאט - ADP, ולאפשר היווצרות האדנוזין טרי-פוספאט - ATP שוב. בקיצור, אנחנו ממחזרים אנרגיה בזמן אימון ולא מבזבזים זמן, אנחנו יכולים להפחית עייפות על ידי העלאת רמות הפוספוקריאטין , אשר בתורו יאפשר התחדשות של ATP מ-ADP המוביל תשישות גופנית - כלומר עייפות מערכת השרירים.

5. AAKG מולקולה האחראית על זרימת הדם, החמצן וחומצות האמינו אל השרירים בזמן האימון מה שלמעשה מגביר את הביצועים, הכוח וההתאוששות


 
אודות המחבר

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article25396.aspx