קלומיפן ציטראט (איקקלומין, כלומיד) – ד"ר קובי עזרא
נכתב על ידי: קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
תאריך: 14/08/11

קלומיפן ציטראט (איקקלומין, כלומיד) – ד"ר קובי עזרא

קלומיפן ציטראט (clomiphene, Clomid) הינה תרופה המעודדת פריון. הקלומיפן ניתנת לנשים לזירוז הביוץ. הקלומיפן ציטראט הינה תרופה סלקטיבית לקולטן האסטרוגן (SERM) פעילותה הינה ע"י קשירה לקולטן האסטרוגן ובכך חוסם פעילות האסטרוגן. מכאן ניתן להבין כי הקלומיפן נקשר לרקמת השד, כך מונע את השפעת האסטרוגן אשר עשוי לגרום לגניקומסטיה - gynocomastia (למרות שיעילותו אינה כמו הנולבדקס - Nolvadex למטרה הנ"ל).

הקלומיפן ציטראט בנוסף מתנגד למשוב שלילי, בין האסטרוגן  לציר ההיפותלמוס, היפופיזה, אשכים (HPTA), הדבר בתורו מגרה את הורמון ה- LH ( Leutenizing Hormon) והורמון מגרה הזקיק (FSH). ה- LH וה- FSH, בתורו מגרה את שחרורו טסטוסטרון.

הקלומיפן ציטראט (Clomid) הינו למעשה תרופה הפועלת כאמצעי מנע אנטי גניקומסטיה -  gynocomastia, וכן התרופה פועלת לייצירת אנדוגניים (טבעיים) ע"י הגוף, כלומר עלייה ברמות הטסטוסטרון.

הקלומיפן ציטראט, חלש בעשרות מונים מהטמוקסיפן ציטראט (Nolvadex) כשמשווים מ"ג מול מ"ג, עם 150mgs של הקלומיפן ציטראט צריכה להיות שווה לכ- 20mgs של טמוקסיפן ציטראט.

יחד עם זאת, יש לציין, כי 150mgs של הקלומיפן ציטראט ימשיך להעלות את רמות הטסטוסטרון  בכ- 150%  מערך הבסיס שהיה. כמו כן, יש לציין, אינך צריך להשתמש 150mgs, לפי מחקרים מצאתי כי מינונים נמוכים ככל של כ- 50mgs ליום תציג שיפורים עליות ברמות הטסטוסטרון.

הקלומיפן ציטראט (Clomid), בדיוק כמו מהטמוקסיפן ציטראט (Nolvadex), היא בטוחה מאוד עבור טיפול ארוך טווח במצב של רמות הטסטוסטרון נמוכות, ישנם מספר מחקרים המראים את בטיחות ויעילות עבור עד ארבעה חודשים. ולאחר הסייקל, כאשר משתמשים בסטרואידים סובלים מירידה ברמות הטסטוסטרון, הוא כאשר הקלומיפן ציטראט הוא היעיל ביותר.

ד"ר יעקב עזרא (P.hD) מומחה לרפואה נטורופתית. ייעוצים בתחומי התזונה והספורט, הבריאות – טיפול במחלות שונות, אנטי-אייג'ינג (האטת תהליכי זקנה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.Diet2all.org    www.Diet2all.net  


 
אודות המחבר

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article19687.aspx