הלבנת גגות – מדוע מלבינים את גג הבית המשותף?
נכתב על ידי: eyeweb - בניית אתרים לעסקים
תאריך: 14/06/11

מדוע עושים הלבנת גגות?

הלבנת גגות של הבית המשותף נועדה בעיקר ל-2 מקרים:

המקרה הראשון הוא לסייע בשמירה על טמפרטורה נמוכה יותרבקומות הגבוהות של הבניין. החזרתקרני השמש על ידי הגג הלבן עוזרת בהורדתהטמפרטורה בבתים בקומות הגבוהות(בעיקר בקומה האחרונה, זו שממש מתחת לגג).

המקרה השני -הוא שמצב שבוצע זיפות על גג הבית המשותף עלידי שכבות של זפת, הלבנת הגגמסייעת בשמירה על עבודת הזיפות יחד עם יצירתשכבה נוספת של איטום ובידוד.

יש לציין שעל גג בו מתבצע האיטום על ידי יריעות ביטומניות, אין חובה לבצע הלבנת גגות מכיוון שהשכבה האפורה העליונה של היריעות נועדה להחזיר את קרני השמש,לבודדולהוריד את הטמפרטורה. יחד עם זאת, ישנם ועדי בתים שמתחשבים בבעליהדירותהאחרונות בבניין וכן מבצעים הלבנת הגג.  

הכנת הגג לפני הלבנת הגג
על מנת לבצע את עבודה על הצד הטוב ביותר, כדי שתישאר טובה לאורך זמן,צריךלנקות את הגג. קודם כל צריך לפנות את הגג מזבל וחפצים במידה ויש כאלה.בשלבהשני יש לטאטא את הגג ולהסיר אבק ולכלוך יותר עדין במידה ויש כזה.בשלבהשלישי כדאי אף לבצע שטיפה של הגג, להמתין לייבוש מלא מספר ימים ורקאזלבצע את סיוד הגג והלבנתו.

הלבנת גגות לעומת סיוד גגות
מבחינת המחיר, כמובן שחומר אקרילי הוא יותר יקר ולכן השימוש בו ייקרבהרבהאת העבודה. למרות זאת, כדאי לפעמים להשתמש בו כי הוא יחזיק כאמורליותרשנים וימנע את כל הבלאגן של העבודה עצמה, הריצות וחיפוש בעלי מקצוע עלידיועד הבית.

מי עושה הלבנת גגות?
הלבנת גגות וסיודגגות מבצעת בדרך כלל על חברה שעוסקת באיטום גגות, הן עלידי יריעות זפת /זפת חמה והן על ידי שימוש ביריעות ביטומניות.

איך בוחרים בעלי מקצוע להלבנת הגג?
מכיוון שזו הוצאה לא מבוטלת המגיעה לאלפי שקלים ומתבצעת אחת לכמהשניםוכועד בית, חובה עליכם לקבל מספר הצעות מחיר, לפחות בין 3 ל-5הצעות.מכיוון שמדובר בחומרים, לא מומלץ לקחת את בעל המקצוע הזול ביותר.מחיר זולמידי עלול להיות יקר בסוף כאשר תקלו שהחומרים היו זולים ולא טובים,העבודהלא בוצעה כמו שצריך ותצטרכו לחזור עליה בעוד שנה או שנתיים.

בנוסף להצעת המחיר, דרשו לדעת כמה זמן תקבלו אחריות על העבודה. זה מראה על האמינות ושלא יהיה פחות מ-5 שנים.


 
אודות המחבר

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article17393.aspx