אחזקת מבנים - משמעות ותיפקוד.
נכתב על ידי: eyeweb - בניית אתרים לעסקים
תאריך: 12/06/11

אחזקת מבנים הוא חלק מניהול כולל של בתים משותפים ומשרדים. נכון לשנים האחרונות חלק ניכר מהבתים המשותפים והמשרדים נבנים כמגדלים רבי קומות. גם בניינים בעלי 7 קומות או יותר נחשבים כבר כבניינים גבוהים. התקנים לבניינים שכאלו שונים מהתקנים שהיו בעבר וכיום לכל בניין מערכות שונות המחייבות טיפול של בעל מקצוע לאותו התחום.
מכאן נובע צורך הקיום של חברה לאחזקת מבנים המעסיקה בעלי מקצוע בתחומים שונים. לוועד הבית המשותף יש קושי לתחזק בניין שכזה המורכב מכל כך הרבה אלמנטים על אחת כמה וכמה בבניין משרדים.
האלמנטים העיקריים הקיימים בבתים המשותפים הגבוהים הם:
מערכות כיבוי אש כולל ספרינקלרים - כיום המערכות קיימות בכל בניין חדש כאשר גם בבניינים הישנים יותר תקן מכבי אש מחייב מעבר לצנרת מים לכיבוי אש גם התקנת מטפי כיבוי. תפקיד חברת האחזקה הוא בדיקה תקופתית של מערכות כיבוי האש, החלפת המטפים כשפג תוקפם, הפעלת הספרינקלרים פעם בתקופה בחנייה על מנת לוודא תקינות.

חשמל - בדיקת תקינות מערכת החשמל כל תקופה, החלפת נורות ונתיכים בעת הצורך, פתרון מהיר לנפילת חשמל בכל הבניין מסיבות שונות כמו פיצוץ צנרת מים הגורם לקצר כללי בבניין (וכבר לא אחת נתקלנו בכך), טיפול בגנרטור במידה וקיים והפעלתו לפחות פעם בחודש לוודא תקינות ומעבר תקין מלוח חברת החשמל לגנרטור.

מערכות מים - בדרך כלל בבניין מעל 4 קומות קיים מאגר מים עליון ולעיתים גם תחתון. יש לנקות לפחות פעם בשנה את מאגרי המים על ידי בעל מקצוע מוסמך לתחום זה.

משאבות לחץ מים - התקן כיום בבניינים גבוהים הוא לשתי משאבות הפועלות אוטומטית כאשר יורד לחץ המים המגיע מהצנרת העירונית. בלוח המשאבה קיים פקד היודע להפעיל כל פעם משאבה אחרת וזאת על מנת להפעילה מדי פעם. משאבה שלא פועלת זמן רב עלולה להתקלקל (הציר מחליד ונתפס).

מעליות - חברת אחזקת מבנים אמורה להיות אמונה על אחזקת המעלית הן על ידי בעלי מקצוע של החברה או פיקוח על חברת המעליות המטפלת בבניין.

ניקיון - לפחות פעמיים בשבוע ניקיון הכולל את המסדרונות בין הקומות והלובי וכן את החצר המשותפת. גינה - נושא חשוב מאד. טיפול גנן בגינה לפחות פעם בשבועיים. לוודא בחוזה כי על חברת האחזקה להחליף פעמיים בשנה את הפרחים העונתיים. לוודא עם החברה דישון פעמיים בשנה של הגינה וזאת על מנת לשמור על בריאותה.

וועד הבית - על הוועד להיות בקשר ישיר עם החברה ולפקח על ביצוע העבודות כפי שמצויין בחוזה. אגב, חוזה. יש לוודא כי בחוזה מצויינים כל הנושאים שבהם חברת האחזקה אמורה לטפל. מאחר וכספים רבים עוברים דרך חברת האחזקה כדאי מאד לבקש מהם בטחונות.


 
אודות המחבר

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article17336.aspx