גמילה מסיגריות
נכתב על ידי: LoadSEO - קידום אתרים
תאריך: 21/03/11

רבים נוטים לחשוב כי טיפולי הפסקת עישון נועדו בעיקר למבוגרים וכמובן שמדובר בטעות. עישון סיגריות מזיק בכל גיל ובכל זמן ולעולם לא מוקדם מדי להתחיל בטיפולי גמילה מסיגריות. תופעות הלוואי של העישון והנזק הבלתי הפיך הנגרם כתוצאה מעישון סיגריות מעלים את המודעות לקיומם של טיפולי גמילה מסיגריות ומעודדים הפסקת עישון בקרב מעשנים בכל הגילאים. ככל שתופעת העישון נפסקת בגיל צעיר כך היא אפקטיבית יותר לטווח הארוך ומונעת את הצטברות הנזק שבעישון למימדים גדולים וחמורים.

מי סובל מנזקי סיגריות ואיך גמילה מסיגריות עוזרת?

כיום ניתן לומר בוודאות בהתבסס על מחקרים רפואיים, כי נזקי עישון משפיעים על כל אחד בכל גיל. גם אם הנזקים לא נראים לעין בטווח הקצר בטווח הארוך ידוע שהעישון גורם למחלות ולתופעות שליליות שונות לא רק למעשנים עצמם כי אם גם לאנשים שבסביבתם אשר חשופים לעישון פאסיבי. מחקרים מוכיחים שוב ושוב כי למעשנים סיכוי רב יותר לחלות במחלת הסרטן ובמחלות הקשורות לריאות, הלב ומערכת הנשימה. כמובן שלא מומלץ כלל להתחיל בעישון ועל אחת כמה וכמה בגיל צעיר. סימני עישון אצל בני נוער מחייבים לפעול באופן מיידי ולחשוב על טיפולי גמילה מסיגריות וטיפולי גמילה מעישון כבר בתקופת גיל ההתבגרות.

מדוע בני נוער נוטים לעשן?

מסיבה לא ברורה שאינה מתיישבת בקנה אחד עם השכל הבריא, יותר ויותר בני נוער מתחילים לעשן. מרבית המעשנים הכבדים החלו את ההתמכרות לעישון סיגריות בגיל ההתבגרות. בני נוער נוטים לחשוב כי יש משהו מסעיר בפעולה האסורה הזו, משהו מיוחד ומסעיר בלחיות על הקצה, ולכן כחלק מסיפוק ייצר הסקרנות, מהרצון להשתלב ולהיות אחד מהחבר'ה, הם בוחרים להתנסות בעישון סיגריות או נרגילה. מרבית בני הנוער שמתחילים לעשן בגילאי העשרה, ממשיכים לעשן עוד מספר שנים אחר כך. ככל שמתרגלים יותר להרגל המגונה, כך הפסקת העישון ותהליך גמילה מסיגריות הופכים להיות קשים יותר.

האם יש סדנאות גמילה מסיגריות גם לבני נוער?

בשל העובדה שתופעת העישון מתחילה בדרך כלל בגיל צעיר ויש לה השלכות מזיקות לטווח הארוך, יותר ויותר מרכזי גמילה מכירים בעובדה, כי יש להציע סדנאות נפרדות המיועדות לבני נוער. הסדנאות פונות אל בני הנוער בשפה שלהם, הן מורכבות רק מבני נוער, ומוכיחות להם עד כמה מזיק עישון סיגריות ונרגילה ומה ההשלכות של העישון בהווה ובראיה לעתיד. בשל העובדה שמרבית סדנאות גמילה מעישון סיגריות פנו עד כה לקהל המבוגר יותר הוחלט במכון שאיפה לשנות מעט את התכנים של הסדנא ולהתאים אותה לבני נוער.

מכון שאיפה מכיר בעובדה כי עישון סיגריות ונרגילה הוא הרגל מגונה המזיק לגוף ובדרך כלל בא לפצות על חסכים מסוימים. השיטה של גמילה מסיגריות במכון שאיפה מבוססת על ההנחה שאנשים לא סתם יבצעו באופן יום יומי במשך מספר פעמים ביום באופן מודע פעולה שכל כך מזיקה להם, אלא אם כן מניע אותם הרצון לענות על חסכים בתת המודע שהעישון בא לפצות עליהם. טיפול בעזרת סדנאות גמילה ממסיגריות כפי שמכון שאיפה מציע הוא אפקטיבי ביותר מכיוון שהוא עונה על הקשיים הרגשיים שאותם חסכים יצרו ומעניק כלים להמשך חיים ללא עישון. מסיבה זו לעולם לא מוקדם מידי להפסיק לעשן וככל שהדבר נעשה מוקדם כך גדל ומשמעותי הרווח למעשן ולאנשים היקרים בחייו.


 
אודות המחבר

LoadSEO חברת מתמחה בתחום קידום אתרים באינטרנט.לפרטים התקשרו למספר:  08-6466820 או פנו אלינו בכתובת המייל: Info@LoadSEO.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article15198.aspx