ייעוץ משכנתאות - מתי כדאי להשתמש בשירות הייעוץ?
נכתב על ידי: eyeweb - בניית אתרים לעסקים
תאריך: 03/02/11

ייעוץ משכנתאות - מתי כדאי להשתמש בשירות הייעוץ?
אם הייתם זוכים בסכום לא מבוטל של כחצי מיליון שקלים, האם הייתם משקיעים בדירה או חוסכים את הסכום לשעת צרה? ובכן, הכל תלוי באיזה שלב של החיים אתם נמצאים בו. זוגות צעירים בוודאי היו שוקלים לרכוש דירה ואילו זוג מבוגרים שיש ברשותם בית עם משכנתא, אולי היו שוקלים לעשות אחרת. בכל מקרה, לכאן או לכאן, כולם בסוף היו מגיעים לנושא משותף – משכנתאות. הזוגות הצעירים היו מעוניינים בייעוץ משכנתאות לצורך רכישת דירה, ואילו הזוגות המבוגרים יותר היו אף הם פונים לייעוץ על מנת למחזר או לסגור את סכום ההלוואה שלקחו מהבנק לפני יותר מ-20 שנה, כשרכשו את ביתם.

ייעוץ משכנתאות – חברה מקצועית או הבנק
זוג המעוניין לרכוש דירה חדשה, למחזר משכנתא או לבחון אפשרויות נוספות הקשורות למשכנתא שלקח, לרוב יפנה לבנקים השונים. אולם, פנייה זו היא מחוסר ידיעה כי קיימות כיום בשוק חברות ייעוץ חיצוניות הבודקות את כדאיות המשכנתא מא' ועד ת' עבור הלקוחות.

הפרדוקס מתחיל מהנקודה כי הבנקים מתייחסים בסוג של ביטול על חברות ייעוץ המשכנתאות, ואילו חברות הייעוץ מזלזלות מנגד בבנקים שלטענתן גובים עמלות מוגזמות על ההלוואה. כלומר, הבנקים מתכחשים לחברות ייעוץ משכנתאות, ומנגד, חברות הייעוץ מתכחשות לטיב ואיכות השירות שמקבלים זוגות צעירים בבנקים.

חברת ייעוץ משכנתאות
ובכן, אם אין ברשותכם ידע בתחום המשכנתאות, שווה לכם לפנות לאחת מחברות הייעוץ שבודקות עבורכם את כדאיות המסלולים, הריביות ומשך זמן לקיחת ההלוואה. אותן חברות מבררות מול הבנקים שונים ומוצאת עבור הלקוחות את ההצעה הטובה ביותר.
חשוב לזכור כי אין לזלזל בייעוץ, הן בבנקים והן בחברות הייעוץ, כיוון שקבלת החלטה פזיזה או לא נכונה, יכולה לפגוע בכם לכל אורך החזר ההלוואה, שלרוב מתפרס על כ-20 שנים.

בנקים ומשכנתא
מנגד, הבנקים אף הם מציעים שירותי ייעוץ משכנתאות, אך אין ברשותכם יכול לספק ייעוץ מקיף כמו חברות הייעוץ השונות. הבנקים מציעים ללקוחות מסלולים שונים ללקיחת משכנתא, כשברובם תקבלו את אותן ריביות, פלוס-מינוס. מה שכן, ההבדל ביניהן הוא האיכות השירות שתקבלו מיועץ המשכנתאות, העמלות הבנק דורש ופרק הזמן שעליכם לקחת את ההלוואה. יועץ משכנתאות טוב ימצא עבורכם את המסלול הטוב ביותר, כשלרוב הוא מכיל מספר מסלולים, כשהפופולאריות נכון להיום הם מסלול ריבית קבועה ומסלול ריבית משתנה. בעבר, מסלול ריבית פריים היה מאוד אטרקטיבית, אך עם עליית ריבית בנק ישראל, המסלול הזה הפך לפחות אטרקטיבי בעיני הבנקים והלקוחות כאחד.

לסיכום, ייעוץ משכנתאות, בין אם תתייעצו עם יועץ משכנתאות באחד מהבנקים ובין אם תתייעצו עם יועץ מאחת מחברות הייעוץ למשכנתא השונות, הוא בהחלט דבר שאין לזלזל בו. בקשו את כל המידע, בדקו מול בנקים וחברות ייעוץ נוספות ורק לאחר שכל המידע ברשותכם, רק אז תפנו לבנק המתאים לכם וסגרו על ההלוואה המתאימה ביותר.


 
אודות המחבר

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article13728.aspx