העצמה נשית – ההשפעה על אורח חיים
נכתב על ידי: eyeweb - בניית אתרים לעסקים
תאריך: 23/01/11

רבות נכתב על העצמה נשית, אך דבר לא נכתב על ההשפעה שלה על אורח חיינו כנשים, ניהול הקריירה וחיי המשפחה יחדיו. 
בשנים האחרונות אנו עדים לשינויים ארגוניים המתבצעים בחברות וארגונים בישראל ובעולם. נשים, שבעבר לא שולבו בתפקידים ניהוליים, תופסות כיום תפקידי מפתח באותם ארגונים וחברות, תפקידים שפעם נוהלו רק על ידי גברים. בנוסף לכך, הגברים תורמים מזמנם לניהול משק הבית וניהול המשפחה. אם בעבר האישה היא זו שניהלה את הבית וכל מה שכרוך בכך, כיום הגבר שלצידה עוזר לה ולמשפחה בעבודות הבית – בישול, קניות, ניקיונות וכדומה.

העצמה נשית תורמת לעסקים
כחלק מהתופעה של העצמה נשית, אנו נוכחים לדעת כי לנשים כוח ועוצמה שונים משל גברים והן יודעות לתפקד טוב יותר במצבים שונים מגברים ולעשות עסקים בצורה שונה לגמרי. בעוד עולם העסקים של הגברים תחרותי וכוחני ומילים כמו "שליטה" ו"כוחניות" נכנסות לתמונה, הנשים מתנהלות בצורה איכפתית, פועלות על בסיס כבוד הדדי ונימוס.
גם הסגנון הניהולי של הנשים שונה לחלוטין משל הגברים ולכן אנו רואים יותר ויותר נשים אשר תופסות את המושכות ומובילות חברות, ארגונים, מפלגות ועוד. בעוד נשים רכות יותר ואימהיות, הגברים אגרסיבים וכוחניים – שלא תמיד יש בהתנהגות זו צורך או דרישה.

השילוב בין שליטה ותפקוד לבין סגנון ניהול שונה, הם שמביאים יותר ויותר נשים לתפקידי מפתח באותם ארגונים וחברות וכן להצלחה אדירה של נשים בעולם העסקים, הפוליטיקה וכדומה. הנשים יודעות להשתמש בהעצמה נשית שלהן ובכך תורמות למקום עבודתן ומתקדמות לתפקידים בכירים יותר עם השנים.

העצמה נשית תורמת בניהול הבית
אין ספק שאישה המנהלת קריירה וחיי משפחה צריכה להיקרא "סופר-וומן". הריצות בין קריירה למשפחה והפוך – משפחה וקריירה יכולות לשחוק אותנו הנשים, אך זה לא קורה. באמצעות העצמה נשית, כל אישה יכולה לנהל טוב יותר את חייה ואורח החיים של בני ביתה – ניהול זמן, לקיחת אחריות, אופטימיות והעצמה אישית הם תורמים לניהול נכון בין קריירה למשפחה. 
כמו הסגנון הניהולי בעולם העסקים, כך גם בניהול משק הבית ואורח החיים המשפחתיים. בעוד גברים לרוב יכולים לעשות פעולה אחת, נניח לאסוף את הילדים מהגן, הנשים בזמן הזה אוספות את הילדים מהגן, משלמות חשבון חשמל, סוגרות בבייביסיטר לשעות הערב ונוהגות כל הדרך הבית כדי להכין ארוחת צהריים עבור הילדים.

בנוסף לכך, נשים טובות יותר בהתמודדות עם מצבי לחץ. אם חס וחלילה אחד הילדים חולה, האישה תדע להתמודד עם הסיטואציה הזו טוב יותר מבעלה. היכולת לשמור על כוח רוח ושליטה במצבי לחץ ולתפקד בכל מצב שייך רק לנשים וליכולת שלהן להעצים את עצמן במצבים קשיים וקלים כאחד.

לסיכום, העצמה נשית תורמת לנשים באורח החיים שלהן – הן בניהול קריירה וקידום הקריירה והן בניהול חיי משפחה ומשק בית.


 
אודות המחבר

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article13468.aspx