דף הבית רשלנות רפואית

מאמרים בנושא רשלנות רפואית

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
האם רשלנות רפואית מובילה לרפואה מתגוננת?
התביעות הרבות בגין רשלנות רפואית מביאות את הרופאים למצב בו הם שולחים פציינטים לאינספור בדיקות לא רלוונטיות שלא משיגות שום תועלת, כשכל מטרתם היא להגן על עצמם מפני... קרא עוד
למאמר המלא...

מהי רשלנות רפואית בלידה?
רשלנות רפואית בלידה מתייחסת לכל מה שסובב את הלידה כולל ההיריון ואף טיפול בילוד לאחר הלידה. מהן התכונות של רשלנות רפואית בלידה?
למאמר המלא...

ההיבט הרגשי של רשלנות רפואית בלידה
ההיבט הרגשי של תהליך תביעת רשלנות רפואית בלידה חשוב לא פחות מההיבט המשפטי. כיצד על ההורים לנהוג כדי להצליח לעבור את החודשים הקשים של ניהול התביעה?
למאמר המלא...

רשלנות בלידה – אי נוכחות רופא מומחה בחדר לידה
29/01/15 |  מאת: הגר | רשלנות רפואית
למרבה הצער בלידות רבות מתרחשים סיבוכים, חלקם בלתי ניתנים לצפייה מראש. עם זאת, ישנן לידות בסיכון, כלומר לידות בהן ידוע מראש על גורמי סיכון העלולים להוביל לסיבוכים. כאשר ידוע מראש על גורמי סיכון, נדרשת נוכחות של צוות רפואי מורחב בחדר הלידה, אשר כולל רופא מומחה או מספר רופאים מומחים בהתאם לנסיבות.
למאמר המלא...

מה עושים אחרי רשלנות רפואית בלידה?
חשוב כי כל אזרח ידע כי הוא זכאי למימוש זכויות לאחר רשלנות רפואית בלידה ואל לו לוותר על התמודדות משפטית. מה כדאי לעשות אחרי רשלנות רפואית בלידה?
למאמר המלא...

רשלנות רפואית בהריון חוץ רחמי
הריון חוץ רחמי מעמיד את האישה ההרה ואת העובר בסכנה והוא מחייב אבחון מוקדם ומקצועי. מהן התלונות העיקריות במהלך הריון חוץ רחמי?
למאמר המלא...

מחדלים בנזיקין ותביעות רשלנות רפואית
רשלנות רפואית מבוססת על פקודת הנזיקין ומוגדרת כמחדל בנזיקין. במסגרת המאמר נבין את משמעות המושג "מחדל" בהקשר של דיני נזיקין בכלל, ורשלנות רפואית בפרט.
למאמר המלא...

רשלנות רפואית עקב היעדר הסכמה מדעת
הסכמה מדעת מייצגת את זכותו של המטופל לקבל החלטות באשר לטיפול רפואי שיקבל והיא מעוגנת בחוק זכויות החולה. כיצד מתאפיינת רשלנות רפואית עקב העדר הסכמה מדעת?
למאמר המלא...

מושגים בולטים בדיני נזיקין
בישראל משויכות תביעות הרשלנות הרפואית אל דיני הנזיקין ולכן קיים צורך בהיכרות עם מושגים בולטים בדיני נזיקין, גם אם חלקם לא קשורים ישירות אל רשלנות רפואית.
למאמר המלא...

רשלנות רפואית בניתוחי גב
26/01/14 |  מאת: הגר | רשלנות רפואית
בכל שנה נערכים בארץ אלפי ניתוחי גב ועמוד שדרה במטרה לטפל במחלות ופציעות שונות. אמנם תחום הכירורגיה התפתח משמעותית עם השנים וניתוחי גב נערכים תוך שימוש בטכניקות וציוד חדשניים, אך ניתוחי גב עדיין נחשבים למסוכנים שכן הם דורשים באזור הגב עמוד השדרה והעצבים ויש צורך בדיוק רב בכדי להימנע מגרימת נזק במהלך הניתוח. ניתוח גב כושל עלול להותיר את המטופל עם נזקים פיזיים ונפשיים, וסבל רב כתוצאה מירידה משמעותית באיכות חייו.
למאמר המלא...
1 2 3 4 5 עמוד הבא >
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI