דף הבית אינטרנט והחיים ברשת עיצוב אתרים עיצוב אתרים נגישים לאנשים עם מוגבלויות
עיצוב אתרים נגישים לאנשים עם מוגבלויות
ראובן 10/11/09 |  צפיות: 3940


ברשת האינטרנט של היום קיימים אינספור אתרים המאפשרים לקהל הגולשים הרחב למצוא את מבוקשו. עם זאת, לפחות 25% מקהל הגולשים אינו יכול לגלוש באתרים אלו בשל מוגבלויות שונות. עיצוב אתרים המאפשר גם לאנשים אלה ליהנות מחוויית גלישה איכותית מכונה 'עיצוב אתרים נגישים' או 'הנגשת אתרי אינטרנט'. אין כל ספק שגם מבחינה מוסרית יסכימו הכול שגם לחלק אוכלוסייה זה מגיע ליהנות מהגלישה כמו לאנשים אחרים. לפניכם מידע קצר על עיצוב אתרים נגישים.

מהם המגבלות בביצוע עיצוב אתרים שאינם נגישים?

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מגבלות המונעות מאנשים ליהנות מאתרי אינטרנט באותה המידה כמו אחרים - הבנה, תפיסה והפעלה.

  • הבנה מתייחסת לחוסר הבנת השפה או לבעיות ריכוז או דיסלקציה. בדומה לאופן בו מתחשבים במהלך עיצוב אתרים ברמת אוצר המילים של גילאים מסוימים, כך ניתן וכדאי לבצע עיצוב אתרים המאפשר הבנה טובה יותר.
  • תפיסה מתייחסת לבעיות חושיות, כמו עיוורון צבעים, ליקויי ראייה למיניהם וליקויי שמיעה. אנשים בעלי בעיות אלו לא יוכלו להבין כהלכה מסרים שהובעו על ידי צבעים מסוימים ולא יוכלו לשמוע בצורה טובה מסרים המועברים באופן קולי.
  • הפעלה מתייחסת לבעיות מוטוריות, המונעות את תפעול העכבר או המקלדת.

עיצוב אתרים נגישים מאפשר יתרון שיווקי מהותי

מעבר לכך שעל ידי עיצוב אתרים נגישים החברה תהפוך לשוויונית יותר, ותציע חווית גלישה אולטימטיבית לכל אחד ואחת, עיצוב אתרים נגישים יהפוך רבע מהאוכלוסייה ללקוחות פוטנציאליים. עיצוב אתרים כאלה יגרום ללקוחות המוגבלים להרגיש כי החברה מקשיבה להם ולצרכים שלהם, דבר אשר ייצור אמון בחברה ובמוצריה. 

כיצד ניתן לבצע עיצוב אתרים נגישים?

עיצוב אתרים נגישים יכול להיעשות, בין היתר, באמצעות מתן אפשרות להחלפת מקלדת או עכבר, אפשרות תמלול או הקראת טקסט כתוב, הגדלת הגופן של הטקסט ועוד. גם אם נדמה כי עיצוב אתרים נגישים מתומחר באופן גבוה יותר מאשר עיצוב אתרים רגיל, הדבר אינו כך במציאות. עיצוב אתרים נגישים דורש תכנון מוקפד לפני בניית האתרים, אך באופן יחסי אינו דורש תקציב גבוה יותר מאשר כל עיצוב אתרים אחר.

 

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ראובן

ראובן אזולאי, מנכ"ל בונסייט מור אינטראקטיב - בניית אתרים. 


מאמרים נוספים מאת ראובן
 
חברות בניית אתרים טובות מרוממות עסקים
האינטרנט גדל ומתרחב בצעדי ענק ומיליוני אתרים חדשים נוספים לו בכל יום ברחבי הגלובוס. ארגונים רבים, גדולים וקטנים, בנו אתרים ומארחים אותם על שרתים שונים ברשת. האתר משקף את הארגון ואת עסקיו. אתר אטרקטיבי תופס את תשומת ליבו של הלקוח הפוטנציאלי ומעודד אותו לגלוש בו זמן רב. על כן חיוני לרכוש חברת בניית אתרים מקצועית לאפיין, לעצב ולתכנת אתר שנראה טוב ואכן מוסיף ערך לעסק.

פרויקטים של בניית אתרים בשנה האחרונה
אנשים רבים טועים לחשוב שהתחום של בניית אתרים הוא פשוט. נדמה לה שבניית אתרים כמו פייסבוק או טוויטר הם עניין של כמה ימי עבודה ושניתן לשכפל אותם לאתרים אחרים בקלות. אנשי בניית אתרים יספרו לך על כל הפעמים שלקוחות אמרו להם עד כמה קל זה לבנות אתר... המציאות שונה לחלוטין כפי שיודעים היטב אנשי עיצוב אתרים ואנשי בניית אתרים ופיתוח.

ללקק את התות – איך לגרום לאישה להגיע לאורגזמה
16/11/09 | דייטינג
עובדה מאוד מצערת היא שנשים רבות עוברות שנים ואפילו חיים שלמים מבלי לחוות אורגזמות מבן זוגן. להלן כמה עצות שיסייעו לך ללמוד איך להביא אותה לאורגזמה ואפילו להרבה אורגזמות בעת קיום יחסי מין.

עיצוב אתרים נגישים לאנשים עם מוגבלויות
ברשת האינטרנט של היום קיימים אינספור אתרים המאפשרים לקהל הגולשים הרחב למצוא את מבוקשו. עם זאת, לפחות 25% מקהל הגולשים אינו יכול לגלוש באתרים אלו בשל מוגבלויות שונות.

משחקי תפקידים בחדר המיטות
משחקי תפקידים בחדר המיטות הוא מושג שמבוגרים רבים אינם מבינים וודאי שאינם משתמשים בם בחיי המין שלהם. משחקי תפקידים כאלה יכולים לשפר פלאים את חיי המין שלך ואת הסיפוק שלך מפעולות סקס שגרתיות.

איך להיות גבר מושך
18/10/09 | דייטינג
הבנה של מה אישה מחפשת בגבר היא הצעד הראשון בלימוד הסוד איך להיות גבר מושך וסקסי בעיני אישה. לגברים רבים הרעיון של כיצד למשוך נשים הוא פשוט מסתורין אחד גדול. זה מובן וטבעי, היות וגברים ונשים שונים מבחינות רבות כל כך, קשה מאוד לבני מין אחד להיכנס לתוך מוחו של בן או בת המין השני ולהבין אותו.

זמן להיפרד
את אומרת לעצמך כבר המון זמן, שנכון יש סקס מעולה ואת מתה עליו, אבל את אומללה כבר יותר מדי זמן..

מומחי אסטרולוגיה ומנבאי עתידות
כמעט כל אחד מאיתנו דואג לגבי העתיד בתקופה כלשהי בחייו, אנו דואגים לגבי פרנסה, יחסים, בריאות או כל נושא אחר ועושים כל שביכולתנו להבטיח עתיד טוב. בעיתות קשות וכשהכוח האישי שלנו נחלש, חלק מאיתנו פונה לתחומים כמו אסטרולוגיה בתקווה להבין יותר מה מחכה להם בעתיד ואיך להתכונן לקראתו.

שיווק מסעדות – עיצוב לוגו למסעדה
04/10/09 | מיתוג
כדי להבין מה צריך לשם עיצוב לוגו יעיל, להלן כמה תכונות שניתן לזהות בלוגו אפקטיבי. לוגו טוב הוא לוגו קל לזיהוי, אפילו במבט חטוף או ממרחק, הוא לוגו קל לזכירה, הוא מעביר מסר של מי אנחנו, הוא מעביר מסר של מה אנחנו עושים והוא מרמז על סגנון השירות.

עיצוב אתרים – ניוזלטר ומיני סייט
עיצוב אתרים נועד לתת ערך מוסף למוצר או לשירות או למידע באתר האינטרנט שלכם ולגרום לגולש להסתכל, להתעניין ולהתעכב כאשר הוא גולש בו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI