דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים הצהרה לציון שנה למאיץ היזמות לנשים
הצהרה לציון שנה למאיץ היזמות לנשים
חיים נוי 26/09/20 |  צפיות: 168

הצהרה לציון שנה למאיץ היזמות לנשים

ניו יורק, 24 בספטמבר 2020, (BUSINESS WIRE) :

מצורפת להלן הצהרה של הנהגת מאיץ היזמות לנשים בנוגע לציון שנה אחת ליוזמה פורצת הדרך

ההודעה לעיתונות הזאת כוללת מולטימדיה. צפו בהודעה המלאה כאן: https://www.businesswire.com/news/home/20200924005283/en/

אניטה בטיה, סגנית המנהלת כללית, UN Women

לפני שנה התחייבנו להשכיל ולהעצים עשרה מיליון נשים יזמיות בעשר השנים הבאות באמצעות מאיץ היזמות לנשים (WEA). התחלנו להניח את היסודות לשינוי מערכתי לניפוץ החסמים שמונעים מנשים להשיג עצמאות כלכלית ולתרום לעתיד טוב יותר לעצמן ולקהילה שלהן.

היום, במציאות חסרת התקדים שלנו, נשים מוצאות את עצמן בצומת ההיסטוריה. הן נפגעות באופן בלתי פרופורציונלי מהחורבן הכלכלי שהביאה קוביד-19 ובה בעת הן אוחזות במפתחות להתאוששות. נשים מהוות 39% מהמועסקים בעולם אבל 54% מכלל המשרות שאבדו בזמן המגיפה, ויש להן סיכוי גדול בהרבה להיות מועסקות במגזרים פגיעים כמו ייצור, חינוך, תיירות, אירוח ושירותי מזון, סיטונאות וקמעונאות. עסקים של נשים פגיעים במיוחד לזעזועים כלכליים.

אבל בתרחיש שבו אנו נוקטות פעולה כדי להילחם במגמות האלה, השתתפות של נשים בכלכלה יכולה להוסיף 13 טריליון דולר לתמ"ג הגלובלי עד 20301. זה האינטרס של כל מדינה לשים את הנשים במרכזה של פעילות הפיתוח הכלכלי והשיקום אחרי המגיפה.

מסיבה זאת נשים יזמיות חייבות להיות האדריכליות של כלכלה גלובלית חדשה -- כלכלה שהיא בת קיימא, עמידה והוגנת לכולם. זאת האחריות הקולקטיבית שלנו ליצור סביבה מאפשרת שבה עסקים המנוהלים על ידי נשים יפעלו כסוכני שינוי:

  • מסגרות של מדיניות: אנוקוראות למדינות החברות באו"ם לפתח מסגרת של מדיניות לאומית עם יעדיםקונקרטיים ומטרות לאומיות מבוססות נתונים כדי להגדיל את המספר ולחזק אתהיכולות של עסקים בבעלות נשים. אנו משבחות את המדינות שכבר הנהיגו מענהלקוביד-19 כדי לממן ולהציע שירותים לנשים יזמיות2,אבל עסקים של נשים נעדרים מרוב התוכניות והאמצעים הלאומיים לתמיכה בעסקיםקטנים ובינוניים.
  • גישה למימון: המגזרהפרטי והמגזר הציבורי חייבים להתאחד כדי להגדיל את ההשקעות בעסקים של נשיםבזמן המגיפה ואחריה. זה כולל פיתוח פתרונות פיננסיים חדשניים באמצעות מימוןעל ידי מניות וחוב והנהגת תמריצי מס כדי לתמוך במגזרים שנפגעו הכי קשהמקוביד-19.
  • רכש: ממשלותוחברות בכל גודל יכולות ליצור שינוי כלכלי עצום על ידי רכישה מעסקים בבעלותנשים. תתחילו את הגדלת הייצוג של עסקים בניהול נשים בשרשראות האספקה על ידיחיפוש פעיל של עסקים בבעלות נשים, קביעת מטרות ומעקב אחריהן ותמיכה בנשיםיזמיות כדי לאפשר להן גישה להזדמנויות רכש חדשות.
  • השכלה דיגיטלית: נשיםיזמיות צריכות גישה למידע, מיומנויות דיגיטליות והדרכה כדי שיוכלו להיותמנהלות ויוצרות בעולם המקוון. הגיע הזמן לסגור את הפער הדיגיטלי המגדרי ולחברנשים למשאבי השכלה נגישים וגמישים.
  • הגנות סוציאליות: נשיםונערות מבצעות 75% מעבודות הטיפול ועבודות הבית שלא משלמים עליהן בעולם, וזהרק גדל בזמן המגיפה. חייבים לחזק הגנות סוציאליות כמו חופשות הורות, טיפולבילדים בתמיכת המדינה, ביטוח בריאות ודמי אבטלה כך שיכללו נשים בעבודהפורמלית ולא פורמלית, כולל נשים שהן עצמאיות. זה ייצב קהילות שלמות, וייתןליותר נשים את האפשרות לשקול את דרך היזמות.
  • תמיכה ביןמגזרית: כולנו ממלאים תפקיד חשוב בתמיכה ביזמות נשית. המגזר הציבורי, המגזר הפרטי, ארגוניחברה אזרחית, איגודי עסקים, בתי ספר ואוניברסיטאות יכולים לשתף פעולה כדילבנות סביבה שמאפשרת לנשים יזמיות לשגשג3.

אנחנו מסתכנים בהשארת מיליוני נשים מאחור ואיבוד עשרות שנים של התקדמות בשוויון המגדרי אם לא נתמקד בצרכים של נשים במענה ארוך הטווח למגיפה. זה כולל התמודדות עם מכשולים ישנים וגם הבטחת הבטיחות והביטחון של כל אישה.

ההשפעה השלילת של קוביד-19 החמירה אי שוויון קיים שמונע מנשים מרקע מגוון להשתתף באופן שווה בכוח העבודה. חשוב לנקוט בגישה בין מגזרית בפיתוח של אסטרטגיות לתמיכה בצרכים הכלכליים של כל הנשים במאמץ ההתאוששות.

יצירת עולם שמתאים לעסקים של נשים יוצרת אפקט גל של שינוי חיובי לכולם. המענה הקולקטיבי שלנו חייב להילחם באי השוויון ולבנות כלכלות בנות קיימא ששמות נשים במרכז.

השקעה בנשים יזמיות חשובה ליציאה מהמגיפה עם חברות יותר חזקות, עמידות וכלילתיות.

העתיד שלנו תלוי בכך.

על החתום,

אניטה בטיה
סגנית המנהלת כללית, UN Women

פמלה קוק-המילטון
המנהלת כללית, מרכז הסחר הבינ"ל (ITC)

אנמרי הו
המנהלת כללית, משרד האו"ם לשותפויות (UNOP)

דבורה גיבינס
מנהלת תפעול ראשית, Mary Kay Inc.

אודות מאיץ היזמות לנשים

מאיץ היזמות לנשים הוא יוזמה רבת שותפים שמיועדת לתת השראה והשכלה ולהעצים נשים יזמיות ברחבי העולם. המשימה של המאיץ היא לסלק מכשולים עבור נשים ברחבי העולם באמצעות ארבעה מסלולי העצמה: השכלה, מימון, תמיכה והשתתפות. ללא חסמי כשירות להשתתפות, היוזמה הגלובלית שהתחילה Mary Kay Inc. היא שיתוף פעולה אסטרטגי שפותח בהתייעצות עם שש סוכנויות של האו"ם: UN Women, משרד האו"ם לשותפויות (UNOP), ארגון העבודה הבינלאומי (ILO), מרכז הסחר הבינ"ל (ITC), האמנה הגלובלית של האו"ם (UNGC) ותוכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP). המטרה של המאיץ היא להעצים כלכלית 10 מיליון נשים עד סוף 2030.

למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.we-accelerate.com/. תעקבו אחרינו: Twitter (We_Accelerator), Instagram (@we_accelerator), Facebook (@womensentrepreneurshipaccelerator)

אודות UN Women

UN Women הוא הגוף של האו"ם שמוקדש לשוויון מגדרי ולהעצמת נשים. UN Women, שתומך בנשים ונערות, הוקם כדי להאיץ את ההתקדמות במתן מענה לצרכים שלהן בכל העולם.

UN Women תומך במדינות החברות באו"ם כשהן קובעות אמות מידה גלובליות להשגת שוויון מגדרי, ועובד עם ממשלות והחברה האזרחית כדי לתכנן חוקים, מדיניות, תוכניות ושירותים שנחוצים כדי להבטיח שאמות המידה מיושמות ביעילות ובאמת מועילות לנשים ונערות בכל העולם. הוא פועל בכל העולם כדי להפוך את החזון של יעדי הפיתוח בר הקיימא למציאות עבור נשים ונערות ולעמוד מאחורי ההשתתפות השווה של נשים בכל היבטי החיים, תוך התמקדות בארבע עדיפויות אסטרטגיות:

  • נשים מובילות, משתתפות ומרוויחות באופן שווה ממערכות מימשל
  • לנשים יש ביטחון בהכנסה, עבודה הוגנת ואוטונומיה כלכלית
  • כל הנשים והנערות חיות חיים ללא אלימות מכל סוג
  • נשים ונערות תורמות ומשפיעות על בניית שלום בר קיימא ועמידות, ומרוויחותבאופן שווה מהמניעה של אסונות טבע ועימותים ופעילות הומניטרית

UN Women גם מתאם ומקדם את הפעילות של מערכת האו"ם בקידום שוויון מגדרי, ובכל הדיונים וההסכמים שקשורים לאג'נדה של 2030. הגוף פועל כדי למצב את השוויון המגדרי כגורם יסודי של יעדי הפיתוח בר הקיימא, ועולם יותר כלילתי.

אודות מרכז הסחר הבינ"ל (ITC)

מרכז הסחר הבינ"ל (ITC) הוא הסוכנות המשותפת של ארגון הסחר העולמי והאו"ם. ITC עוזר לעסקים זעירים, קטנים ובינוניים בכלכלות מתפתחות ובמעבר כדי שיהיו יותר תחרותיים בשווקים גלובליים כדי לתרום לפיתוח כלכלי בר קיימא במסגרות של האג'נדה Aid-for-Trade ושל יעדי הפיתוח בר הקיימא של האו"ם.

היוזמה SheTrades של ITC נועדה לחבר 3 מיליון נשים יזמיות ועסקים בבעלות נשים לשווקים בינ"ל עד 2021. SheTrades עובדת עם ממשלות, חברות וארגונים שתומכים בעסקים כדי לבצע מחקר, לגבש מדיניות ותקנות מסחר מאפשרות, לאפשר מימון ולהרחיב את הגישה למכרזים ציבוריים ושרשראות אספקה של חברות. היא מספקת לנשים יזמיות סביבת למידה מגוונת עם תוכנית לימודים גמישה באמצעות הפלטפורמה שלה shetrades.com. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.intracen.org ותעקבו אחרי ITC בטוויטר | פייסבוק | לינקדאין | אינסטגרם | פליקר

אודות ארגון העבודה הבינלאומי

ארגון העבודה הבינלאומי (ILO) הוא סוכנות מיוחדת של האו"ם שהוקמה ב-1919 אחרי מלחמה הרסנית, כדי לממש חזון המבוסס על ההנחה שאפשר ליצור שלום אוניברסלי בר קיימא רק אם הוא מבוסס על צדק חברתי. המטרות העיקריות של ILO הן לקדם זכויות בעבודה, לעודד הזדמנויות תעסוקה הוגנות, לשפר את ההגנה הסוציאלית ולחזק את הדו-שיח בסוגיות שקשורות לעבודה. המבנה הייחודי עם שלושה חלקים של ILO נותן קול שווה לעובדים, למעסיקים ולממשלות כדי להבטיח שהדעות של השותפים החברתיים מתבטאות באופן מדויק בתקני העבודה ובעיצוב מדיניות ותוכניות.

תוכנית פיתוח היזמות לנשים (ILO-WED) של ILO היא חלק מיחידת העסקים הקטנים והבינוניים ופועלת כבר יותר מעשר שנים. ILO-WED פועלת לשיפור ההזדמנויות הכלכליות של נשים על ידי ביצוע העדפה מתקנת כדי לתמוך בנשים שמקימות, מגבשות ומפתחות את העסק שלהן, ועל ידי הכנסת נושאים של שוויון מיגדרי לפעילות המרכזית של הארגון בפיתוח עסקים. אתר: www.ilo.org/wed | טוויטר - @ILOWED | פייסבוק - ILO WED (ארגון העבודה הבינ"ל)

אודות האמנה הגלובלית של האו"ם

כיוזמה מיוחדת של המזכיר הכללי של האו"ם, האמנה הגלובלית של האו"ם היא קריאה לחברות בכל מקום להתאים את הפעילויות והאסטרטגיות שלהן לעשרה עקרונות אוניברסליים בתחומים של זכויות אדם, עבודה, סביבה ונגד שחיתות. האמנה הגלובלית של האו"ם החלה לפעול בשנת 2000 והמנדט שלה הוא להנחות את קהילת העסקים הבינ"ל ולתמוך בה בקידום היעדים והערכים של האו"ם באמצעות התנהגות תאגידית אחראית. עם יותר מ-10,000 חברות שחתמו ויותר מ-3,000 חותמים שאינם עסקים הנמצאים ביותר מ-160 מדינות, ויותר מ-60 רשתות מקומיות, זאת יוזמת הקיימות התאגידית הגדולה ביותר בעולם.

למידע נוסף, תעקבו אחרי @globalcompact במדיה החברתית ותבקרו באתר שלנו בכתובת www.unglobalcompact.org.

אודות משרד האו"ם לשותפויות

משרד האו"ם לשותפויות (UNOP) מבקש להיות הפלטפורמה האמינה שבה שותפים יתחברו ויצרו הזדמנויות ופתרונות כדי להגיע ליעדי הפיתוח בר הקיימא. משרד האו"ם לשותפויות פועל באופן גלובלי, מקומי ובמדינות -- כדי לשנות את העולם באמצעות שותפויות לקידום יעדי הפיתוח בר הקיימא -- למען אנשים ולמען כדור הארץ.

המשרד מפקח על קרן האו"ם לשותפויות בינ"ל, קרן הדמוקרטיה של האו"ם, מרכז הפעילויות של יעדי הפיתוח בר הקיימא, והתומכים מטעם המזכיר הכללי ביעדי הפיתוח בר הקיימא. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר https://www.un.org/partnerships/.

אודות Mary Kay

מרי קיי אש, אחת מהמנפצות המקוריות של תקרת הזכוכית, הקימה את חברת הקוסמטיקה שלה לפני יותר מ-57 שנים עם שלוש מטרות: להציע הזדמנויות מתגמלות לנשים, לספק מוצרים שאי אפשר לעמוד בפניהם ולהפוך את העולם למקום טוב יותר. החלום הזה פרח לחברה של מיליארדי דולרים עם מיליוני מוכרות עצמאיות בקרוב ל-40 מדינות. Mary Kay מוקדשת להשקעה במדע שמאחורי היופי ולייצור מוצרים לטיפוח לעור, קוסמטיקה צבעונית, תוספי תזונה ובשמים בחזית הקידמה. Mary Kay מחויבת להעצים נשים ואת המשפחות שלהן על ידי שותפויות עם ארגונים מרחבי העולם, להתמקד בתמיכה במחקרי סרטן, להגן על שורדות של אלימות במשפחה, ליפות את הקהילות שלנו ולעודד ילדים ללכת בעקבות החלומות שלהם. החזון המקורי של מרי קיי אש ממשיך לזהור -- שפתון אחרי שפתון. למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר www.marykay.com.

1McKinsey Global Institute, COVID-19 and gender equality: Countering the regressive effects, by Anu Madgavkar, Olivia White, Mekala Krishnan, Deepa Mahajan, and Xavier Azcue (July 2020)

2Including Canada, Colombia, Egypt, Guatemala, Georgia, Honduras, Ireland, Mexico, Morocco, Paraguay and the UK. Gender-sensitive policy responses to COVID-19 from different countries can be found on UN Women and UNDP’s COVID-19 Global Gender Response Tracker, https://www.undp.org/content/undp/en/home/covid-19-gender-dashboard.html

3Strengthening Support for Women Entrepreneurs in COVID-19 Response and Recovery Advocacy Tool p.2 Available at: https://www.empowerwomen.org/en/resources/documents/2020/09/strengthening-support-for-women-entrepreneurs-in-covid-19-response-and-recovery?lang=en

צפו בגרסת המקור באתר businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200924005283/en/

אנשי קשר

Mary Kay Inc.
Michael Wassmer
media@mkcorp.com
+1-972-687-5332

UN Women
Oisika Chakrabarti
oisika.chakrabarti@unwomen.org
+1-646-781-4522

International Trade Centre
Vittorio Cammarota
vcammarota@intracen.org
+41 (0)22 730-0322

מקור: Mary Kay Inc.

מולטימדיה

תמונה

אניטה בטיה, סגנית המנהלת הכללית, UN Women

תמונה

פמלה קוק-המילטון, המנהלת הכללית, מרכז הסחר הבינ"ל (ITC)

תמונה

אנמרי הו, המנהלת הכללית, משרד האו"ם לשותפויות (UNOP)

תמונה

דבורה גיבינס, מנהלת תפעול ראשית, Mary Kay Inc.

לוגו

תוכן הודעה זו בשפת המקור, מהווה את הגרסה הרשמית והמהימנה היחידה של מסמך זה. תרגומים מסופקים למטרות נוחות בלבד ויש להצליבם מול המסמך בשפת המקור, המהווה את הגרסה היחידה של טקסט זה שהינה בעלת תוקף משפטי.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
ברנד ניו גלקסי פותחת משרד אזורי חדש בדובאי
ברנד ניו גלקסי (BNG), פלטפורמה עצמאית שמשלבת פתרונות עסקיים חכמים בתחומי המכירות והטכנולוגיה - הודיעה על הפתיחה של משרד אזורי חדש בדובאי, אדיל חאן מצטרף לברנד ניו גלקסי מסאצי' אנד סאצ'י המזרח התיכון ואפריקה שם מילא את תפקיד המנכ"ל, וזובאיר ס. סידיקי הוא המנהל הכללי לשעבר של UM המזרח התיכון וצפון אפריקה בדובאי, חאן וסידיקי יהוו את צוות ההנהלה של ברנד ניו גלקסי דובאי בתור מנכ"ל המזרח התיכון ואפריקה ומנהל התפעול הראשי של המזרח התיכון ואפריקה, בהתאמה

INVNT GROUP] וליגת האוויר העולמית® יוצרות שותפות באירוע התרבות, ספורט ובידור הראשון מסוגו בעולם, מרוץ השמים העולמי®
המרוץ שיתמקד בקיימות יועבר בטלוויזיה, בסטרימינג, ברשתות חברתיות, ובהתנסות חיה וצפוי להיות בסדר הגודל של המשחקים האולימפיים

קרן קרנגי מודיעה על מרכז המזרח התיכון של קרנגי ע"ש מלקולם ה. קר
קרן קרנגי לשלום בינ"ל הודיעה היום על שינוי השם של מרכז המזרח התיכון של קרנגי בביירות כדי לחלוק כבוד למלקולם ה. קר, המלומד האמריקני המנוח בתחום המזרח התיכון שהיה נשיא האוניברסיטה האמריקנית בביירות. מעתה ואילך המרכז ייקרא מרכז המזרח התיכון של קרנגי ע"ש מלקולם ה. קר.

פריבייליון צוינה "ספקית מגניבה" של גרטנר לשנת 2020 בתחום של פעילות סייבר ומודיעין איומים
Prevailion פריבייליון, מובילה גלובלית במודיעין סייבר על יריבים, הודיעה היום שהוכרה כספקית מגניבה של גרטנר בדוח האחרון של ספקים מגניבים בפעילות סייבר ומודיעין איומים.

Berkshire Hathaway Specialty Insurance מציגה פוליסות של אחריות דירקטורים ונושאי משרה ואחריות מקצועית בדובאי
Berkshire Hathaway Specialty Insurance (BHSI) הודיעה היום שהיא ניסחה סופית פוליסות קנייניות של אחריות דירקטורים ונושאי משרה ואחריות מקצועית עבור לקוחות באיחוד האמירויות וברחבי המזרח התיכון.

אנדרסן גלובל מוסיפה כיסוי במזרח אפריקה עם חברת שיתוף פעולה בג'יבוטי
בהמשיכה להתבסס על הפלטפורמה הקיימת של הארגון במזרח אפריקה, אנדרסן גלובל יוצרת נוכחות בשוק המתעורר של ג'יבוטי באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם Cabinet Avocats & Associés (CAA)מג'יבוטי.

LM Industries מודיעה על מימון של 15 מיליון דולר מ-SPARX Group כדי לספק Olli ללקוחות וצרכנים
LM Industries, חברת האם של Local Motors - היצרנית הראשונה והיחידה בעולם של רכב דיגיטלי - הודיעה היום על גיוס של 15 מיליון דולר מ-Mirai Creation Fund II (שמנוהלת על ידי SPARX Group Co., Ltd, חברת ניהול הנכסים היפנית).

מטלייף מודיעה על שינויים בהנהלה הבכירה
MetLife, Inc. (NYSE: MET) הודיעה היום על כמה שינויים בהנהלה הבכירה שלה. כל השינויים ייכנסו לתוקף ב-1 בינואר 2021, אלא אם צוין אחרת.

אנדרסן גלובל מחזקת את הנוכחות בקריביים עם מקום בסנט לוסיה
בעקבות ההתרחבות שלה לאחרונה במרכז הקריביים, אנדרסן גלובל מוסיפה מקום בסנט לוסיה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם חברת עורכי הדין Du Boulay, Anthony & Co., ומחזקת עוד את העומק וההשגה של הארגון בחלק המזרחי של האזור.

בלגיה מעניקה לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 JLTV (רכב טקטי קל משותף)
Oshkosh Defense, LLC, חברה של Oshkosh Corporation (NYSE: OSK), הודיעה היום שמשרד ההגנה של בלגיה העניק לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 רכבי פיקוד וקישור (CLV) של אושקוש דיפנס עבור כוחות ההגנה של בלגיה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI