דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים NanoViricides מכריזה על תרופה פוטנציאלית חדשה שתקודם לניסויים קליניים לטיפול בקוביד-19
NanoViricides מכריזה על תרופה פוטנציאלית חדשה שתקודם לניסויים קליניים לטיפול בקוביד-19
חיים נוי 17/09/20 |  צפיות: 217

NanoViricides מכריזה על תרופה פוטנציאלית חדשה שתקודם לניסויים קליניים לטיפול בקוביד-19

שלטון, קונטיקט, 16 בספטמבר 2020, (ACCESSWIRE):

NanoViricides, Inc. (NYSE American: NNVC) מובילה גלובלית בפיתוח של טיפולים מאוד יעילים נגד נגיפים המבוססים על פלטפורמת ננו תרופות חדשנית, הודיעה היום שהיא הכריזה על תרופה פוטנציאלית קלינית לטיפול בקוביד-19, ובכך מקרבת עוד את תוכנית קוביד-19 שלה לניסויים קליניים בבני אדם.

החברה האיצה את תוכנית פיתוח התרופות שלה לקוביד-19 עם יעד ליצור את התרופה היעילה ביותר שתשיג אישור רגולטורי לשימוש חירום במגיפת קוביד-19 בלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי, אחרי השגת הוכחת הרעיון של היעילות נגד נגיף הקורונה במגוון רחב של תרופות פוטנציאליות שמועמדות לניסויים.

החברה פעלה לכן באגרסיביות לרתום את מלוא העוצמה של פלטפורמת הננו תרופות nanoviricides® כדי להשיג מטרות אלה.

טיפול מרפא לנגיף כמו נגיף הקורונה SARS-CoV-2 יצריך התקפה רב צדדית שתשבית (1) את היכולת של הנגיף להדביק תאים מארחים ובה בעת (2) את היכולת של הנגיף להתרבות בתוך התא המארח. הפלטפורמה nanoviricide® מאפשרת התקפה רב נקודתית ישירה על הנגיף שמיועדת לנטרל את הנגיף ואת היכולת שלו להדביק תאים חדשים. בה בעת, ננו קוטל נגיפים מסוגל גם לשאת מטען מועיל ב"בטן" שלו (בתוך המיסל) שאפשר לבחור כדי שיפגע ביכולת של הנגיף לשכפל את עצמו. ננו קוטל הנגיפים מתוכנן להגן על המטען מחילוף החומרים במחזור הדם. לכן פלטפורמת הננו קוטל נגיפים מהווה הזדמנות חשובה לפתח טיפול מרפא נגד SARS-CoV-2, הסיבה לספקטרום הפתולוגיות של קוביד-19.

התרופה שהחברה בחרה לקדם לניסויים קליניים מזוהה בשם NV-CoV-1-R. היא מורכבת מננו קוטל נגיפים שמצאנו שיש לו ספקטרום רחב של פעילות נגד נגיף הקורונה, שמזוהה עכשיו בשם NV-CoV-1, ורמדסיביר כמוסה בתוך הליבה של NV-CoV-1. NV-CoV-1 עצמה מיועדת לתקוף את חלקיקי הנגיף עצמם, ואולי גם תתקוף תאים נגועים שמציגים את אנטיגן הנגיף חלבון S, ולא תפגע בתוך כך בתאים נורמליים (לא נגועים) שלא מציגים את החלבון S. בנוסף, יש הבנה נרחבת שרמדסיביר תוקפת את מחזור השכפול של הנגיף בתוך התא. לכן אפשר שההתקפה המשולבת שמאפשרת NV-CoV-1-R על הנגיף תוכח כתרופה להדבקה ולמחלה, בתנאי שאפשר יהיה להשיג את רמת המינון הנחוצה בלי השפעות שליליות לא רצויות. יהיה צורך בניסויים קליניים בבני אדם כדי לקבוע את הבטיחות והיעילות של NV-CoV-1-R.

רמדסיביר היא תרופה נגד נגיפים ידועה (פותחה על ידי גילאד) שאושרה לשימוש כטיפול חירום בזיהום של SARS-CoV-2 או קוביד-19 בכמה מדינות. NV-CoV-1 הוא חומר חדש שמשמש כטיפול עזר לרמדסיביר ביצירת NV-CoV-1-R, כדי לשפר את היעילות הכללית. ידוע שרמדסיביר סובלת מחילוף חומרים מהיר במחזור הדם שמפרק את קדם התרופה לצורת הנוקליאוסיד שלה שלא עוברת זרחון בקלות. החברה צופה שכימוס בתוך NV-CoV-1 עשוי להגן על רמדסיביר מחילוף החומרים המהיר הזה. אם זה יקרה, רמת היעילות והיציבות של רמדסיביר בגוף תגדל. הגידול הזה יכול להוביל להגדלת היעילות אם לא יהיו השפעות שליליות. הגדלת יעילות כזאת, אם תימצא, עשויה אולי לאפשר הפחתה במינון הנחוץ של רמדסיביר בצורה הכמוסה, כלומר בתור NV-CoV-1-R. במובן הזה, אפשר לראות בפעולה של NV-CoV-1 טיפול עזר שמגביר את ההשפעה רמדסיביר, תרופה נגד נגיפים ידועה.

"זה ציון דרך מאוד חשוב עבור החברה", אמר אניל ר. דיוואן, PhD, נשיא ויו"ר פעיל של החברה, והוסיף: "אנחנו מצפים לפיתוח מהיר של התרופה הניסויית החדשה (IND) שיאפשר מחקרי פרמקולוגיית בטיחות ליבתיים ולאחר מכן פיתוח קליני בבני אדם בלוח זמנים מואץ בזמנים קשים אלה של המגיפה".

אודותNanoViricides

NanoViricides, Inc. (www.nanoviricides.com) היא חברה בשלב הפיתוח שיוצרת ננו חומרים למטרות מיוחדות לטיפולים נגד נגיפים. התרופות הפוטנציאליות החדשניות של החברה מהסוג nanoviricide® מתוכננות לתקוף ספציפית חלקיקי נגיפים במעטפת ולפרק אותם. התרופה הפוטנציאלית המובילה שלנו היא NV-HHV-101 עם ההתוויה הראשונה שלה כמשחת עור מקומית לטיפול בפריחה של שלבקת חוגרת. בנוסף, הכרזנו על תרופה שקודמה לפיתוח קליני בשם NV-CoV-1-R, שכומסת רמדסיביר בתוך NV-CoV-1, לטיפול בקוביד-19. החברה לא יכולה לחזות תאריך מדויק להגשת IND עבור NV-CoV-1-R בגלל שזה תלוי בכמה משתפי פעולה ויועצים חיצוניים.

החברה עובדת עכשיו על ביצוע מחקרי פרמקולוגיית בטיחות שנדרשים והשלמת בקשת IND עבורNV-CoV-1-R. החברה מאמינה שהיות שלרמדסיביר כבר יש אישור לשימוש חירום, סביר ש-NV-CoV-1-R תהיה תרופה מאושרת, אם הבטיחות דומה. רמדסיביר מפותחת על ידי גיליאד. החברה פיתחה את NV-CoV-1-R באופן בלתי תלוי.

החברה מתכוונת לעסוק שוב בבקשת IND למינהל המזון והתרופות של ארה"ב עבור התרופה הפוטנציאלית NV-HHV-101 לטיפול בשלבקת חוגרת ברגע שפרויקט הקוביד-19 שלה יעבור לניסויים קליניים, על בסיס זמינות משאבים. תוכנית NV-HHV-101 האטה בגלל ההשפעה לאחרונה של הגבלות קוביד-19, ומתן העדיפות לעבודת הפיתוח של תרופה לקוביד-19.

החברה גם מפתחת תרופות נגד כמה מחלות נגיפיות כולל הרפס של הפה ואיברי המין, מחלות נגיפיות של העין כוללEKCו-herpes keratitis, שפעת החזירים H1N1, שפעת העופות H5N1, שפעת עונתית, HIV, הפטיטיס C, כלבת, קדחת דנגי ונגיף האבולה, בין היתר. טכנולוגיית הפלטפורמה והתוכניות של NanoViricides מבוססות על טכנולוגיית הננו רפואה TheraCour® של TheraCour, של-TheraCour יש להן רישיון מ-AllExcel. NanoViricides מחזיקה ברישיון בלעדי כלל עולמי לנצח לטכנולוגיה הזאת בשביל כמה תרופות עם מנגנונים של התמקדות ספציפית לטיפול במחלות הנגיפיות בבני האדם הבאות: נגיף הכשל החיסוני בבני אדם (HIV/AIDS), נגיף הפטיטיס B (HBV), נגיף הפטיטיס C (HCV), כלבת, נגיף ההרפס סימפלקס (HSV-1, HSV-2), VZV, נגיף השפעת ושפעת העופות האסייתית, נגיפי דנגי, נגיף קדחת המוח היפנית, נגיף הנילוס המערבי והנגיפים אבולה/ מרבורג. החברה חתמה על מזכר הבנות עם TheraCour שמעניק רישיון מוגבל למחקר ופיתוח של תרופות לנגיף הקורונה בבני אדם. החברה מתכוונת להשיג רישיון מלא והתחילה את התהליך לשם כך. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על רישיונות תחום רחבים, בלעדיים וניתנים לרישוי משנה לתרופות שפותחו בתחומים האלה מ-TheraCour Pharma, Inc.. המודל העסקי של החברה מבוסס על קבלת רישיונות לטכנולוגיות מ-TheraCour Pharma Inc. לוורטיקלי יישומים ספציפיים של נגיפים ספציפיים, כפי שנקבע בהקמתה ב-2005.

אנשי קשר

NanoViricides, Inc.
info@nanoviricides.com

איש קשר ליחסי ציבור:
MJ Clyburn
TraDigital IR

clyburn@tradigitalir.com

מקור: NanoViricides, Inc.

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
ברנד ניו גלקסי פותחת משרד אזורי חדש בדובאי
ברנד ניו גלקסי (BNG), פלטפורמה עצמאית שמשלבת פתרונות עסקיים חכמים בתחומי המכירות והטכנולוגיה - הודיעה על הפתיחה של משרד אזורי חדש בדובאי, אדיל חאן מצטרף לברנד ניו גלקסי מסאצי' אנד סאצ'י המזרח התיכון ואפריקה שם מילא את תפקיד המנכ"ל, וזובאיר ס. סידיקי הוא המנהל הכללי לשעבר של UM המזרח התיכון וצפון אפריקה בדובאי, חאן וסידיקי יהוו את צוות ההנהלה של ברנד ניו גלקסי דובאי בתור מנכ"ל המזרח התיכון ואפריקה ומנהל התפעול הראשי של המזרח התיכון ואפריקה, בהתאמה

INVNT GROUP] וליגת האוויר העולמית® יוצרות שותפות באירוע התרבות, ספורט ובידור הראשון מסוגו בעולם, מרוץ השמים העולמי®
המרוץ שיתמקד בקיימות יועבר בטלוויזיה, בסטרימינג, ברשתות חברתיות, ובהתנסות חיה וצפוי להיות בסדר הגודל של המשחקים האולימפיים

קרן קרנגי מודיעה על מרכז המזרח התיכון של קרנגי ע"ש מלקולם ה. קר
קרן קרנגי לשלום בינ"ל הודיעה היום על שינוי השם של מרכז המזרח התיכון של קרנגי בביירות כדי לחלוק כבוד למלקולם ה. קר, המלומד האמריקני המנוח בתחום המזרח התיכון שהיה נשיא האוניברסיטה האמריקנית בביירות. מעתה ואילך המרכז ייקרא מרכז המזרח התיכון של קרנגי ע"ש מלקולם ה. קר.

פריבייליון צוינה "ספקית מגניבה" של גרטנר לשנת 2020 בתחום של פעילות סייבר ומודיעין איומים
Prevailion פריבייליון, מובילה גלובלית במודיעין סייבר על יריבים, הודיעה היום שהוכרה כספקית מגניבה של גרטנר בדוח האחרון של ספקים מגניבים בפעילות סייבר ומודיעין איומים.

Berkshire Hathaway Specialty Insurance מציגה פוליסות של אחריות דירקטורים ונושאי משרה ואחריות מקצועית בדובאי
Berkshire Hathaway Specialty Insurance (BHSI) הודיעה היום שהיא ניסחה סופית פוליסות קנייניות של אחריות דירקטורים ונושאי משרה ואחריות מקצועית עבור לקוחות באיחוד האמירויות וברחבי המזרח התיכון.

אנדרסן גלובל מוסיפה כיסוי במזרח אפריקה עם חברת שיתוף פעולה בג'יבוטי
בהמשיכה להתבסס על הפלטפורמה הקיימת של הארגון במזרח אפריקה, אנדרסן גלובל יוצרת נוכחות בשוק המתעורר של ג'יבוטי באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם Cabinet Avocats & Associés (CAA)מג'יבוטי.

LM Industries מודיעה על מימון של 15 מיליון דולר מ-SPARX Group כדי לספק Olli ללקוחות וצרכנים
LM Industries, חברת האם של Local Motors - היצרנית הראשונה והיחידה בעולם של רכב דיגיטלי - הודיעה היום על גיוס של 15 מיליון דולר מ-Mirai Creation Fund II (שמנוהלת על ידי SPARX Group Co., Ltd, חברת ניהול הנכסים היפנית).

מטלייף מודיעה על שינויים בהנהלה הבכירה
MetLife, Inc. (NYSE: MET) הודיעה היום על כמה שינויים בהנהלה הבכירה שלה. כל השינויים ייכנסו לתוקף ב-1 בינואר 2021, אלא אם צוין אחרת.

אנדרסן גלובל מחזקת את הנוכחות בקריביים עם מקום בסנט לוסיה
בעקבות ההתרחבות שלה לאחרונה במרכז הקריביים, אנדרסן גלובל מוסיפה מקום בסנט לוסיה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם חברת עורכי הדין Du Boulay, Anthony & Co., ומחזקת עוד את העומק וההשגה של הארגון בחלק המזרחי של האזור.

בלגיה מעניקה לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 JLTV (רכב טקטי קל משותף)
Oshkosh Defense, LLC, חברה של Oshkosh Corporation (NYSE: OSK), הודיעה היום שמשרד ההגנה של בלגיה העניק לאושקוש דיפנס חוזה ל-322 רכבי פיקוד וקישור (CLV) של אושקוש דיפנס עבור כוחות ההגנה של בלגיה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI