דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים Prilenia Therapeutics מגייסת 62.5 מיליון דולר כדי לממן ניסויים קליניים של השלבים המאוחרים ל-HD ו-ALS
Prilenia Therapeutics מגייסת 62.5 מיליון דולר כדי לממן ניסויים קליניים של השלבים המאוחרים ל-HD ו-ALS
חיים נוי 04/06/20 |  צפיות: 207

Prilenia Therapeutics מגייסת 62.5 מיליון דולר כדי לממן ניסויים קליניים של השלבים המאוחרים ל-HD ו-ALS

נאארדן, הולנד, והרצליה, ישראל, 3 ביוני 2020, (BUSINESS WIRE):

Prilenia Therapeutics B.V., חברת ביוטק בשלב הקליני שמתמקדת בפיתוח טיפולים חדשים בהפרעות נוירו התפתחותיות וניוון עצבים, הודיעה שהיא גייסה 62.5 מיליון דולר בסבב מימון סדרה A כדי להתחיל בניסויים הקליניים של השלבים המאוחרים המתוכננים של החברה ל-HD ו-ALS.

את סבב המימון הובילה פורביון והוא כלל משקיעים חדשים, Morningside Venture Investments ו-Sectoral Asset Management. המשקיעים הקיימים Talisman Capital Partners ו-Genworks 2 השתתפו אף הם בסבב. המימון סדרה A מביא את ההון הכולל שהושקע ב-Prilenia Therapeutics מאז הקמתה בספטמבר 2018 ל-84.5 מיליון דולר.

ההכנסות יממנו שני ניסויים של השלבים המאוחרים, שיכולים להוביל לרישום של פרידופידין לטיפול ב-HD ו-ALS. פרידופידין הוא אגוניסט קולטן סיגמה-1 (S1R) מאוד סלקטיבי. הראו שהוא שומר על יכולת פונקציונלית בחולי HD מוקדמים, כנמדד על ידי ציון TFC (יכולת פונקציונלית כוללת). יתר על כן, הוא נבחר לאחרונה מתחרות בינ"ל של יותר מ-30 טיפולים פוטנציאליים להכללה בניסוי הפלטפורמה ל-ALS הראשון אי פעם, שמוביל מרכז הילי ל-ALS בבית החולים הכללי של מסצ'וסטס. הניסויים - ניסוי שלב 3 ל-HD ובניסוי הפלטפורמה ל-ALS - צפויים להתחיל במחצית השנייה של 2020.

יחד עם הסגירה של סבב המימון, מייקל ר. היידן, MD, PhD, מונה למנכ"ל פרילניה. הוא שימש כיו"ר פעיל של פרילניה מאז הקמת החברה. מייקל הוא מדען בעל שם עולמי במחקר של מחלת הנטינגטון. הוא היה בעבר נשיא המו"פ הגלובלי והמנהל המדעי הראשי של טבע פרמצבטיקה, שם הוביל את הפיתוח של 35 מוצרים חדשים לאישור בכמה שווקים גדולים, בעיקר ב-CNS. מייקל הקים במשותף חמש חברות ביוטק ששתיים מהן מימשו אקזיטים מוצלחים ושלוש הפכו לציבוריות, האחרונה שבהן 89bio (ETNB).

בהתייחסו לסבב המימון סדרה A והניסויי הקרובים, מייקל ר. היידן אמר: "ההצטרפות של משקיעים כל כך מפורסמים כמו פורביון, מורנינגסייד וסקטורל במסע החשוב הזה שלנו היא מתן תוקף חשוב לצוות ולתוכנית הפיתוח שלנו. עם המימון הזה, נוכל להשלים שני ניסויים קריטיים בתחומי מחלות עם צורך משמעותי שלא נענה. אנחנו מאמינים שיש לנו הזדמנות להביא תקווה אמיתית לחולי HD ו-ALS ולמשפחות שלהם ואנחנו משתוקקים להאיץ את ההתקדמות שלנו".

חרט יאן מולדר, MD, שותף מנהל ומייסד שותף של פורביון, הוסיף: "אנחנו משוכנעים שלפרידופידין יש פוטנציאל להשפיע באופן רציני על המחלות הסוררות האלה. ככל שבדקנו יותר את התוכנית, יותר התלהבנו. אנחנו מצפים להמשיך לעבוד עם צוות ההנהלה המצוין של פרילניה, וגם עם המשקיעים החדשים והמרגשים כדי לעזור להוביל אותה להצלחה".

כחלק מהסבב סדרה A הזה, הוקמה חברה הולנדית חדשה, Prilenia Therapeutics BV. החברה החדשה תחזיק את חברת הבת הישראלית פרילניה נוירותרפויטיקס בע"מ. חרט-יאן מולדר יצטרף למועצת המנהלים של החברה החדשה, יחד עם ג'ייסון דינג'ס ממורנינגסייד וסטפן לרסון מסקטורל.

למידע נוסף, בקרו בבקשה באתר החדש שלנו.

אודות פרילניה (www.prilenia.com)

פרילניה היא חברת הזנק ביוטק בשלב הקליני שהוקמה ב-2018 במטרה לשפר את החיים של חולים והמשפחות שלהם על ידי פיתוח טיפולים להפרעות נוירו התפתחותיות וניוון עצבים. פרילניה שוכנת בנאארדן, הולנד ובהרצליה, ישראל.

אנשי קשר

איש קשר של פרילניה:
Michael Hayden, CEO
Limor Ben Har, COO
E: info@prilenia.com

אשת קשר למדיה:
Melanie Toyne-Sewell / Agnes Stephens
T: +44 (0) 7890 022814 / +44 (0) 79644 79544
E: Prilenia@instinctif.com

מקור: Prilenia Therapeutics

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
Tech Data מתכוונת להשקיע בערך 750 מיליון דולר כדי להאיץ את השינוי הדיגיטלי
אחרי שהושלמה הרכישה של טק דטה על ידי קרנות שמנוהלות על ידי חברות מסונפות של אפולו, ההשקעה תבוצע בחמש השנים הבאות

אנדרסן גלובל מתרחבת בקריביים
אנדרסן גלובל הודיעה על התקשרותה בהסכם לשיתוף פעולה עם חברת המיסים עם מלוא השירותים שנמצאת בסן חואן, פוארטו ריקו BDO Tax LLC, וזאת הופעת הבכורה של הארגון באזור.

זינגה סוגרת את הרכישה הטרנספורמטיבית של פיק מאיסטנבול; מרחיבה את תיק הזיכיונות לעד ב-Toon Blast ו-Toy Blast
זינגה משלימה את הרכישה של פיק בתוקף מ-1 ביולי 2020

רובוט נוכחות מרחוק חדש יפחית פליטות CO2 באלפי טונות
חברת הבת GoBe Robots של Blue Ocean Robotics מכריזה על דור חדש של רובוטי הנוכחות מרחוק הידידותיים לאקלים שלה עם ביקוש גדול שנובע ממגיפת קוביד-19.

נרקסה תאפשר למשקיעים לקנות קריפטו במטבע שיבחרו
בששת החודשים האחרונים, מספר המשקיעים במטבעות קריפטו עלה ב-20 אחוז, בעיקר בגלל הירידות לאחרונה בשווקים הגלובליים. נרקסה, בורסת מטבעות קריפטו שהחלה לפעול לאחרונה באיסטנבול, מקווה לאפשר בקרוב ללקוחת שלה לבצע עסקאות ב-156 מטבעות לאומיים

[INVNT GROUP]™ מושקת גלובלית עם שירותים בארבעה תחומים כדי לעזור למותגים ליצור קשרים עמוקים יותר עם קהלים ברחבי העולם
המייסדים המשותפים של INVNT סקוט קלתר וקריסטינה מקוברי מונו לנשיא ומנכ"ל, ומנהלת תפעול ראשית של [INVNT GROUP], ומקוברי נכנסת לתפקיד של מנכ"ל INVNT®

דול מכריזה על ההבטחות שלה, ומביאה שגשוג תלוי הדדית לאנשים ולכדור הארץ
דול תנגיש מזון מזין למיליארד אנשים, ותחתור לאפס פחת בפירות ואפס אריזות פלסטיק מבוססות דלקים פוסיליים עד 2025, וגם לאפס פליטות פחמן נטו עד 2030

אנדרסן גלובל מוסיפה נוכחות בליבריה
אנדרסן גלובל מודיעה על נוכחות מוספת באפריקה באמצעות הסכם לשיתוף פעולה עם החברה לראיית חשבון עם מלוא השירותים BICON Inc. בליבריה, בהמשיכה את מאמצי הארגון ליצור צמיחה בפלטפורמה הגלובלית שלה ולהוסיף רוחב לנוכחות שלה ביבשת.

Virgin Hyperloop ו-Spirit AeroSystems מודיעות על הסכם לשיתוף פעולה
החברות יעבדו יחד על אב הטיפוס של ההייפרלופ כש-Virgin Hyperloop מתקדמת לתכנון מסחרי ויוצרת שרשרת אספקה גלובלית חדשה

Nyxoah מקבלת אישור IDE ממינהל המזון והתרופות של ארה"ב (FDA) למחקר DREAM שלה
ניסוי לתמיכה באישור של המערכת Genio® של Nyxoah בארה"ב יתחיל בחודשים הקרובים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI