דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים מדד מתקפות ההונאה של Forter (פורטר) חושף: עלייה של 89% במתקפות הונאה המתמקדות במועדוני לקוחות (Loyalty Programs)
מדד מתקפות ההונאה של Forter (פורטר) חושף: עלייה של 89% במתקפות הונאה המתמקדות במועדוני לקוחות (Loyalty Programs)
חיים נוי 15/10/19 |  צפיות: 176

מדד מתקפות ההונאה של Forter (פורטר) חושף: עלייה של 89% במתקפות הונאה המתמקדות במועדוני לקוחות (Loyalty Programs)

הדו"ח של חברת Forter (פורטר) הישראלית עוקב אחר המגמות המשתנות בפעילות העבריינית ברשת וחושף עלייה מדאיגה בפעילות עוינת המתמקדת במועדוני לקוחות. עוד מצביע הדו"ח על עלייה בשימוש במתווי תקיפה הכוללים השתלטות ושכפול חשבונות לקוחות. מדובר באיום משמעותי על נקודות התורפה של עולם הקמעונות המקוונות, שוק גלובלי המוערך בכ-18 מיליארד דולר

ניו יורק, 15 באוקטובר 2019, (BUSINESS WIRE):

חברת Forter (פורטר) הישראלית, המובילה העולמית בתחום מניעת הונאות מסחר אלקטרוני, הודיעה היום על פרסום המהדורה השביעית של מדד מתקפות ההונאה שלה. הדו"ח עוקב אחר הטרנדים הבולטים בפעילויות עויינות המכוונות כנגד אתרי סחר מקוון ומציג ממצאים המספקים מבט מקיף על ממדי התופעה.

המהדורה האחרונה של מדד מתקפות ההונאה מצביעה על כך שמרחב הפשיעה וההונאה ברשת מתפתח במהירות אל מעבר לנקודת התשלום וביצוע העסקה עצמה. מהנתונים עולה כי חלה עלייה חדה של 89% ביחס לשנה הקודמת בהונאות “מועדוני לקוחות” (Loyalty Programs), כמו גם מגמה בולטת של עלייה בהונאות המתמקדות בניצול לרעה של מדיניות ההחזרה והזיכויים הכספיים. עוד חושף המדד כי היקף הכנסות הפשיעה כתוצאה מהונאות מקוונות עלה ב- 12% ביחס לשנה החולפת.

"בשנה האחרונה אנו עדים למגמה ברורה המתפתחת בעולם הפשיעה המקוונת", אמר מייקל רייטבלט, מנכ"ל ומייסד משותף של פורטר. "בעוד בתעשייה כולה מושקעים מאמצים אדירים באיתור ומניעה של הונאות תשלום הממוקדות בנקודת ביצוע העסקה - מה שבעצם מסכל פעילות עבריינית ברמה נמוכה, הרי שאנו עדים לכך שיותר רמאים ונוכלים מפנים את המאמצים שלהם לשלבים מוקדמים יותר במסע הלקוחות בעת הליך הרכישה, זאת במטרה לקבל גישה לחשבונות שלהם".

מדד מתקפות ההונאה חושף כי מתווה תקיפה העושה שימוש בהשתלטות על חשבונות הוא בעל שיעור הצלחה גבוה לאין ערוך ביחס למתווי תקיפה אחרים. עוד חושף הדו"ח של פורטר כי מספר שיא של 1.5 מיליון חשבונות צרכנים באתרי קניות שונים שנפרצו, שוכפלו על ידי עבריינים אשר העבירו כספים לחשבונות אלו מחשבונותיהם הלגיטימיים של הקורבנות.

"מגמה נוספת שזיהינו", אומר רייטבלט, "מעידה על כך כי קיימת עלייה במקרי הונאה שאינם מתמקדים בחיובי אשראי שונים, וכי עבריינים עוברים בהדרגה להונאות שבבסיסם נמצאות צורת תשלום שאינן מושתתות בהכרח על חיוב אשראי, כי אם מה שמכונה "מטבעות פיננסים רכים", דוגמת הונאות המבוססות על הטבות מועדוני חברים וכאלו הכוללות ניצול מדיניות החזרת המוצרים.

אחוז הפשיעה המקוונת העושה שימוש בחולשות הטמונות בהפרדה המבנית בין עולם האוף ליין והאונליין של קמעונאיים נמצא במגמת עלייה משמעותית. הדו"ח מציג עלייה של 23 אחוזים בהונאות המבוססות על זיכויים שניתנו למוצרים שנרכשו אונליין בחנויות פיזיות, ועלייה דומה בהונאות המבוססות על זיכויים של מוצרים שנרכשו בחנויות פיזיות. טרנד נוסף שנמצא בעלייה של 10% הוא הונאות העושות שימוש לרעה בקופונים.

"כיום, מה שמכונה "מסע הלקוח" (מכלול חוויות הלקוח בכל שלב במהלך חווית הקנייה המקוונת) נעשה מורכב מאי פעם, זאת בעוד הצרכן מתממשק עם חברות ומותגים שונים לאורך תהליך הרכישה במספר רב של נקודות מגע ועל פני פלטפורמות שונות ומרובות " ציין ג'ורדן מקי, מנהל מחקר בחברת "451 Research". "הנתונים המוצגים בדו"ח מתקפות ההונאה הם הוכחה לכך שבעוד מערכות התשלומים וענף המסחר האלקטרוני העולמי עוברים שינויים, הפושעים לא נותרים מאחור ומתאימים עצמם למציאות המשתנה. בזמן שמרחב ההונאה ואסטרטגיית הפשיעה מתאימים עצמם לנקודות תורפה החדשות בממשק החיבור של הלקוח, על קמעונאיים להרחיב את המיקוד שלהם בכל הנוגע לסיכול פעולות הונאה, אל עבר כלל נקודות הממשק לאורכו של כל מסע הלקוח".

"כדי להתמודד עם האתגרים הללו," אומר רייטבלט, "על קמעונאים להטמיע מערכות שינטרו ברציפות ובזמן אמת אירועים חריגים לאורך כל מסע הלקוחות. תמו הימים בהם היה די בהגנה מפני הונאות אשראי ברגע החיוב, רק הטמעת פלטפורמת מניעת הונאה משולבת תאפשר לסוחרים לטפל באיום המתגבר הזה בצורה הוליסטית ומדויקת לאורך מסע הלקוחות כולו. "

על חברת Forter (פורטר)

פורטר הינה המובילה העולמית בתחום מניעת הונאות סחר אלקטרוני. הפתרון של החברה מוטמע באתרי הסחר המקוון של הקמעונאיות הגדולות בעולם (( Fortune 500 ומגן על מחזור עסקאות של למעלה מ- 140 מיליארד דולר המבוצע על ידי למעלה מ -500 מיליון צרכנים ברחבי העולם.

הפלטפורמה המשולבת למניעת הונאה של פורטר רותמת טכנולוגיה חדשנית שפותחה בחברה, לטובת איתור פעילות הונאה בזמן אמת לאורך כל חוויות הצרכנים המקוונים. על ידי שימוש במידע שמגיע בזמן אמת מרשת סוחרים עולמית הצומחת במהירות, כמו גם במחקרים ובמודלים חזויים של הונאה, הפלטפורמה של פורטר יכולה להתאים עצמה לצרכים הספציפיים של כל לקוח.

Forter (פורטר) גייסה עד היום סכום של כ- 100 מיליון דולר בהשקעות בינלאומיות מקרנות וגופים מובילים דוגמת: סקויה, NEA , ו – Salesforce.

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית Business Wire


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
סול-ג'ל טכנולוגיות מדווחת על התוצאות הכספיות ברבעון השלישי של 2019 ועדכונים על החברה
14/11/19 | בריאות
סך הכנסות של 4.7 מיליון דולר ממוצרים גנריים ברבעון השלישי התוצאות מהניסויים שלב 3 של TWIN באקנה וולגריס עדיין מתקדמות לפי התכנון לרבעון הרביעי של 2019

מייקל בקלי חוזר ל-True Religion Apparel כמנהל עסקים ראשי
True Religion Apparel, Inc. הודיעה שמועצת המנהלים מינתה את מייקל בקלי למנהל העסקים הראשי החדש, בתוקף מיידי. מר בקלי היה בעבר נשיא True Religion Apparel מ-2006 עד 2010. הוא יהיה אחראי על הפיתוח והיישום של החזון העתידי ומפת הדרכים של טרו רליג'ן. מר בקלי יהיה כפוף למועצת המנהלים של החברה.

בהשאילה רוח מזרחית כדי להפגין חוזק, ארו משתתפת בסמינר על שיתוף הפעולה הכלכלי והמסחרי סין - איחוד האמירויות
ב-30 באוקטובר המשלחת של CCPIT לתערוכה העולמית ומשלחת הכלכלית והמסחרית ערכו את טקס הנחת אבן הפינה של הביתן הסיני באקספו 2020 דובאי.

ג'קדה מקבלת את פרס שותפת ה-ISV של השנה של הספקית המובילה במרכזי שירות בענן Five9
אחרי שסיפקה בהצלחה פתרונות RPA של שירות לקוחות לקבוצה מגוונת של לקוחות Five9 ב-2019, Five9 העניקה את הפרס לג'קדה ב-CX Summit

אנדרסן גלובל מודיעה על שיתוף פעולה ראשון בקרואטיה
אנדרסן גלובל הודיעה היום שחתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם אחת מחברות עורכי הדין הגדולות ביותר בקרואטיה, KALLAY & PARTNERS Ltd.. ההוספה של החברה מזגרב יוצרת את הנוכחות של אנדרסן גלובל במדינה וממשיכה את ההתרחבות של הארגון באזור.

פורטם טכנולוגיות מודיעה על התרחבות גלובלית לאזור המזרח התיכון וצפון אפריקה
ממנה את ותיק הענף בביטחון והגנה, מאלק צ'רלס אקיליי כסגן נשיא לתפעול ומכירות באזור המזרח התיכון וצפון אפריקה

GA-ASI תבצע סדרה של הדגמת יכולות באירופה
תפעל עם חיל האוויר היווני כדי להדגים באמצעות כטמ"מ מעקב ימי ושילוב במרחב אווירי

נורדסון מציגה את הבקר לציפוי אבקה Encore® Engage ב-FABTECH
חוויית שימוש אינטואיטיבית, מדומיינת מחדש

Mary Kay ממשיכה במחויבות שלה לקדם את המחקר במדעי העור באגודה היפנית לדרמטולוגיה חוקרת
חברת הקוסמטיקה הגלובלית נתנה חסות לסימפוזיון על מחסומים עוריים ואדמומיות של העור בין דרמטולוגים מפורסמים

PSAV® רוכשת את אקליפס
המומחיות של החברה מדובאי בהפקת אירועים חיים תומכת ביכולות המתפתחות של PSAV
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI