דף הבית חוק ומשפט נזיקין כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
עידן שלומן 18/02/19 |  צפיות: 2045

חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

למרות שהעניין נשמע פשוט ובחינה של שחור מול לבן, הרי שלא בדיוק כך פני הדברים והנושא המשפטי מעט סבוך יותר. מעבר לכך ניתן לציין שמרבית תביעות לשון הרע או תביעות הוצאת דיבה נדחות על ידי בית המשפט.

לכן, במידה וגם אתם חשים נפגעים בשל דבר מה שפורסם נגדכם ברבים ואתם חושבים לתבוע על לשון הרע, רצוי מאוד ראשית כל לקבוע שעת ייעוץ משפטי בעניין עם עורך דין לשון הרע המומחה לתחום זה.

עורך דין הוצאת דיבה ולשון הרע מתחיל באבחון של סיכויי התביעה להביא לזכייה וקבלת פיצויי עבור התובע. אם הסיכויים נמוכים מלכתחילה, ההמלצה תהיה שלא לתבוע בגין לשון הרע \ תביעת דיבה.

האבחון מתחלק לשלושה פרמטרים עיקריים:

  1. הזכות לשם טובמול חופש הביטוי – כידוע בישראל קיימת הזכות הבסיסית של חופש הביטוי המאפשרת לכל אזרח להתבטאבחופשיות בנושאים כאלו ואחרים, והכל במטרה למנוע הגבלה של האזרחים ופגיעהבזכות הכה בסיסית שלהם. לעתים קרובות חופש הביטוי מתנגש עם חוק לשון הרע וישלבדוק אם אכן יש לשון הרע במשקל גדול יותר מאשר זה הניתן לחופש הביטוי כדישתהיה סיבה לתביעה בעניין.
  2. היקף הנזקשנגרם לתובע – יש לבחון את מידת הנזק והיקפה עבור התובע. אם מידת הנזק המידיאו העתידי קטנים ואינם משמעותיים, הרי שאין באמת עילה לתביעה. רק אם מידתהנזק נחשבת משמעותית תהיה עילה לתביעה בעניין זה.
  3. האפשרותלפיצוי ללא הוכחת נזק – בהתייחס לסעיף הקודם ניתן לתבוע פיצוי סטטוטורי ללאהוכחת נזק כיוון שהנזק ייתכן וייגרם לאורך זמן ו\או בעתיד.

רק לאחר חישוב של כל הפרמטרים הללו יוכל עורך דין לשון הרע לייעץ ללקוח שלו האם יש עילה לתביעה וסיכויי טוב לקבלת פיצויים או שאין סיכוי גבוה ולכן הוא אינו מצטרף לתביעה או לפחות עורך תיאום ציפיות מול הלקוח.

במערכת המשפטית אין ספק שתביעות לשון הרע או כאלו העוסקות סביב הזכות לשם טוב נמצאות במגמת עלייה ברמת העניין, וזאת כיוון שאמצעי המדיה החדשים והרשתות החברתיות הובילו רבים להיות עם "יד קלה על ההדק", אך באותה נשימה נוסיף כי במרבית המקרים אנשים נוטים להיפגע יתר על המידה ולחוש שעל כל פוסט או תמונה ניתן לתבוע ולזכות בפיצויים בדרך הקלה ואין כך הדבר.

חובה על כל מי שחש כך לשכור שירותי עורך דין תביעות דיבה ולהתנהל בצורה חכמה מהרגע הראשון בצורה עניינית ושקולה ולא על בסיס אמוציות בלבד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI