דף הבית חוק ומשפט נזיקין חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
עידן שלומן 18/02/19 |  צפיות: 2547

ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

מהו חוק טיבי?

חוק טיבי עוסק בפיצוי לקוחות במקרים של איחור או ביטול טיסה של חברת תעופה ישראלית או זרה אשר  מטיסה ישראלים. החוק מגדיר מהם הגבולות המותרים לחברות התעופה ביחס ללקוחות (הנוסעים) ומה הזכויות של אותם לקוחות במקרים שהחברות הללו אינן עומדות בתנאי החוק. כמו כן יש כמובן סייגים והגנות שונות לצד חברות התעופה כדי לשמור על איזון מסוים והוגנות כלפי כל הצדדים המעורבים.

מהם הפיצויים שנקבעו במסגרת חוק טיבי?

חוק טיבי מתייחס כאמור לשני נושאים מרכזיים – פיצוי על איחור בטיסה או ביטול טיסה.

פיצוי על איחור בטיסה

במקרה של איחור בטיסה (בהמראה) מדובר על פרקי זמן שונים של איחור שקובעים את גובה הפיצוי לו הלקוחות זכאים:

עד שעתיים איחור בטיסה – זהו פרק זמן שנחשב סביר ולכן אין בו זכות לתביעת פיצוי.

שעתיים עד 5 שעות איחור בטיסה – על חברת התעופה לדאוג ללקוחות בשדה התעופה כולל מזון ושתיה, אמצעי תקשורת ע"פ המוגדר בחוק, שרותי הסעה ולינה במידה ומדובר בשעת ליל או מקרה שמחייב זאת ע"י לקוח.

5 עד 8 שעות איחור בטיסה – כל הסעיפים הקודמים בתוספת הזכות לבחור בקבלת טיסה חלופית או החזר כספי מלא עבור הטיסה.

פיצוי על ביטול טיסה

במקרה של ביטול טיסה ניתן לתבוע פיצוי על ביטול טיסה שכולל את כל הסעיפים הקודמים ואת האפשרות לתבוע בבית משפט פיצוי נוסף על עוגמת נפש, נזק שנגרם ללקוח או כל סיבה אחרת שמצדיקה זאת לדעת הלקוח.

ביטול טיסה הוא כל עיכוב בטיסה מעל 8 שעות גם אם הטיסה המריאה בסופו של דבר ולא רק במקרה שבוטלה כליל.

השינוי שחולל חוק טיבי

חוק טיבי יצר מצב בו חברות תעופה לא יכולות לעשות ככל העולה על רוחן, בעיקר במקרים בהן לא מכרו מספיק כרטיסי טיסה מראש, והן יותר מחויבות מבעבר כלפי הלקוחות שלהם, ציבור רוכשי הכרטיסים.

ללקוחות מדובר בשינוי נפלא שנוף הצרכנות הישראלי שמאפשר להם הגנה חוקתית ומשפטית במקרה שייפגעו על ידי חברת תעופה מכל סיבה שהיא. התוצאה היא פחות ופחות עיכובים או ביטולים של טיסות מישראל או לישראל של חברות המטיסות קהל נוסעים ישראלי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איזה פיצוי אפשר לקבל מחברת התעופה בעת איחור או ביטול בטיסה?
29/04/19 | נזיקין
חוק שירותי תעופה נועד להפחית את כמות האיחורים בטיסות מכל סוג שהוא במטרה להטיב עם הצרכן הישראלי, בין אם הוא טס מישראל לחו"ל, בתוך ישראל או מחו"ל לישראל. בכל המקרים הללו מטפל החוק שמחייב את חברות התעופה בפיצויים שונים על מקרים שכאלו וקובע להם רף סטנדרט שיש לעמוד בו כדי שלא ישלמו על כך מכיסן.

התנהלות נכונה במצב של מחלת מקצוע
22/04/19 | נזיקין
הביטוח הלאומי חשוף לתביעות רבות מדי יום, בעיקר תביעות של עובדים שונים על תאונות עבודה וזכויות שונות שיש להם, ואחד התחומים שהופכים ליותר נפוצים בתביעות ביטוח לאומי הוא תביעות של מחלת מקצוע.

סלון פאות קאסטם בירושלים
08/04/19 | אופנה
פאות הולכות וכובשות נתח שוק גדל מיום ליום, וכבר מזמן מדובר בתופעה בה נשים רבות נוהגות להחליף פאות אחת לכמה ימים או שבועות, ובדרך זו משנות בצורה משמעותית את המראה החיצוני שלהן.

כיצד עורך דין לשון הרע יכול לעזור לך?
18/02/19 | נזיקין
חוק לשון הרע מאפשר לכל מי שנפגעו מתמונה, טקסט או אמירה כלשהי שפורסמה ברבים ופגעה בשמם, לתבוע פיצוי גם ללא הוכחת נזק בשל כך.

חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
18/02/19 | נזיקין
ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

איך עורך דין מנהלי יכול להגיש עתירה מנהלית לבית המשפט?
21/01/19 | חוק ומנהל
האם אתם מרגישים שנפגעתם, קופחתם או נדרשתם לתשלום שאינו הוגן על ידי רשות ציבורית כלשהי (משרד ממשלתי, עירייה, מוסד ציבורי...) ואתם לא יודעים כיצד להתמודד מולם?

ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
19/01/19 | חוזים
כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

איך לתבוע פיצויים מקסימליים מול חברות הביטוח השונות?
24/12/18 | נזיקין
אתם צעירים ונמרצים ודואגים לעתיד. לכן אתם משלמים מדי חודש לאורך עשרות שנים עבור ביטוח סיעודי לחברת הביטוח שלכם באופן פרטי או לקופות החולים. ואז מגיע הרגע הקשה בו אתם הופכים סיעודיים, בין אם עכב הגיל שלכם (זקנה) או עכב אירוע שעברתם (תאונה, מחלה וכו').

חברת הדמיות אדריכליות לעיצוב הבית שלך
22/12/18 | אדריכלות
יזמים וקבלנים בענף הבנייה לא יכולים כיום אפילו לדמיין כיצד בעבר הרחוק לא נעשה שימוש בהדמיות תלת מימד לפני תחילת הבנייה, במהלכה ובעיקר בסיום תהליך הבנייה והמעבר לתהליך מכירת הדירות.

איזה פיצוי ניתן לקבל מחברת התעופה?
22/12/18 | כללי
ענף התעופה בישראל עבר שינויים רבים בשנים האחרונות ואין מדובר רק על עשרות חברות תעופה חדשות שהוסיפו קווי תעופה רבים מישראל לעולם בכלל ולאירופה בפרט. מדובר גם על חוק שירותי תעופה שגרם לשינוי משמעותי ביחס שבין חברות התעופה לנוסעים וחיזק את הכוח של כל נוסע מול חברות התעופה הגדולות במקרה של שירות לקוי מצדן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI