דף הבית בניין ואחזקה נדל"ן פרויקטים שבונים את המדינה
פרויקטים שבונים את המדינה
יחיאל לוי 17/09/18 |  צפיות: 2513

אנשים רבים לא ממש מבינים את כל ההבדלים בין התוכניות השונות שקיימות במדינה עבור התחום של הבניין, ודי בצדק בעולם שבו כל אחד ואחד שקוע בענייניו ולא ממש מתפנה לחשוב על דברים אחרים עד אשר יש לו את הזמן הנדרש לכך.

אולם, כל המידע לגבי תוכניות של פינוי בינוי ותוכנית תמ"א 38 הן כאלה אשר מדברים עליהן לא מעט בתוכניות שמשודרות לפני החדשות ובמהלכן, כך שרוב האנשים מבינים פחות או יותר מה זו תוכנית תמ"א שאיתה משדרגים בניינים ברחבי הארץ עם ההגנה העיקרית שהיא מפני מצב של רעידות אדמה. איך כל זה קשור אל תוכניות בניין עיר שמכונות בשם תב"ע, זה כבר עניין אחר לגמרי.


תב"ע זה לא תמ"א

אולי מבחינת הצליל תב"ע ותמ"א יכולים לגרום לבלבול לאנשים שלא ממש מבינים את ההבדל בין שתי אלה, אבל כבר בראשי התיבות מדובר בהבדל מהותי מתאר את עיקרן, כאשר האחת היא תוכנית מתאר ארצית והשנייה היא תוכנית בניין עיר.

תמ"א 38 היא תוכנית ארצית שכוללת את כל המבנים שנמצאים בכל רחבי הארץ ואיתה יש את הדרך לבעלי דירות בבניין ישן לפעול על מנת לאתר קבלן שזו המומחיות שלו ובכך לשדרג את הבניין הישן לאחר עמידה בכל הקריטריונים הנדרשים יחדיו.

תב"ע הן למעשה תכניות בניין עיר אשר קיימות בכל אחת מהערים של הארץ, כאשר איתן יכולים להגיש בקשה כדי לשנות מבנה קיים או להקים מבנה חדש לפי מה שקיים בכל תכונית של כל עיר באופן ספציפי. האחת היא פרטנית עבור עיר מסוימת ואזור מסוים, והשנייה היא כזו אשר יכולה להיעשות בכל אחד מאזורי הארץ כאשר ישנה עמידה בכל הדרישות טרם תחילת העבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI