דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר AOI ואיכות הייצור
AOI ואיכות הייצור
יחיאל לוי 31/12/17 |  צפיות: 190

ספקי PCB במרחב הרכב מקדימים במידה רבה את זמנם לשוק באמצעות מערכות בדיקה אוטומטיות (AOI) אוטומטיות במהלך הרכבה של PCB. עם זאת, טכניקה זו של הדור הבא אינה מוגבלת בהיקף לתעשיית הרכב - יש לה השלכות רבות עוצמה על כל תעשיית ה- PCB.


מה זה 3D AOI?

כדי להבין טוב יותר את היתרונות שטכנולוגיה AOI תלת מימד מציעה, זה שימושי להשוות אותו עם קודמו, 2D AOI. בעבר, תהליכי בדיקה אוטומטיים אפשרו ליצרני האלקטרוניקה לזהות פגמים בעבודת יד ובעיות אחרות במהלך השלבים הסופיים של הרכבה של PCB.

בהגדרת AOI טיפוסית, מצלמה בעלת תושבת גבוהה מצלמת תמונות מדויקות של לוחות מעגלים מוגמרים ומשווה את התוצאות לקובץ סכימטי מפורט ביותר. הפרשי הפרמטר שעוברים סף מסוים מסומנים, ומפעיל אנושי בודק את המוצר המדובר.

התוצאה של תהליך זה היא כי המפעיל כבר לא צריך לאמת באופן ידני כל פרמטר של לוח המעגל הסתיים - עבור PCBs המודרנית, מפני שזה ייקח הרבה יותר מדי זמן. עכשיו, קבוצה קטנה של מפעילים יכולה לאמת נפח גדול מאוד של PCBs ולבחור את הפגומים עם דיוק רב.


מי משתמש ב AOI תלת מימד עבור בדיקה PCB?

נכון לאמצע 2017, טכנולוגיה זו משמשת כמעט אך ורק בתעשיית הרכב האוטונומית. היכולת לזהות ולמדוד במהירות פגמים בלוח כאשר מתמודדים עם רכיבים קטנים מאוד היא גורם חשוב התורם לקראת יצירת כלי רכב אוטונומיים במציאות היומיומית.

עם זאת, ככל שהזמן עובר, תהליך בדיקה זה יהפוך נפוץ יותר, הפחתת במידה ניכרת את הזמן והאנרגיה השקיעו על בדיקה PCB. היצרנים מחפשים ללא הרף שיטות בדיקה טובות ויעילות יותר, המציעות משוב בזמן אמת. בדרך זו, ליקויים PCB ניתן לזהות בשלב מוקדם של תהליך הייצור, מניעת אכזבת הלקוח ופגיעה במוניטין של החברה על ידי מניעת נזילות פוטנציאליים או בחלק ממגזרי התעשייה, תביעות.

בשילוב עם טכנולוגיית הדמיה ישירה (DI) לייזר, AOI משפר התשואה על ידי מזעור פסולת של חומר יקר. השילוב מגדיל את עקיבות שרשרת האספקה ​​ומסייע ליצרנים לזהות את הגורמים המייצרים כשלים בייצור.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
כמה עלה ניקיון למשרד
מה המחיר שאותו יצטרך בעל משרד לשלם עבור הפעולה החשובה הזו של הניקיון של המקום? קראו את הדברים הבאים

מייבשים נוזלים באוזניים
מצב כזה נשלחים אל רופא אף אוזן גרון אשר שוקל האם צריכים ניתוח כפתורים לשם טיפול בבעיה הרפואית

עידן חינוך חדש
השינוי הזה מתחיל כבר מהגנים וניתן לראות כבר כמה גני ילדים במודיעין אשר פועלים לפי חינוך שהוא דמוקרטי.

לא מחכים לפקיעת הנישואין
עדיין ישנם אנשים אשר מבקשים להכין הסכם ממון בין בני זוג מבעוד מועד, גם בשלב שבו האהבה עדיין פורחת ומלבלבת לה. עבור מה צריכים הסכם שכזה בכלל? קראו את הדברים הבאים.

ביום השמיני חותכים
ההכנה של היום השמיני הזה שבו צריכים להזמין מוהל מוסמך אשר יבצע את הטקס שנמצא ביהדות מאז שהיא קיימת. מה כדאי לבדוק טרם הבחירה של מוהל ספציפי עבור היום המרגש הזה? קראו הלאה.

יום מיוחד ברכב מהודר
07/01/18 | חתונות
עם בדיקה מוקדמת עבור לימוזינה להשכרה מחיר יכול להיות משהו אפשרי לגמרי, ועם רכב מהודר שכזה כל כלה תשמח לצאת אל הדרך עם צילומים שמתעדים את המבט המופתע, ואת כל יתר הסצנות בלוקיישן הנבחר עם לימוזינה מפוארת שיכולה להיות רקע נהדר משל עצמה...

אורח חיים ומראה צעיר
אחת מן השיטות הבולטות נכון להיום בתחום של שיפור מראה העור עם דגש על עור הפנים היא על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית, כאשר עבור חומצה היאלורונית מחיר משקף במידה רבה את התוצאות החיוביות.

היום יום הולדת
רגע לפני שקופצים אל חנות לימי הולדת שבה יש את כל מה שצריכים לאירוע, זה חשוב לוודא מה בדיוק רוצים לרכוש ומה נחשב בגדר חובה לעומת כל מה שיהיה בגדר תוספות נוספות על כל מה שכבר קיים.

מדפים שמתאימים לעסקים
השאלה הנשאלת היא איזה סוג של מדפים יהיו הכי נכונים עבור החלל הזה של סחורה שנמצאת בהמתנה? רבים בוחרים מדפי מתכת למחסן של העסק, ואלו הסיבות העיקריות לבחירה הזו.

AOI ואיכות הייצור
בהגדרת AOI טיפוסית, מצלמה בעלת תושבת גבוהה מצלמת תמונות מדויקות של לוחות מעגלים מוגמרים ומשווה את התוצאות לקובץ סכימטי מפורט ביותר. הפרשי הפרמטר שעוברים סף מסוים מסומנים, ומפעיל אנושי בודק את המוצר המדובר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI