דף הבית מחשבים וטכנולוגיה מחשבים וטכנולגיה - אחר AOI ואיכות הייצור
AOI ואיכות הייצור
יחיאל לוי 31/12/17 |  צפיות: 314

ספקי PCB במרחב הרכב מקדימים במידה רבה את זמנם לשוק באמצעות מערכות בדיקה אוטומטיות (AOI) אוטומטיות במהלך הרכבה של PCB. עם זאת, טכניקה זו של הדור הבא אינה מוגבלת בהיקף לתעשיית הרכב - יש לה השלכות רבות עוצמה על כל תעשיית ה- PCB.


מה זה 3D AOI?

כדי להבין טוב יותר את היתרונות שטכנולוגיה AOI תלת מימד מציעה, זה שימושי להשוות אותו עם קודמו, 2D AOI. בעבר, תהליכי בדיקה אוטומטיים אפשרו ליצרני האלקטרוניקה לזהות פגמים בעבודת יד ובעיות אחרות במהלך השלבים הסופיים של הרכבה של PCB.

בהגדרת AOI טיפוסית, מצלמה בעלת תושבת גבוהה מצלמת תמונות מדויקות של לוחות מעגלים מוגמרים ומשווה את התוצאות לקובץ סכימטי מפורט ביותר. הפרשי הפרמטר שעוברים סף מסוים מסומנים, ומפעיל אנושי בודק את המוצר המדובר.

התוצאה של תהליך זה היא כי המפעיל כבר לא צריך לאמת באופן ידני כל פרמטר של לוח המעגל הסתיים - עבור PCBs המודרנית, מפני שזה ייקח הרבה יותר מדי זמן. עכשיו, קבוצה קטנה של מפעילים יכולה לאמת נפח גדול מאוד של PCBs ולבחור את הפגומים עם דיוק רב.


מי משתמש ב AOI תלת מימד עבור בדיקה PCB?

נכון לאמצע 2017, טכנולוגיה זו משמשת כמעט אך ורק בתעשיית הרכב האוטונומית. היכולת לזהות ולמדוד במהירות פגמים בלוח כאשר מתמודדים עם רכיבים קטנים מאוד היא גורם חשוב התורם לקראת יצירת כלי רכב אוטונומיים במציאות היומיומית.

עם זאת, ככל שהזמן עובר, תהליך בדיקה זה יהפוך נפוץ יותר, הפחתת במידה ניכרת את הזמן והאנרגיה השקיעו על בדיקה PCB. היצרנים מחפשים ללא הרף שיטות בדיקה טובות ויעילות יותר, המציעות משוב בזמן אמת. בדרך זו, ליקויים PCB ניתן לזהות בשלב מוקדם של תהליך הייצור, מניעת אכזבת הלקוח ופגיעה במוניטין של החברה על ידי מניעת נזילות פוטנציאליים או בחלק ממגזרי התעשייה, תביעות.

בשילוב עם טכנולוגיית הדמיה ישירה (DI) לייזר, AOI משפר התשואה על ידי מזעור פסולת של חומר יקר. השילוב מגדיל את עקיבות שרשרת האספקה ​​ומסייע ליצרנים לזהות את הגורמים המייצרים כשלים בייצור.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
מתקשרים חיים טובים
כניסה אל העולם של תקשור יכולה לסייע עבור מקרים שונים אצל אנשים שונים בהצלחה יתרה.

ניקיון שתמיד מתרחש
על מה ראוי להתעכב כאשר מחפשים שירותי ניקיון מוצלחים? קראו הלאה.

המתכון לאירוע טעים וחסכוני
איך שינוי שכזה יכול להיות פעיל בעולם של האירועים, למשל? על ידי הבאת קייטרינג של מגשי אירוח על פני התעסקות עם שירותי שף של המקום

חלבי לא רק לאירוע בוקר
הבחירה של מנות חלביות היא יותר אופיינית עבור אירועים אשר נערכים בשעות של הבוקר, אולם לא רק עבורם תפריט מעין זה יכול להיות מושלם.

שימוש נכון במחשבים
איך יכולים להימנע מן הצורך לבצע תיקון מסך מחשב נייד או תיקון אחר למכשיר ממוחשב ששייך לנו? קראו הלאה.

נוסעים בסטייל חדש
22/03/18 | רכב
האם זה אומר כי רק רכב מסוג זה יעשה את המכירה לבטוחה? קראו את הדברים הבאים טרם ההחלטה על רכישה.

הכן רכבך לפסח
21/03/18 | רכב
איך מכינים את הרכב לקראת חג הפסח בצורה שיהיה מבריק מבפנים ומבחוץ גם יחד? יש כאלה שיש להם פולישר לרכב ויש אחרים שעובדים עם מטלית מסורתית.

מסכימים על המחר
כאשר מבינים עד כמה קשיים הולכים להיות מנת חלקה של זוגיות מכל סוג, רבים מבינים כי הכנת אישור הסכם ממון הוא חלק יעיל.

מי מכיר את תל אביב
הדבר שבאמת יכולים לצאת ממנו נשכרים הוא טיול בתל אביב שממנו לומדים הרבה הרבה יותר על עיר נהדרת ובעלת וותק די מרשים.

הסכם שמפשט את הזוגיות
07/03/18 | חוזים
קראו את הדברים המאוד חשובים הבאים לפני שאתם שוללים על הפרק את היצירה של הסכם חשוב מעין זה אצלכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI